бебешка екзема

  • 1 348
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете с информация.Проблема е следния:дъщеричката ми, която е на 5 месеца и половина страда от бебешка екзема.Това е диагнозата от детската лекарка.След 2 дена ще ходим на кожен, но не се надявам на чудеса.Въпроса ми е знаете ли нещо за захранването.Когато пробвам да и дам сок, обрива се обостря и се налага да го спра.А все от някъде трябва да тръгнем, че вече сме големи и млякото(тя пие соево)вече не ни е достатъчно.Първо пробвах с ябълка-безуспешно, след това с морков-на 2 седмица се появи обрива, след това круша-пак проблем.Вече се отчаях.Не знам дали просто не си се обострия екземата периодично или действително се повлиява от сокчетата.
Ако можете да ми кажете нещо по въпроса, моля ви пишете!

# 1
Имахме проблем с дъщеря ми, която сега е на 4.
Поява на екзема по ръчичките, китките, по бузките, която сърби, малки розови петънца, кожата загрубява...
не можеха да определят на какво се дължи. Първо предполагаха, че е от студа, но я имаше и през лятото, ту изчезваше, ту се връщаше отново и не можех да я свържа с определена храна. Казаха ни че е бебешка екзема и токова.
Накрая пихме Ескимо- кидс - рибено масло, има го в аптеките.
Още на 3-та седмица от ръцете изчезна екземата и от тогава не се е появявала.
Обаче се препоръчва след 1 год, а вие сте още малки.
Сега пак пием Ескимо-кидс защото засилва имунитета, а миналата зима боледувахме поне 4 пъти, с усложнения , отит и т.н. Мился да го пием поне 3 месеца.

# 2
  • Мнения: 28
Благодаря ти Аlеха!
А  Ескимо- кидс точно за екземата ли ви го изписаха?Не са ни го споменавали като вариант.Единственото, което ни изписа детската лекарка е кортикостероид-кремче, но го ползваме само когато много се влоши.

# 3
  • Мнения: 280
И на нас днес педиатъра ни каза че бебока има екзема ...

Бузките му са постоянно много зачервени и сухи и грапави (независимо с какво ги мажа), а също така има червени петна като лишеи по гръбчето и гърдичките ...

На вас какво ви помогна за екземата?

# 4
  • Мнения: 1 983
ние също имахме бебешка екзема, тогава кожната лекарка, която постави диагнозата ни изписа едно масло за баня и две кортикостероидни кремчета, за около 10-15 дни всичко мина и не се е повтаряло, мина около 1 година от тогава

# 5
  • Мнения: 1 283
Разгледай тази тема! Peace

Общи условия

Активация на акаунт