Чужд език в ДГ

  • 886
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Я да попитам мамите, чиито деца изучават чужд език в ДГ. Какво и за колко време научиха децата ви? И да се похваля - моята за 2 седмици /макар и не много добре и с грешки/ брои до 10, пита дали може да отиде до тоалетна, казва "здравей" и "чао", казва си името и съответно може да попита "Как се казваш?"

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
габа току що започна - в първа група е. имали са два урока само и казва hello и goodbye. пее песничките, които аз си спомням, че съм преподавала преди има-няма 11 години.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
При нас езика трябва да почне тази или другата седмица. Дияна е 2ра гр. Щерката не е много склонна да учи английски, не знам от къде се е породил този негативизъм. Ще видя как ще потръгне.

# 3
  • Мнения: 1 232
на каква възрас започват да учат децата ви чужд език3,4 или 5?Вики е 1-ва група чужд език нямат,но е много паметлива и проявява интерес,без да съм я карала запомни числата до 10 на английски

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Моята дъщеря е 3-та група, от миналата година изучават английски т.е. вече е старо куче  Laughing

Много съм доволна от учителката им - имаха открит урок в края на годината и, да ви кажа, имам чувството, че бяха научили повече неща, отколкото на български ( btw най-обикновена градина си е).
От миналата година Лори знае числата до 20, всички цветове и животни, пее песнички, каза ми много изненадващо стихотворение за осми март и може да задава елементарни въпроси.

Всичко си е до учителката обаче, просто умее жената да ги забавлява, носи много нагледни материали и играят непрекъснато.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
  Зависи от учителите. В нашата детска не са много доволни родителите-децата са научили няколко песнички, няколко фрази и да броят до 10. Общо взето дъщеря ми повече е научила от анимационните канали.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Според мен не зависи толкова от възраста, колкото от желанито на детето, а то от своя страна произтича от умението на учителя да го предразположи и заинтригува.
Допреди няколко месеца дъщеря ми учеше друг чужд език - за 5 м. беше "научила" 2 думи. Съмнявам се, сега да е поумняла внезапно - просто явно попадна на добри госпожи Grinning.
Но все пак, ако трябва да предположа някаквъ възрастова граница - не по-рано от 4 г.

# 7
  • Мнения: 1 512
Мотивацията на едно дете да учи чужд език не бива да се счита за заложена у него; напротив- тя трябва да бъде дадена и да се поддържа от учителя. Той е този, който с внимателно отношение, разнообразни игри и забавления, може да постигне много. Да не забравяме обаче, че мотивацията, която родителят може да даде на детето си, също е от голямо значение.
Не важно дали госпожата е преподала два или три урока, пет или десет думи за един или два дена. Важно е за всяко дете да бъде отделено достатъчно време, за да може да ги възприеме. Качеството, а не количеството е от значение. Има учебна програма, но тя служи за ориентир; децата не са тъкачки- многомашиннички, които трябва да преизпълнят плана за петилетката Wink
На въпроса- за една учебна година децата в ДГ (предучилищна група)научават да се представят, да разказват за семейството, за училището, приятелите, празници (Коледа, Великден), животните, цветовете, плодове и зеленчуци, сезоните...

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 16:54 от ale_x_andra

Общи условия

Активация на акаунт