Имена на лекарствата в други страни?

  • 1 348
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Може би не ми е съвсем за този клуб питането, а за здравния, но предполагами други са се сблъсквали с този проблем и затова си позволявам да питам.
Имам алергии на доста лекарства, които под тези наименования не съществуват в САЩ, някой може ли да ми каже къде в Интернет мога да намеря списък с наименованията на едно и също лекарство в други страни? Спомням си,че преди години като бяхме в Индия бях ползвала такова нещо, но не си спомням от къде го бях намерила.
Ще съм благодарна на всички предложения, благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 909
Може би не ми е съвсем за този клуб питането, а за здравния, но предполагами други са се сблъсквали с този проблем и затова си позволявам да питам.
Имам алергии на доста лекарства, които под тези наименования не съществуват в САЩ, някой може ли да ми каже къде в Интернет мога да намеря списък с наименованията на едно и също лекарство в други страни? Спомням си,че преди години като бяхме в Индия бях ползвала такова нещо, но не си спомням от къде го бях намерила.
Ще съм благодарна на всички предложения, благодаря!
Аz пускам в такъв случай един сърч, повечето имена иzлиzат, особено като пи6е6 кой е проиzводителят.
Дай имената насам, може да намерим не6то. Поне еквиваленти се намират винаги така. newsm78

# 2
  • Мнения: 2 452
Може би не ми е съвсем за този клуб питането, а за здравния, но предполагами други са се сблъсквали с този проблем и затова си позволявам да питам.
Имам алергии на доста лекарства, които под тези наименования не съществуват в САЩ, някой може ли да ми каже къде в Интернет мога да намеря списък с наименованията на едно и също лекарство в други страни? Спомням си,че преди години като бяхме в Индия бях ползвала такова нещо, но не си спомням от къде го бях намерила.
Ще съм благодарна на всички предложения, благодаря!


Когато те интересува дадено лекарство, погледни първо кое му е международното име (още се казва генерично). Обикновено е написано така, че да си личи кое е. След това потърси в Интернет срещу него кои търговски имена ти излизат. Можеш да направиш и обратно - намери генеричните имена на лекарствата, срещу които си алергична и тогава лесно ще можеш да правиш справка - както казах, производителя е задължен да напише генеричното име на лекарството на опаковката му и/или в упътването. Това важи както за бълагрски/европейски лекарства, така е за американските им варианти.

# 3
# 4
  • Мнения: 464
Фармацевтите в САЩ знаят как се казват лекарствата в Европа. Миналата година пратих мъжа ми за забравих какво точно и фармацевтката веднага го е насочила към американският еквивалент, но аз винаги си правя google search също Wink

Общи условия

Активация на акаунт