Отказва обяд и вечеря. Да се тревожа ли?

  • 1 403
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Моето дете както виждате е на 1.5 г. Пристрастен е към адаптираното мляко. Сега сме на Нестле Джуниър.
Преди всяко хранене пие 120 мл. мляко и после яде попара или друга храна, но преди да му дам млякото не иска нищо друго и само " ъъъъъ" придружено с рев.
Такааааа. Та значи от няколко дена яде само закуска- попара. На обяд отказва маджата/супата, като пие само млякото си. Следобедна закуска не иска. Тогава пие сок и вечер на вечеря пак само мляко и на другата храна върти глава. Затова увеличих млякото вечер на 250мл. евентуално точно преди заспиване хапва 1-2 обикновенни бисквити.
Пробвах всичко. Разбообразявах, но все не успявам.
Въпроса ми е имам ли основание за сериозни тревоги или това е  етап от развитието. Някоя от вас била ли е в подобно положение и какво да правя. Моля споделете.
Благодаря предварително.  bouquet

# 1
Аз мисля ,че докато не му махнеш млякото  бебо все ще си го иска .Колкото по-големи стават толкова е по-трудно. Те знаят за какво реват . Не иска  да яде и знае че после ще си изпие млекцето.Няма глупави. Misc Baby Bottle newsm53 Аз спрях млякото още като направихме годинка и шишето му махнах. Сега яде всичко каквото и ние ядем. Успех

# 2
  • Мнения: 696
Милсля,че е рано още да се притесняваш.Моят син е на 1год. и 11месеца.Беше някъде около 10 месеца когато тотално отказа млякото- и кисело и адаптирано, а започна да яде нормална храна.Сега от около месец не се спира да яде вечер кисело мляко.Имаше период, в който ако не яде кренвирши отказваше да яде каквото и да било друго.Ако пропуснеше обяда, вечер изяждаше каквото му дам.Няколко пъти опитах да не му давам друго и на следващото хранене или на по-следващото всичко си изяждаше.
А твоето бебе може и да го мъчат зъбките и да не иска да яде по-твърда храна.И ние имахме такъв период.СПОКО!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
То и мен не касае такъв проблем, понеже бедната ми от няколко месеца вече трудно яде манджи, похапва ако й дам солети, бисквита, хляб, нещо по-твърдо за почесване на зъбите и чака млякото. Обаче нали жестоко зъбоникнене има, личи й когато е много болезнено, тогава само на мляко кара  с по няколко лъжици манджа. Няма оправия, няма да го мъча, само мене си  тормозя, че не яде, а пък не слабей, пухкава си е .  Heart Eyes
А с какъв биберон даваш адаптираното, Мамице?

# 4
  • Мнения: 918
Ами може да е банално, ама и аз да кажа, сигурно са зъби. При нас поне е така, започнат ли да избиват, кара почти само на мляко. Е, притеснявам се, но все пак млякото е добро нещо, а и си има витамини, минерали...... Спокойно, ще отмине.

# 5
  • Мнения: 4 176
Ами може да е банално, ама и аз да кажа, сигурно са зъби. При нас поне е така, започнат ли да избиват, кара почти само на мляко. Е, притеснявам се, но все пак млякото е добро нещо, а и си има витамини, минерали...... Спокойно, ще отмине.
Не са зъби. Започнаха да никнат на 4м. На 5м. имаще 6 покарали наведнъж. В момента има 16 зъба в устата. Покарали целите.

# 6
# 7
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Даам и ние бяхме така.
На нас ни останаха най-задните кътници, не са се показали, ама има периоди дето си напъват отвътре.
Сега сме на обикновено прясно мляко вечер и през нощта. Сам се отказа от адаптираното.
Вечеря и после се приспива с млекото, по-скоро си чеше зъбите, ама и пие.

Общи условия

Активация на акаунт