КЪРМЕНЕ И МЕСЕЧЕН ЦИКЪЛ

  • 1 118
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мили момичета.Аз съм нова във форума.Надявам се да ме приемете.Имам проблем и реших да го споделя с вас.
Кърмя от 2 месеца и половина и днес за пръв път май ми дойде месечния цикъл.Казвам май, защото само леко прокървих като отидох до тоалетна.Нормално ли е това.Случвало ли се е на някой друг от вас?
Tрябва ли да отида на лекар.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре дошла сред кърмачките Grinning
Не се притеснявай - при някои мами бързо се възстановява цикъла,особено ако детенце прави по-големи паузи без кърмене,примерно ако пропуска нощните кърмения.Докато кърмиш,хормоналните нива са различни,така че са възможни леки зацапвания - на мен ми дойде за първи път 8 месеца след раждането,после в продължение на 2 месеца имах леки зацапвания по за ден-два на всеки 2 седмици - според доктора ми са нормални.Оттогава не ми е идвало пак,де - вече стават 3 месеца Laughing
Но за твое собствено успокоение и особено ако не си ходила на преглед след раждането е хубаво да идеш да те видят и да обсъдите с доктора и начините за предпазване от забременяване,докато кърмиш Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 603
При мен дойде 4 месеца след раждането, беше малко по-обилен от обикновено. Нормално е и е различно при всяка мама, но както ти е казала Хедра иди на преглед за успокоение. При мен малко намаля кърмата, но после влезнах в релси.

# 3
  • Мнения: 206
Добре дошла...
Съвсем е нормално,докато кърмиш може да ти спре
менстуацията,или пък както се получи при мен да имаш
леки зацапвания...
На 40.ден трябва да отидеш на гинелолог,не знам дали си ходила,но тогава ще се успокоиш...

# 4
Благодаря ви за отговорите момичета.
Ами аз ходих на лекар между 6 и 8 седмица от раждането и всичко беше наред.Сега ме викат януари пак на контролен преглед.Имах кървене само 2 седмици след раждането и сега, но сега не е обилно просто съвсем малко дори.
Страхувам се да не ми спре кърмата .
Дано да е нещо нормално.

# 5
  • Мнения: 1 896
Не се притеснявай, няма да ти спре. Доколкото знам, при някои майки може да намалее за кратко, когато се появи цикълът, но бързо се възстановява. Най-много гинекологът да ти каже, че кърмата ти вече няма да е хубава - кой знае защо такива ги разправят вече на няколко мои познати. Но и това е мит от времето, когато жените в цикъл са били смятани за нечисти и са ги изолирали от племето.  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 249
Спокойно! Няма да ти спре кърмата!
На мен ми дойде на 4-ия месец, ама много обилно, както никога преди това... и продължително...
И оттогава нищо... Sick...вече повече от 5 месеца...Пък кърма си имам и бебока продължава да е основно на кърма...плюс малко пюре и каша...

# 7
  • Мнения: 1 878
Ха точно и мен това ми дойде на главата - месечния цикъл а сме изцяло и само на кърма  newsm78, мислех че поне до годинка съм в отпуска  - даде ама не. Това което сте писали за намаляване на кърмата май е точно така, щото бебо нещо ми се сърди недоволен - а как бликахме от изобилие до скоро Rolling Eyes. Лошоо че в неделя сме на свадба и планирах да се изцедя за едното ядене, за да си стои беб в къщи - ама сега не знам дали ще събера нужното количество и както ще го гледа баба му току виж му набутала адаптето от държавния резерв  Confused-

# 8
  • Мнения: 4 242
Добре дошла сред кърмещите мами!
При мен лохиите продължиха 3 месеца. 10 дни след спирането им ми дойде първия цикъл, макар да кърмех често, на поискване денонощно. До 6 навършени месеца бяхме само на кърма! Сега Ива е на 11 месеца и се кърмим 8-10 пъти в денонощието.
 Не се тревожи, няма причина да ти спре кърмата, щом кърмиш често, не дохранваш, не гониш режими и не правиш големи паузи. Grinning

# 9
Сега Ива е на 11 месеца и се кърмим 8-10 пъти в денонощието.
 Не се тревожи, няма причина да ти спре кърмата, щом кърмиш често, не дохранваш, не гониш режими и не правиш големи паузи. Grinning


8-10 пъти Shocked Shocked Shocked леле много бе.Аз кърмя по 5 максимум 6 пъти(в редки случаи) на ден.Акушерката ми каза че 5 пъти в денонощието е достатътчно.Ние също сме само на кърма и на абсолютно нищо друго.Наддава добре детето, ама аз от как се е родил не съм кърмила по 10 пъти ShockedТова направо ме учудва.Ти явно кърмиш за по кратко време, защото при нас отива половин час на кърмене.
За протокола Гого е на 2 месеца и една седмица.

# 10
  • Мнения: 4 242
Ива винаги е предпочитала да суче често. Наистина се кърмим кратко, за около 5 мин е готова, но и дебита ми е доста голям, с едно всмукване с помпата изцеждам 20мл. До преди 2-3 месеца се кърмихме и по 14-15 пъти.
Не че искам да ти се меся, но за инфо, хубаво е в тези ранни месеци да имате поне 8 кърмения в денонощие, за да се установи една стабилна лактация!
Акушерката ти няма да я коментирам!

# 11
  • Мнения: 2 242
На мен ми дойде на третият месец (и аз кърмя). Първият път беше обилно, след това пък съвсем малко newsm78. Гинеколожката каза че е нормално. Май до една година организма ни се настройва към нормална работа – то хормони, токсини,сланини и прочие ...  Mr. Green А на преглед се ходи след 30ден и после гинеколожката ми каза да ида след 3 редовни цикъла. Мен ако питаш – иди все пак на гинеколог, ако от раждането не си ходила още

# 12
  • Мнения: 249
Ива винаги е предпочитала да суче често. Наистина се кърмим кратко, за около 5 мин е готова, но и дебита ми е доста голям, с едно всмукване с помпата изцеждам 20мл. До преди 2-3 месеца се кърмихме и по 14-15 пъти.
Не че искам да ти се меся, но за инфо, хубаво е в тези ранни месеци да имате поне 8 кърмения в денонощие, за да се установи една стабилна лактация!
Акушерката ти няма да я коментирам!


Да-а-а, Мери е права!
И ние сме така. Не ги броя, но общо взето през 2-3 часа си е гърдата (когато е будна!!!) ...да не говорим, когато спи че си еедно постоянно сукане - през половин час , през минути...Просто да съм си до нея винаги в готовност... Затова си спи и при мен през нощта! Вече не знам през нощта по колко пъти суче. просто почти не се събуждам...
...Но да не се отклонявам!
... Ти си още в началото  и наистина трябва да се установи добра лактация - не трябва да гониш режими и да броиш храненията - не лишавай бебчо от кърма!
...А за продължителността на кърменето - и ние на вашите месеци се хранехме дълго - отиваше и по час , но сега понякога и 5 минути са й много...
Просто Гого все още е малък и се учи да суче, но ще дойде и краткото сукане.

...А за акушерката - не винаги трябва да се доверяваш безрезервно на някои съвети!
Ако не си прочела някои неща за кърменето, то сега наистина е момента :
ВИЖ ТУК: http://karmene.greatnow.com/Index.htm
И ТУК : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 13
Ива винаги е предпочитала да суче често. Наистина се кърмим кратко, за около 5 мин е готова, но и дебита ми е доста голям, с едно всмукване с помпата изцеждам 20мл. До преди 2-3 месеца се кърмихме и по 14-15 пъти.
Не че искам да ти се меся, но за инфо, хубаво е в тези ранни месеци да имате поне 8 кърмения в денонощие, за да се установи една стабилна лактация!
Акушерката ти няма да я коментирам!


Да-а-а, Мери е права!
И ние сме така. Не ги броя, но общо взето през 2-3 часа си е гърдата (когато е будна!!!) ...да не говорим, когато спи че си еедно постоянно сукане - през половин час , през минути...Просто да съм си до нея винаги в готовност... Затова си спи и при мен през нощта! Вече не знам през нощта по колко пъти суче. просто почти не се събуждам...
...Но да не се отклонявам!
... Ти си още в началото  и наистина трябва да се установи добра лактация - не трябва да гониш режими и да броиш храненията - не лишавай бебчо от кърма!
...А за продължителността на кърменето - и ние на вашите месеци се хранехме дълго - отиваше и по час , но сега понякога и 5 минути са й много...
Просто Гого все още е малък и се учи да суче, но ще дойде и краткото сукане.

...А за акушерката - не винаги трябва да се доверяваш безрезервно на някои съвети!
Ако не си прочела някои неща за кърменето, то сега наистина е момента :
ВИЖ ТУК: http://karmene.greatnow.com/Index.htm
И ТУК : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0


ооо в никакъв случай не мисля, че го лишавам от кърма, при все че детето наддава по 1500 г. на месец.До 2 месец детето трябва да има минимум 6 хранения може и повече, но това зависи до колко е линиво дтето.
От 2 месец може спокойно да има минимум 5 хранения стига да задоволява апетита си , а Гого го прави(може и повече разбира се ако цуква по 1 капка може и нон стоп да е на гърдата ти Wink)
Все пак казах, че на хранене яде по 15 мин. от всяка гърда без да спира(общо 30 мин), не заспива, просто си е лакомо детето.А аз имам страшно много кърма (да чукна на дърво до момента). Не е нужно да сучи през час или 2 Shockedпо 5 мин и да ме прави на луда.
Така и аз си знам своб.време и той е за по дълго време сит.Никога не съм се мъчила да му правя някакви режими , това е неговата воля, от самото начало си е като по часовник и не ми е църкал през 2 4аса, че е гладен.
А акушерката ми наистина е много добра, но това няма значение.Доверявам и се напълно.
Все пак въпроса ми беше за цикъл при кърмене!
Целувам ви готини мамчета Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 249


ооо в никакъв случай не мисля, че го лишавам от кърма, при все че детето наддава по 1500 г. на месец.До 2 месец детето трябва да има минимум 6 хранения може и повече, но това зависи до колко е линиво дтето.
От 2 месец може спокойно да има минимум 5 хранения стига да задоволява апетита си , а Гого го прави(може и повече разбира се ако цуква по 1 капка може и нон стоп да е на гърдата ти Wink)
Все пак казах, че на хранене яде по 15 мин. от всяка гърда без да спира(общо 30 мин), не заспива, просто си е лакомо детето.А аз имам страшно много кърма (да чукна на дърво до момента). Не е нужно да сучи през час или 2 Shockedпо 5 мин и да ме прави на луда.
Така и аз си знам своб.време и той е за по дълго време сит.Никога не съм се мъчила да му правя някакви режими , това е неговата воля, от самото начало си е като по часовник и не ми е църкал през 2 4аса, че е гладен.
А акушерката ми наистина е много добра, но това няма значение.Доверявам и се напълно.
Все пак въпроса ми беше за цикъл при кърмене!
Целувам ви готини мамчета Heart Eyes


Усещам някаква нотка на раздразнителност в тона ти... Ако правилно съм схванала - то ИЗВИНЯВАЙ!
Не съм искала нито да натрапвам мнение, нито пък да те карам да ми подражаваш в начина на кърмене на моето бебе...
Аз също бих искала да разполагам с повече свободно време за себе си , но нейсе... Но все пак щом съм решила да имам второ дете - ще се лиша от това- онова за известно време!  Sad

Желая ти успех в кърменето! Дано продължаваш да имаш достатъчно кърма!
Радвам се, че акушерката ти е добра. Ти сама избираш на какво да вярваш. Важното да си информирана и да прецениш кой път да избереш.
УСПЕХ!  newsm10

ЦЕЛУВКИ!  lovekiss
П.П. А за цикъла вече ти споделих! 

Общи условия

Активация на акаунт