Как да спра смукането на палеца?

  • 759
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Мамита, това вече излиза извън всякакви граници. Моето бебче го мъчат зъбчетата. Всеки момент ще се покажат първите 2... Пръстчето й е най-предпочитаната чесалка за венци, въпреки множесттвото специални играчки. Какво да правя? Дърпам ръкави, махам го от устенцата, чеша, но тя плаче!
Как да се преборя с този лош навик? Tired

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Според мен я остави сама да се откаже.При нас беше временно

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
А при нас от 3тия месец палеца се използва вместо биба  Sad
Слагах ръкавички, дърпах ръчичката, няма и няма. След 6тия месец, дадох една биба на Нук, смуче я, но ако бибата падне, не я търси, а директно засмуква палеца.  Sad Заспива с тази биба, но нощем си ползва пръстчето.

А тези кремове за отказване от палеца, от каква възраст се ползват?

# 3
  • Мнения: 177
ние се мажем с дентинокс от 2-3 седмици... помага, но за кратко....

# 4
  • Мнения: 2 759
    С риск да предизвикам бунт не виждам какво лошо има в това: все още го правя и досега не ми е създало никакви проблеми.. Затова пък много ми е приятно и ме успокоява. Пък и съм чувала... хм.. че спя като ангелче...

# 5
  • Мнения: 4 915
Никак. Не можеш да се пребориш, защото не е "навик", а необходимост за успокояване на болката. Щом не желае чесалки за зъбки, не й дърпай ръчичките. Когато зъбките избият, или когато болката поутихне, ръцете няма да са в устата на детето.

По-досаден е навикът за смукане на палеца за удоволствие или за приспиване, защото би могъл да доведе до неправилна захапка и/или криви зъбки, но във вашия случай не става дума за това.

Когато дъщеря ми плаче от зъбки, гледам да я разсея, да я разсмея, гушкам я и т.н. Но не се тревожа, че си лапа ръцете, защото не е постоянно занимание. Не съм й давала никога биберон-залъгалка, не зная дали това е помогнало да не си смуче палеца за успокоение.  newsm78

# 6
  • Мнения: 528
Ние сме с биберон и сме едва на месец.Даже тя не си смуче пръстите ами си плаче за бибата като и падне.С нея си заспива и почти с нея си се събужда.

# 7
  • Мнения: 2 407
И ние сме така! Аз и дърпам ръката и и давам залагалки!Имаме и ръкавички!

# 8
  • Мнения: 11
Мамита, това вече излиза извън всякакви граници. Моето бебче го мъчат зъбчетата. Всеки момент ще се покажат първите 2... Пръстчето й е най-предпочитаната чесалка за венци, въпреки множесттвото специални играчки. Какво да правя? Дърпам ръкави, махам го от устенцата, чеша, но тя плаче!
Как да се преборя с този лош навик? Tired

защо трябва да се бориш? Thinking
защо ги правиш всички тези неща - дърпане на ръцете  и тн, че някой мами карат детето да свиква с биберона?!!!!  #Crazy ама моля ви ,мами, това е толкова погрешно и наранява детето. погледнето го от друга страна като естествена и безобидна  реакция  за успокояване - било заради болка, било за заспиване. то е за предпочитане пред каквото и да било друго средство, а освен това е временно и скоро ще отшуми.


а дентинокса не е крем за отказване на детето  от смукачене на палеца, а обезболяващо - действа като  "изтръпване " на венеца, притъпява  усещането за сърбеж и болка. помага, но трябва да се маже по-често и ако и тогава не помага, давайте панадол за бебета, но само по лекарско предписание. а на моето бебе педито предписа нюрофен и след три кошмарни дни и нощи, беба се успокои.

# 9
  • Мнения: 177

а дентинокса не е крем за отказване на детето  от смукачене на палеца, а обезболяващо - действа като  "изтръпване " на венеца, притъпява  усещането за сърбеж и болка. помага, но трябва да се маже по-често и ако и тогава не помага, давайте панадол за бебета, но само по лекарско предписание. а на моето бебе педито предписа нюрофен и след три кошмарни дни и нощи, беба се успокои.
Цитат


знам, че  дентинокса е против болка, затова й го давам. нали два зъба наведнъж се опитват да подлудят и беба и мен. панадол без температура не смея да й дам. освен и аз да пробвам също с нурофен...
в интерес на истината свкървата ми изсъска веднъж, че това (смукането) било зле и едва ли не аз съм учила детето да си смуче пръста.... нейния син НИКОГА не го бил правил... деформирало се небцето...
знам, че е лошо и е тревожен признак ако бебто след годинка продължава да смуче палчето си.... и затова ми се иска да предотвратя привикването.

# 10
  • Мнения: 11
не и давай лекраство без да си се консултирала с лекар.
а за съскането, ще те успокоя,че и майка ми така ме подхвана " колко лошо било да се у4и детето да си смуче пръста, по-добре било да и давам биберона. " 
истината е друга: педито ми каза че  бебетата имат нужда от сучене, защото ги успокоява,затова е добре да се дава биба до 3 месеца,  но след това да се спре, защото става навик. и когато започнат зъбките бибата пречи за  израстването и правилното подреждане. 
А нейният син никога не го е правил, защото Сигурно тя постоянно му е дърпала ръцете. дали  нейната свкърва така я е учила???  уж за добро, но такива действия само травмират детето. някой майки стигат до абсурдното мазане на  ръчичките с лют пипер. и защо моля ви?? защото някой нещо казал...... !!!!????? а детето има нужда от успокоение и това  е най-естествената реакция. ако се случва и в по-късна възраст, то  трябва да се обърне внимание на психиката му - какво преживява, какво го притеснява, страхува ли се. и да се лекува проблема, а не последствието (т.е смученето на пръстчето)

когато дъщеря ми беше на 5 месеца, я отучвах от бибата и в замяна я учех да си смуче палеца и съм доволна, че свикна. сега бибата не и в устата по цял ден и по цяла нощ и не се налага да ставам да я търся когато падне и тя започне да плаче.  сега се успокоява сама като си смуче палчето, хапе си дрехите, лигавника и тн . хапе ги защото я сърбят венците. е и ние имаме голям набор от чесалки и те си стоят така неизползвани, но това е нормално, защото венците са подути, отекли и много болезнени, при допир на всякакъв твърд предмет болят и децата дори отказват да ядат от лъжичката. затова не ги насилвайте, хранете с мляко от шишето.  разберете че страдат и търсят облекчение (сигурно и на вас са ви никнали мъдреци и знаете какво е), а палеца е най-естественото, безвредно и достъпно средство.
 а когато бебето  много страда го водете при педито , ще помогне с обезболяващи според случая.

стискайте с зъби и гушкайте бебоците много, много. и това също помага

# 11
  • София
  • Мнения: 298
И аз, като другите майки, ще ти кажа, че няма от какво да се притесняваш - това наистина е най-естественото средство и щом на бебче му помага, нека да го прави.

Моят син не искаше биберон залъгалка, постепенно си намери палчето и се приспиваше с него. Но само докато имаше нужда от това. Отказа се абсолютно сам, когато вече му стана смешно, като му показваме как си смуче палеца. Използваше го само за приспиване, което озн. по 5 или 10 мин на ден, така че бях сигурна, че нищо няма да му стане на небцето.

Към такива неща привикват патологично по-често деца, които са стресирани (например защото насилствено ги отказват от успокоението), или такива, на които не се обръща достатъчно внимание (Седят на пода сами и смучат палци - честа картинка в домовете за деца). За другите си е съвсем нормално.

Не слушай свекърва си и нейните обвинения, а себе си и майчинската интуиция! Laughing

# 12
  • Мнения: 6 315
Мъничко е още детенцето според мен.... В интерес на истината аз до 100 години си смучех палеца въпреки неимоверните усилия на родителите ми да ме отучат.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
До колкото съм се интересувала по въпроса има теория, че смукането на пръст на по-голяма възраст е израз на тревожност. Аз се опитвах да избегна този проблем с достатъчно гушкане и обръщане на внимание, ама май е индивидуално.
Аз лично нямах проблем с палец - бяхме с биба, преди няколко месеца я забравихме напълно. Сега виждам, че има моменти на страшно ровене из устата, ама вече сме по-големи та можем и на майтап да го обърнем.
Моята кръщелница имаше този проблем до късни години - та люти чушки, та какво ли не...според мен детето беше много стресирано и затова си смучеше палеца, а заплахите и наказанията само утежняваха нещата.
Затова по-добре не се бори - детето знае най-добре какво го успокоява!

Общи условия

Активация на акаунт