Хранене от чашка -каква?

  • 480
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Сина ми не иска да приема кърма от шише. Пробвах различни марки шишета, силиконови и каучукови биберони, категорично отказва. Той и не пие нито вода нито чай, така че явно какво е биберон отдавна е забравил. Вчера се опита майка ми да го нахрани, беше зверски гладен, но не смукна дори веднъж, а ми се налага да излизам и ми се ще да не съм на тръни дали ще успея да се прибера навреме.
Въпроса ми е, мога ли да го храня с чашка? Каква да е? И най-вече КАК да го правим, защото като гледам бебета, които сучат от шише правят паузи, почиват, после пак .. и с чашка ли е така?
Да кажа че в крайна сметка ще опитаме с лъжичка, макар че е много бавно и трудоемко, не ми се ще да оставям детето да освирепее от глад и рев за да захапе биберон

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В тази статия е описана техниката на хранене с чашка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24244.0.Иначе специална чашка не ти е необходима - спокойно можеш да ползваш капачката на някой от бибероните,стига да е мека и да можеш леко да я стиснеш да стане като улейче.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
Има май една статия в библиотеката за храненето с чашка...
нямам идея, може да пробваш с капачка от авентско или друго шише за хранене, или пък шише за хранене с накрайник лъжичка, Chicco имат такова, около 6 лв. струва и е удобно, защото можеш да регулираш дебита, затягайки или отпускайки винта. Е, не е удобно като кърменето, но ако това е единственият начин детенцето ти да приема кърма, ще се оправите, няма как...

Последна редакция: чт, 13 окт 2005, 09:26 от Гуш

# 3
  • Мнения: 191
Много ви благодаря за бързите отговори, чудесните съвети и статията.

Общи условия

Активация на акаунт