Ужас, отново запушени канали!!!

  • 517
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Днес ми се случи отново, за втори път в рамките на две седмици, да ми се запушат каналите на едната гърда. Предния път проблемът беше с другата..
Двете с бебка изкарахме ужасен ден! Цедене, компреси, разтривки, давах й да суче през половин-един час. Тя се дърпа,ядосва се,пак напъва,после плаче,след това пак опитва.И така цяяял ден....А буцата вместо да спада,тя расте повече.Агонията продължи до преди около два часа,когато нещата се пооправиха-бебето успя да отпуши каналите и си похапна млекце най-накрая.

Но това стана с толкова мъки,че се уплаших да не би да отблъсна бебето с това,че мляко не излизаше и то да откаже да суче по-късно (ако знаете как се дърпаше и плачеше..).Моля,по-опитните от мен,които са се сблъсвали с такъв проблем да ме посъветват. И също как да предотвратявам такива неприятности? Преди се цедях до капка почти след всяко кърмене,но пак получих запушване.Помислих,че е от свръхпроизводство на мляко и престанах да се цедя изобщо.И ето,че въпреки това пак ми се случи..И то дори без да усетя тежест в гърдите си преди това.

Благодаря предварително и се извинявам за дългия си въпрос

# 1
  • Мнения: 179
в родилния ми отпушиха каналите с окситоцин гърдите ми бяха целите в буци и не пускаха капка.след 4 инжекции  през 3 часа всичко беше ок. #2gunfire и нещо любопитно-методът се използва и при отглеждането на заици.

# 2
  • Мнения: 4 915
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29197.0
Това е една обширна статия за запушените канали и справянето с проблема.
И на мен два пъти ми се е случвало да се запуши каналче - когато сутрин Мариела е спяла повече и интервалът от последното кърмене се е удължил значително.

Принципно - не трябва да се удължават прекомерно интервалите между кърменето, когато почувстваш гърдите си пълни, а бебето още не е гладно - изцеждай, за да облекчиш напрежението. Не носи стегнат сутиен. Запушване може да се получи и ако си спала, притискайки едната гърда.
По-подробно е описано в статията.

Според мен не е нужно отново да почваш да се цедиш, защото ще получиш свръхлактация, която също може да ти докара запушване на каналче.

# 3
  • Мнения: 4 066
Бързо си купи и започни да пиеш лецитин - това е хранителна добавка, соево масло. Първоначално започни с 4 капсули на ден, а като поотминат проблемите, постепенно намали до 1 на ден. Имах ужасни проблеми, благодарение на съветите на мамите тук се оправих. За да не разказвам надълго и нашироко ето темата ми оттогава

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39837.0

Значи аз спрях да изцеждам, започнах да предлагам и от двете гърди, започнах да пия лецитин и накрая престанах да консумирам маргарин. Благодарение на това продължавам да кърмя, което дължа единствено на форума  bouquet

# 4
  • Мнения: 192
Бързо си купи и започни да пиеш лецитин - това е хранителна добавка, соево масло. Първоначално започни с 4 капсули на ден, а като поотминат проблемите, постепенно намали до 1 на ден. Имах ужасни проблеми, благодарение на съветите на мамите тук се оправих. За да не разказвам надълго и нашироко ето темата ми оттогава

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39837.0

Значи аз спрях да изцеждам, започнах да предлагам и от двете гърди, започнах да пия лецитин и накрая престанах да консумирам маргарин. Благодарение на това продължавам да кърмя, което дължа единствено на форума  bouquet

Благодаря ви много за бързите отговори и полезните съвети.
Мартеа,твоята тема много ми помогна да се укопитя и да реша какво да правя.Ти наистина си изживяла ужасен кошмар и се възхищавам от търпението и твърдостта ти и съм много благодарна,че сподели своя опит (макар и доста горчив) с мен.Мисля да започна и аз да го пия този летицин,въпреки че бучките се оправиха още вчера вечерта.Така за профилактика,защото явно съм предразположена.Незнам каква точно е причината при мен,защото не усещам препълване на гърдите,дори когато се удължава по много интервала между храненията.Но млякото ми изглежда е доста гъсто и мазно,може и това да е..
А за млечните ти кризи,ние май не сме изживявала все още такова нещо.Задължително ли е да се появят такива по някое време..?Незнам дали това са признаци,но понякога ми се случва беба да се дърпа и върти много по време на кърмене,сякаш това не й е интересно сега.Захапва лакомо,после се дърпа назад и се оглежда в различни посоки,после пак захапва,изобщо държи се доста странно.Пробвах веднъж,когато го правеше тоя номер да и дам със шише,за да разбера дали не й стига млякото от гърдата ми.Резултата беше същия.Пие,дърпа се,оглежда се,нервничи и т.н.Дали пък това не е някаква странна кризичка??

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Незнам дали това са признаци,но понякога ми се случва беба да се дърпа и върти много по време на кърмене,сякаш това не й е интересно сега.Захапва лакомо,после се дърпа назад и се оглежда в различни посоки,после пак захапва,изобщо държи се доста странно.Пробвах веднъж,когато го правеше тоя номер да и дам със шише,за да разбера дали не й стига млякото от гърдата ми.Резултата беше същия.Пие,дърпа се,оглежда се,нервничи и т.н.Дали пък това не е някаква странна кризичка??
Не,това е от възрастта Laughing Всяка възраст на бебето е свързана с определени шантави признаци и поведение по време на кърмене - тъкмо сте наред като за 3 месечни,когато са любопитни към всичко и при сучене се опитват да си видят гърба,както много точно го беше характеризирала Бу GrinningЩе продължи мнооого дълго така - моята бебина още не се е научила да се концентрира основно върху яденето Laughing

# 6
  • Мнения: 192
Благодаря ти Хедра,ти много ми помагаш:))
Аз много сори за детинските въпросчета,май мамите сме понякога повече бебета от нашите бебета:)))

# 7
  • Мнения: 4 066
По-добре си питай навреме, колкото и детински да ти се струват въпросите. Аз ако бях питала навреме, можеше да си спестя 2 месеца ходене по мъките Grinning

Не, това не е криза според мен, от възрастта е, както каза Хедра. Въобще не  е задължително да има кризи разбира се. А дори и да има (да не се случва), има и изход. При мен нещата се бяха объркали ужасно много от цеденето и цялостно от стимулацията, която оказвах върху лактацията си (бррр, какъв изказ), но благодарение на съветите на мамите тук ми просветна какво точно да правя. И пак казвам, добре че го има форумът!
Успех ти желая, всичко ще бъде наред, ще видиш!

# 8
  • Мнения: 192
Моля,извинете,че отново ви връщам на тази тема...но днес отново съм със бучки Sad
Не се изчеждам,пия Лецитин (от чешкия по 1 капсула всеки ден),на всяко хранене давам от двете гърди,не ми се препълват с мляко. И ето днес пак!:(

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Докато траят запушените канали,дозата на лецитина е 4 капсули дневно - после в продължение на седмица-две намаляваш постепенно,а една капсула е само поддържаща терапия за превенция,да не се появяват отново проблеми и се пие продължително време - седмици и дори месеци.Затова се върни на 4 капсули дневно и задръж така поне седмица,после през няколко дни намалявай с една капсула.
И внимавай много с храненето ти - ограничи консумацията на мазнини,особено на маргарин,животински мазнини,полуфабрикатни храни(тук спадат чипс,снаксове,кроасани,бисквити и всякаквите подобни),защото този тип наситени мастни киселини благоприятстват запушването на канали.

# 10
  • Мнения: 192
Днес се оправих неочаквано бързо!!!
Явно лицитина,топлите компреси,масажите и цеденето си оказват влиянието.А и като го правиш за пореден път и отрано осещаш накъде отиват нещата...Simple Smile))
А малкото зверче спи ли,спи и хич и не се сеща,че майка и има нужда от помощ.Ще си проспи детството Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт