Раннобудно дете?!!

  • 725
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 576
Нашето мило синче винаги е било много раннобудно, но напоследък прекалява !! Close

Вчера стана в 5 сутринта #2gunfire  #2gunfire ,а днес ни пощади малко и се събуди към 6:30 !!  И като стане започва една игра.....гледа ТВ, скача ми на главата и иска "друс-друс", започва да се катери по мебелите.......въобще луди ни прави.

Не е малък вече , а ние с мъжа ми нямаме нормален сън, сутрин сме като пребити.

Отделно, че мен някой ако ме събуди не навреме съм ужасно кисела и ми иде да го ошамаря!

Пробвала съм да го сложа по-късно да заспива вечер - никакъв ефект.

Кажете какво да правя, вече съвсем ще откача  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 106
Дъщеря ми лятото се будеше в 6-6,30 всяка сутрин #Crazy. Зазори ли се навън и тя се е ококорила. Аз не съм от поспаливите по принцип, но 6 часа си е ниприлично рано Crazy.
Затова спуснах щорите в нейната стая, а и сега , откакто започва да се съмва по-късно, гледам че и тя се поуспива - 8-8,30 часа, че и в 9,00 се е будила.
Пробвай да затъмниш и ти стаята или с щори или с по-плътни завеси. Да не би през деня да спи повече и затова нощем да се наспива "бързо"?

# 2
  • Мнения: 603
И ние имаме същия проблем. Е, по-рано от 6 не се е будил скоро. Но на нас преди 7,30 не ни се става.
Сега минахме от 2 към 1 спане през деня. И се опитвам да намаля дневните часове за спане. Инъче понякога действа, ако му оставя повечко играчки в кошарата - успява да се заиграе за 15-20 мин. И понякога пак задрямва. Ама рядко Rolling Eyes Хубаво е да си има и водичка в кошарата или наблизо. В случай, че се е събудил от жажда.
Инъче в повечето случаи към 6,30 - 7,00 вече иска да излезе от кошарата и почва да ни лази по главите Mr. Green

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
С голямата си дъщеря имахме същия проблем. Всяка сутрин ставаше в 5,30-6,00 и това до навършване на ...... 4 годишна възраст. #Crazy
Едва тогава започна да си поспива и аз видях малко повечко сън.

Е, сега и малкият не е от сънливите, но поне ме оставя докъм 7,00.

Вариантът за мен е да си нагодя режима според децата, т.е. лягане максимално скоро след тях, за да мога да се наспя.

# 4
  • Мнения: 3 576
И детето, и ние спим на абсолютна тъмнина - пуснали сме щори.
Вода си има, даже понякога се буди през нощта и му даваме, но зазори ли се - трудно може да заспи отново...........оф, много неприятно.
Иначе през деня си спи по 2-3 часа.
Не знам как аз да си нагодя режима, нали като заспи започвам да оправям бъркотиите, подреждам, гледам малко ТВ на спокойствие и преди 12-1 по принцип не мога да заспя.

# 5
  • Мнения: 1 080
Олеее, аз пък имам проблем със приспиването вечер, по-рано от 22.00 напоследък трудно заспива,а аз до дотогава съм изкарала една нервна криза  Crazy #Crazy, направо пощурявам,а и понеже мъжът ми приключва късно работа, докато се оправим да хапнем да се видим и да си легнем,станало никое време и сутрин 8-8.30 ми се струва ужасно трудно да стана и да започна деня с добро настроение.....Направо незнам, кога ще се наспя в тоз живот. Вечно недоспала си ходя Sad

# 6
  • Мнения: 5 468
Моето се събужда към 7-8 ч. и му бутам едно шише с мляко за закуска, изпива го и заспива до към 10. Не става ли този номер?

# 7
  • Мнения: 277
И ние бяхме така до лятото, душа не ми беше останала, но сега откакто ходи на ясла явно се уморява повече и поспива до към 7-7,30часа. А това със сутрешното мляко при нас от бебе не върви, само затъмняването помага. В 5 часа не е ли още тъмно навънка Thinking

# 8
  • Мнения: 3 576
Ми.....ние не пием мляко за закуска, яде си към 8 кремче или попара някаква, пък и никога не съм му давала мляко от шише, не е свикнал.

# 9
  • Мнения: 208
И при нас е така, но аз я слагам в люлката към 5 часа и тя спи до около 7:30-9:00. Ина4е не може да заспи и иска да играе, но люлката я приспива лесно...Нашта люлка е за деца до 3 годинки, така че щте я ползваме дълго време....слава богу... Praynig

# 10
  • Мнения: 1 381
И при нас е така, но аз я слагам в люлката към 5 часа и тя спи до около 7:30-9:00. Ина4е не може да заспи и иска да играе, но люлката я приспива лесно...Нашта люлка е за деца до 3 годинки, така че щте я ползваме дълго време....слава богу... Praynig

офф- какво е тази люлка?

Общи условия

Активация на акаунт