Плюят ме зад гърба ми :-(

  • 1 794
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Да ви се опла4а..в събота се женеше брата на мъжа ми. Кумът ни е общ приятел и понеже бая си пийна, докато танцувахме ми каза следното : "Знаеш ли вси4ки от компанията много ти се подиграват, 4е кърмиш, даже и виновниците за сватбата, ама аз скрито ти се кефя".
Яко се нервирах. С тези хора се виждаме по4ти всяка седмица и ако някой ми беше казал в лицето нещо- аз си знам как да отговоря. Ама ми е много тъпо, 4е се оказва, 4е ми дуднат зад гърба. Доста двулично и подло. Заболя ме и се ядосах много. Сега като го споделих и ми олекна Grinning

# 1
  • Мнения: 8 459
Аз на твое място бих си направила изводите за такива двуличници.Кърменето тук няма нищо общо.Кой знае за какво още ти се подиграват,а пред теб правят мили очи.

# 2
  • Мнения: 5 228
Абе въпросът е след като "скрито ти се кефи", дали той не е от подиграващите се, а другите може и хабер да си нямат.

# 3
  • Мнения: 6 243
Понеже алкохолът може доста да обърка преценката на езин човек за обективност, разумност, шега... не се знае всъщност за какво иде реч. Явно хората са ти доста близки. Аз бих поставила въпроса "право куме, та в очи". Айде - да казват: Имат ли проблем с твоето кърмене и какъв по-точно е той. И ако наистина имат, а не е това плод на алкохолното опиване на твоя "обожател", да бъдат така мили да обяснят как кърменето на Ивчо им влиза в работата.

Дано да е само лоша пиянска шега.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не го изживявай много тежко!  Wink Най-вероятно подхвърлят майтапи по темата, което не е голяма трагедия!   Mr. Green Обърни го на майтап и ти.  Party Така или иначе не е често срещано да се кърмят деца на по година и половина, разбери ги хората...  Peace

# 5
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ти пък им се смей, че дават адаптирано мляко! Толкова смешно е, колкото и да даваш на теле човешка кърма!

а дали пък не завиждат малко  newsm78 newsm78 newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 2 210
Ти пък им се смей, че дават адаптирано мляко! Толкова смешно е, колкото и да даваш на теле човешка кърма!

а дали пък не завиждат малко  newsm78 newsm78 newsm78
Wink Wink Wink Ма те нямат деца- вси4ките са стари ергени вещомани и застаряващи дами (около 35-38-40)  Laughing Laughing Laughing Коео само по себе си е за смях Wink Много сте готини!

# 7
  • Мнения: 6 243
Наскоро мои колеги водеха доста пиперлив диалог за лечебните свойства на кърмата при лечението на очен "ечемик". Ама за да станело, трябвало да се капе от гръдта направо в окото и пр. Както се сещаш, не бяха наясно, че кърмя Ирина, щото трудовия ми колектив е големичък и тази подробност явно им е убягнала, а и вече не си нося кърмаческата тениска, откак застудя Wink.

Та като се унесоха в мечти хууубавичко, разбирай почнаха да стават брутални, ги попитах ще ляга ли който там е болен и се хванах за копчето на ризата. Млъкнаха, скосиха се и се ометоха от кабинета ми скоропостижно. Ама не мъжете са такива - дай им да си мерят шпагите, ама в битка не влизат.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Да не ти пука. Хората винаги ще говорят , най-обичат зад гърба. Поне сега си разбрала, кои са ти приятелите...

# 9
  • Мнения: 5 255
Неприятна ситуация, но бъди над тези неща  Wink
Ако се връзвах на всяко подмятане ........  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 11 692
Wink Wink Wink Ма те нямат деца- вси4ките са стари ергени вещомани и застаряващи дами (около 35-38-40)  Laughing Laughing Laughing Коео само по себе си е за смях Wink Много сте готини!

Е този факт сам по себе си също може да стане причина за подигравка.Когато човек няма деца,проблемите са му толкова далечни. Не е 100% сигурно,че ти се подиграват,но пък ти вече си с едни гърди пред тях и някой път можеш да им забиеш нещо пиперливо по този повод и да видиш реакцията им.

# 11
  • Мнения: 1 685
Аз не мога да разбера защо си мислите,че ви се подиграват.Наскоро четох тема на която заглавието и беше нещо от сорта"Какво мислят вашите свекърви за кърменето?".Помислих си,че в нея ще чета за майки които не искат да кърмят,а бабите настояват.Не можах да повярвам,че обсъждате за това как вие искате,а те ви гледат с насмешка.Че кой нормален човек ще иска детето му,внучето,племенника,че и комшийското дете даже да е болно?А каква по-добра застраховка против болести от кърмата?Аз лично досега до не съм чула някой да казва че майка кърми детето си с подигравателен тон.Това е нещо съвсем естествено и е все едно да се подиграва,че бебета се хранят или пият вода.
И пак:защо си мислите,че ви се подиграват?
Както разбрах твоето детенце е вече на година и половина,нормално е хората да коментират това че още кърмиш но не и да ти се подиграват.За съжаление аз не съм от кърмещите майки,но една съседка педиатърка си кърми детето до 2 години,за това сигурно ние трябва да се попикаем от смях и постоянно да и се хихикаме зад гърба hahaha.Наистина сме обсъждали нейното кърмене,но никога и никой не и се е подигравал.Още повече да я плюем.Защо?
А ти защо обръщаш внимание на такива сплетни?Надали някой те е плюл,а и този подпийналия може би не се е изразил правилно,или пък ти си чула нещо,което всъщност не е било казано.

# 12
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ти пък им се смей, че дават адаптирано мляко! Толкова смешно е, колкото и да даваш на теле човешка кърма!

а дали пък не завиждат малко  newsm78 newsm78 newsm78
Wink Wink Wink Ма те нямат деца- вси4ките са стари ергени вещомани и застаряващи дами (около 35-38-40)  Laughing Laughing Laughing Коео само по себе си е за смях Wink Много сте готини!

Ами ти с това трябваше да започнеш!!! То след това уточнение няма нужда от успокоителни думи към теб!!!  Hug


...ги попитах ще ляга ли който там е болен и се хванах за копчето на ризата.

Ами кефиш ме, Хапке, и това си е  Grinning Grinning Grinning


Ами защото е така! Подмятания, казани със злобен тон, коментари, за неща, които не им влизат ама изобщо в работата, подхилквания, все едно правим нещо извратено (бтв скоро имаше тема, че кърменето след 10-тия месец е сексуално извращение според една педка!!!) и т.н. Та така...

Последна редакция: вт, 11 окт 2005, 18:29 от Just a Girl

# 13
  • Мнения: 2 784
Така е, и за мен говорят- някои в очите ми, някои зад гърба ми. Дори майка ми ми подмята нещо от време на време. Откакто Калина стана на 6 месеца, все се намира някой да ме попита докога смятам да я кърмя. Като кажа докато иска, клатят глави. Но при мен поне педито, Джи Пи-то и мъжо са яка агитка, така че гладам да пропускам покрай ушите всички останали. Избирателната пропускливост е много важна при кърменето, тъй да знаете... Mr. Green

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 603
Аз мисля, че тези хора просто не са изживяли това, което ти си правила за твоето бебе. В крайна сметка всяка майка избира сама за своето дете и не е редно да бъде упреквана или подигравана. В крайна сметка никой не знае какво се случва под повърхността и какво налага съответната реакция. Създай си ситуация, че да кърмиш пред тях и небрежно попитай, дали това ги притеснява

Общи условия

Активация на акаунт