обилно потене , студена пот ?

  • 10 508
  • 3
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
здравеите
имам въпрос свързан с потенето - дъщеря ми ве4е е на 1г и 8 месеца - прекарахме настинка ..но педиатъра не видя необходимост от антибиотици . Гери ве4е се съвзема от болестта .. няма температура ..не ка6ля ...прави ми впе4атление 4е се поти адски ..гръб4ето и главата ,тилната 4аст ..а като спи винаги е мокра главата и гърба . От 1 месец ходи на детска градина - където е и настинала . Преди да се разболее ,когато я вземах от там винаги бе6е запотена (гръб4е и глави4ка), но тогава си мислех 4е е от изразходване на енергията , бягане , катерене . Като си остана в къщи тези дни оба4е забелязвам 4е не е така ..детето дори и да си ходи и да не бяга  пак обилно се поти . не я навли4ам с дрехи .не е от това . някакви идеи ?   

# 1
  • Мнения: 8 585
здравеите
имам въпрос свързан с потенето - дъщеря ми ве4е е на 1г и 8 месеца - прекарахме настинка ..но педиатъра не видя необходимост от антибиотици . Гери ве4е се съвзема от болестта .. няма температура ..не ка6ля ...прави ми впе4атление 4е се поти адски ..гръб4ето и главата ,тилната 4аст ..а като спи винаги е мокра главата и гърба . От 1 месец ходи на детска градина - където е и настинала . Преди да се разболее ,когато я вземах от там винаги бе6е запотена (гръб4е и глави4ка), но тогава си мислех 4е е от изразходване на енергията , бягане , катерене . Като си остана в къщи тези дни оба4е забелязвам 4е не е така ..детето дори и да си ходи и да не бяга  пак обилно се поти . не я навли4ам с дрехи .не е от това . някакви идеи ?   
Понякога след вирусни заболявания се наблюдава това явление. Няма обяснение-има различни теории. Преминава за 1-1.5 седмици.
Разбира се, обилното изпотяване е симптом със значение и при много други заболявания и се изисква внимание, но едва ли Вашият случай (по описание) спада към тази категория.

# 2
  • Мнения: 882
Аз пък смятам, че това няма нищо общо с болести. Някои деца се потят повече от други. Моето бебе е така. Постоянно е потна. Ние сме с три блузи, в стаята студ, тя по една лека блузчица и е вир вода потна- глава, гръб. Вечер напук на всичко спи само с едно чаршафче, дори и него не иска а пижамката е мокра.

# 3
  • Мнения: 5 183
Кофти е наистина. И моя Томи много се поти. Все гледам да го преобли4ам, но не съм постоянно с него...

Общи условия

Активация на акаунт