Мъжете ви говорят ли български?

  • 1 617
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 464
ХАйде сега да споделите и без да ми се нахвърлите, ако вече е имало такава тема, неможах да я открия! Peace
Мъжът ми е американец и знае около 20 думи, които с голяма фантазия ще разбереш и 3-4 прости изречения на български. Аз все го  натискам да учи по 1-2 думи на ден, а той все "няма време" или "много е труден този език бе жена". Става ми обидно понякога, защото бабите ми не говорят английски, а така му се радват и все му говорят нещо. Cry Или редовното е, че съм му се подигравала  Shocked Shocked, а не е така. Вярно е, че не мога да се похваля с огромно търпение, но пък и той не проумява как да произнесе дадена дума с правилно поставяне на ударението(например 30 пъти му казах, че се казва картичка, а он си знае кар'тичката).
При вас как е???

# 1
  • Мнения: 1 465
Hehe, goliam maitap,

govori i mnogo burzo shvashta osobeno kato e v Bulgaria, ama iavno si ima niakakav dar choveka, a i mi e mnogo umni4ak - ne kria Wink
Sega mama kato doide da pomaga dva meseca, samo na Bulgarski shte se govori vkashti. E kato sme na same na frenski de, 4e taka sam sviknala. Ama mnogo mu se radvat na moia v Bulgaria i vsichki mnogo go obi4at Hug A i toi se muchi vinagi na Bulgarski da govori - e ne e perfekten bulgarski, ima dosta greshki ama se poluchava mnogo sladko Flutter

# 2
  • Мнения: 3 880
ХАйде сега да споделите и без да ми се нахвърлите, ако вече е имало такава тема, неможах да я открия! Peace
Мъжът ми е американец и знае около 20 думи, които с голяма фантазия ще разбереш и 3-4 прости изречения на български. Аз все го  натискам да учи по 1-2 думи на ден, а той все "няма време" или "много е труден този език бе жена". Става ми обидно понякога, защото бабите ми не говорят английски, а така му се радват и все му говорят нещо. Cry Или редовното е, че съм му се подигравала  Shocked Shocked, а не е така. Вярно е, че не мога да се похваля с огромно търпение, но пък и той не проумява как да произнесе дадена дума с правилно поставяне на ударението(например 30 пъти му казах, че се казва картичка, а он си знае кар'тичката).
При вас как е???


Моят zнае единични думи, раzбира и по_простички иzречения, но до там Sad, то и аz май не ставам zа учителка, а и той не си дава много zор.

Наистина имаШе такава тема, там доста мами се бяха иzкаzали. Ето я Wink

# 3
  • Мнения: 7 605
Моя има желание да у4и, но тъй като ба6та ми е с перфектен немски, не е имало достатъ4но натиск  Cry Знае няколко думи, раzбира малко, 4ете малко. Първо нау4и мръсни4ките думи  Mr. Green и никога няма да zабравя как първа година в БГ гледахме ТВ и тъкмо даваха Приятели (Friends) и той като раzбра какво оzна4ава думата приятели, гордо zаяви " Хуй и путка...приятели"  Joy Лелееее, 6тях да падна, добре 4е си бяхме сами у дома  Embarassed  Ина4е ба6та ми и приятелите му го у4ат на големи простотий  Wink

Имаме и един у4ебник, български zа 4ужденци на английски и това лято купихме и един CD-Rom с програма оак български zа 4ужденци, но о6те не сме я инсталирали, та да видим....

# 4
  • Мнения: 714
Мъжът ми е много смешен като ми каже "Сдравей пилендзе" или "Добир вееечр", Mr. Green
Навил си е на пръста, че трябва да учи сериозно езика и го прави, вече разбира почти всичко (абе още не се смее на вицовете където трябва, ама .... )  Mr. Green
Така като се замисля е най-добър в манджите, всичко що се отнася до ядене го знае и на български .... мекица, мляко, кюфте, мусака, боб, салам, пържола (само че казва пържолина), салата (и ракия разбира се ) и се е научил да ги комбинира с фразата "дай ми", тоест хляб и бой без проблем би си изпросил сам в БГ.  Laughing

Имах един момент когато бях болна и той беше единствения който можеше да отскочи до кварталната бакалия, където се провел следния диалог:
Антонио "Добър ден. Има ли мляко?"
Продавачката Мая, ухилена до уши "Има, има"
Антонио " А има ли хляб?"
Мая, още по ухилена: "Има, има"
Антонио "Един хляб и едно мляко"
Мая, давайки хляба и млякото, жестикулирала усърдно със знака на победата, да му покаже, че струва 2 лева.
После той ми казва "Ама защо тя ми жестикулираше като на малоумен? Аз добре чух, че струва 2 лева ....".

Мойте бивши колеги, нали са услужливи, го научиха на "Ела да пием биррра злет работа", "Здрасти копеуе", "Стига ма" ... другото е нецензурирано, ще ги убия!

Това е от мен!  Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 629
Да - мъжа ми разбира и говори добре български. Винаги иизненадва българите, които му заговарят на английски, а той им отговаря на български

# 6
Moajt puk maj - ne ; ne jelae, ne shte i tova si e. Napravo go e sram ,che sam ot Bulgaria Sad - toi ova mi go kazva v ochite Sad ... i mnogo me naranjava misalta ,che supposedly naj-blizkijat mi chovek i partner-a mi for life se sramuva; no tova e polojenieto. a kato go e sram shto se e jenil za bg- a de i az tova pitam ... anyway, mnogo se radvam na mamite ,chiito sapruzi govorjat bg...

# 7
  • Мнения: 734
Не говори миличкия, той глезен, мама му го подучва тайно да не се тормози излишно, но аз търпях...търпяхххх 2 години СТИГАТ! Сега от 1 месец - само на български, пред детето - само на български...не можел бил да разбира - в леглото нали разбираш, като пристигне сметката за кредитната карта нали пак разбираш. Казва, че обича Мама, а вместо "Майко" и каза "Майно"...аааааа бързо схващал значи...лъжат че не могат бе...но на мен тези номера - НЕ!
Щом си си взел българка, дерзай братче ако искаш да ти е весел живота...че "тъжна жена - тъжна къща"Wink)

А мен пита ли ме някой харесва ли ми да им говоря фалшивия английски с калифорнийски диалект? Хамериканска подигравка с царския език, нито произношението му както трябва, нито правописа им....

 

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
учи се, учи се-купил си е учебници. понеже и аз говоря само на български на беба и като съм ядосана също само на български говоря,той напоследък много се старае да ме разбира Mr. Green но на него не му е чак толкова трудно,защото говори украински и чете кирилица.

# 9
  • Мнения: 1 238
Почти нищо не може да каже. Викам му- За толкова много години заедно една дума ли поне не научи???!!! Обаче забелязох, че това, което казвам на Оли го разбира Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Вчера и викам- Айде тати да те изчипка днес!
а той: "Аааа, не, ти не можеш ли..." Хихи...не разбира ли......... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 10
  • Мнения: 1 959
Той и моичкия учи на ден по една фраза ако пропусне на другия ден са му две фразите.Иначе е учил полски и го говори колкото да не си изпроси боя. Peaceстискам палци скоро да понаучи езика че до гуша ми дйде като сме в БГ със семейството моята вечеря все да изстива Mr. Green Peace

# 11
Ami moqt maj znae okolo 20 dumi i mi e mnogo sme6en kogato vmesto dobar ve4er kaje dobro utro.Maika mi postoqnno me pita dali e nau4il pove4e i ako li ne za koleda nikakva rakiq:)ama 4oveka nqma vreme da u4i vse pak trqbva i da se raboti a i ot kakto da6terq mi e pri nas se staraq da se govori kolkoto se moje pove4e na nemski.Ama se nadqvam 4e s vremeto ako ima jelanie 6te nau4i dosta pove4e.Vajnoto e 4e znae kak se kazva nazdrave:)

# 12
  • Мнения: 1 768
И моя zнае около 20 думи4ки.Когато сме в Бг много не6а му просветват и много нови думи нау4ава,но като се приберем в Германия не говорим никакъв български и до другото лято или Коледа zабравя и вси4ко ново,което е нау4ил в Бг,та пак си остава с тея 20 думи.. SadНе му се раЗправя да у4и Бг и това е.И на курс опитах,ама то веднъж седми4но по 4ас и половина,пак ни6о... Crossing Arms

# 13
  • Мнения: 150
на моя мъж българския му че не идеален не е, но всичко може в ежедневието да разбере(изключвам политически предавани, по-сложен правоговор и бързо говорене) и всичко може да каже, с лоша граматика и грешки, но този с които говори го разбира. в къщи може даже да се каже, че говорим повече бг, отколкото немски.
тази година в коприв6тица бяхме на надпяванията и се наслушах на много чужденци говорещи бълрски. някак си ми става много мило в такива ситуаци. то не само българския ни, но и фолклора ни така са го овладяли:)
та моя мъж може да се каже че е от тези фенове на бг, дето искат да говорят езика ни, да играят хоpата ни, да разбират психиката ни и т.н.

# 14
  • Мнения: 1 178
Говори много добре, за6тото е следвал в България. В на4алото много му се смеех, праве6е много гре6ки и има6е много сме6но произно6ение  hahaha, той сега ми го връ6та. Та един от най - големите му бисери е когато за първи път се сре6тат със сестра ми. Нали си ми е дженталмен, ре6ава да й направи комплимент и казва:
"О и ти като сестра ти има6 хубави зелени уши"   smile3532

Общи условия

Активация на акаунт