пак въпрос за избор на количка

  • 6 134
  • 35
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 694
Здравейте мами,
харесах си една количка о да ви питам за мнения.
Количката е на Cangaroo модел Cruiser. Много михаеса защото кошчето на количката става и за носене и за кола. На три колела е но се притеснявам да не е много тромава и тежка била около 12 кг. и понеже била от алуминий казват че е от най-леките триколки. А дали е така. Ако някой има такава би ли споделил опита си с мен.  Или просто ако сте доволни от вашт триколки които обаче са на разумна цена до към 250 - 260 лв.
Много ви благодаря.

# 1
Хей!
Ние сме се спряли на триколка chipolino, във форума чух различни мнения по въпроса, но много ме кефи и определено изглежда стабилна и маневрена. Струва 230лв. Купихме и сгъваема кушетка от същата марка и не можем да спрем да се кефим - страхотно функционална и много дизайнерска Laughing
Един приятел италианец потвърди, че марката е качествена, така че можеш да огледаш и нея.
Успех и здраво и щастливо бебче!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да! Ние си  я купихме тази триколка "Кенгуру " незнам си какво и съм ужасно доволна. Много е проходима , а с въртящото се предно кололо  правиш завой без да надигаш бръмбаромобила + съдържимото му, което ще става все повече  Rolling Eyes .
После коша отдолу е на необходимата височина и не се сурка при препятствия. Дръжката и удобна, разцветките прекрасни! Изобщо много си харесвам това мобиле "Cruiser".
Впрочем като недостатък в магазина ми посочиха вероятността да заскърцат коуеуетата като влезе пясък, обаче или не преминаваш през такъв, или сваляш лесно гумите и зачистваш, или чакаш сами да паднат песъчинките.
В началото при изпробването на този модел бебешка кола ми се стори, че гумите са нещо криви и някъде има нещо нередовно. Но няма място за притеснения. Цялото произведено количество явно си е такова. Даже продавачката ми се озъби, че перфектната количка струвала над 1000 лева... Shocked ... Така или иначе си взех такава, удобна ми е , тежи си нормално като всяка количка, а даже и ми завиждат други мами, че била гъзарска (тя щото нова Wink ).. Ей такива ми ти емоции...  tooth

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 694
разцветките са само тъмно със светло синьо и сиво със каре. Да не би да има и други?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Teika нашата каруца е в сиво с каре на сиви, жълти..ей такива.
Много свежо го намирам и подходящо както за мадами, така и за господа. Дават гаранция 6 месеца, но незнам какво точно гарантират. Трябва да проверя защо вече не ми работи спирачката.. Може да съм я сецнала с мойте дебели крачка.. #Puppy dog
Количката ползвам от скоро и нямам впечатления  на дългосрочен потребител. Обаче беше най-красивата в магазина.  Wink

# 5
  • Мнения: 5 228
Чувала съм, че с триколка подлезите стават абсолютно непревземаеми, защото рампите не са пригодени, така че майките, който имат в ежедневните си маршрути подлези е по-добре да изберат количка с четири колела.

# 6
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Sim
Чувала съм, че с триколка подлезите стават абсолютно непревземаеми, защото рампите не са пригодени, така че майките, който имат в ежедневните си маршрути подлези е по-добре да изберат количка с четири колела.


Ние си купихме триколка и аз също се чудех как ще е далаверата с подлезите, но си мисля, че могат да се изкачват и слизат само на предно колело в едната релса, защото има спирачка на дръжката и може да се контролира.
Аз поне така си го представям някак Neutral Face , но много скоро, живи и здрави, ще разбера как ще е на практика;)

# 7
  • Мнения: 343
Много харесвам триколките и понеже още ни е рано искам да посъбера още малко информация, защото с щерка ни направихме супернеуспешни покупки на три броя колички от които нито една не остана здрава Close .
Моля ви кажете ако имате опит, триколките влизат ли лесно в багажкика на кола и в асансьор (малък).

# 8
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Jenny
Много харесвам триколките и понеже още ни е рано искам да посъбера още малко информация, защото с щерка ни направихме супернеуспешни покупки на три броя колички от които нито една не остана здрава Close .
Моля ви кажете ако имате опит, триколките влизат ли лесно в багажкика на кола и в асансьор (малък).

Нашата е Куини. Много съм доволна, казвам го за n-ти път.  Simple Smile
Влиза във всички до сега изпробвани асансьори, а подлезите ги превземаме по стълбите  Laughing

# 9
На мен ми се струва, че подлезите са непревземаеми с каквато и да била количка. Нещо много стръмнички ми се струват релсите и си мисля, че са сложени за отбиване на номера. Ще ме е шубе да слизам, качването ми се струва по-лесно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз нямам проблем с подлезите, защото изчаквам да мине някой,който да ми помогне. Сама не си нося мобилето, щадя се.  Rolling Eyes  Разбира се мноОго рядко, някой се сеща сам да попита нуждаем ли се от носене по стълбите, но досега никой не ми е отказвал. Обаче ползвам оживени подлези. Предполагам, че в пустите подлези не  може да се чака много за случаен хамалин.   Sad  Трябва всичко да се премисли по отношение на таратайката... Впрочем триколката е много по-удобна за разбити пътища, отколкото 4-те колелца.
Успех в покупките !

# 11
  • Мнения: 3 200
Аз още не съм родила, но като си помисля за количка ме обезема ужас. Ние живеем на 6-я етаж и асансьора работи ама много рядко, просто не се виждам, явно ще ставам щангистка  Shocked
Няма ли някакви сгъваеми колички!?
Как би се носила количка 12 кг по стълби!?  Shocked

# 12
  • Мнения: 277
Моята количка е Маг Енгланд триколка с два коша за новороденои летен, гумите не се помпат и са с пластмасови спици. Много съм доволна, не е никак тежка, има и две покривала едно по-малко и едно по-голямо. Не тежка и е много проходима.Струва 270 лева и я купих от Щъркел. Има и голям кош за багажа и много готина раница. В Пинокио в Дружба вчера видях подобен модел на моята, но марка Бертрони за 198лева доста е изгодно, само че коша за новородено е по-малък от моят.

# 13
  • Мнения: 3 153
Цитат на: evpraksia
Аз още не съм родила, но като си помисля за количка ме обезема ужас. Ние живеем на 6-я етаж и асансьора работи ама много рядко, просто не се виждам, явно ще ставам щангистка  Shocked
Няма ли някакви сгъваеми колички!?
Как би се носила количка 12 кг по стълби!?  Shocked


Е 'тва с шестия етаж си е проблем! При всички случай ще си е приключение всяка разходка, независимо от количката:) Но мисля, че трябва да се насочиш към някоя олекотена, с леки колела и конструкция, продават такива, просто огледай в големите магазини за детски стоки-Штъркел, Малечко и т.н.

# 14
  • Мнения: 834
Триколките подходящи ли са през зимата? Препоръчайте нещо за бебе което ще се роди в началото на октомври, каква количка е най- добре да се купи

Общи условия

Активация на акаунт