идеи за посрещане на бебе в къщи

  • 37 952
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте мами!
От вчера аз съм най- щастливата баба на света. Дъщеря ми роди момченце.  Чета ви с удоволствие и виждам , че имате страхотни идеи. Моля помогнете ми със съвет как да ги посрещна у дома. Трябва ми идея за нещо щуро и интересно, за да мога да ги изненадам. Предварително ви благодаря и не се съмнявам , че ще ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 12
Изчистено,изпрано,изгладено,топло ядене на котлона(може и във фурната),легло приготвено за спане,преварена вода и стерилизирани шишета за бебето и най-важното никакви гости-само бебето с родителите си.
Честито внуче   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 44 077
Точно този момент нито е за щуротии, нито за изненади...ако майката  иска да има посрещане с роднини - нещо тихо, кротко, в най-тесен кръг и за съвсем малко - после както Надушка е писала - дайте им спокойствие на бебето и родителите...
А ако майката предпочита да се прибере и да няма никой в къщата - уважете желанието й Wink

# 3
  • Мнения: 866
Съветвам Ви това щуро и весело нещо да не включва един куп народ:) И аз като потребителката преди мен - да е чисто и подредено, и вкусна и питателна храна Simple Smile) Честито внуче!
 

# 4
  • Мнения: 35
Благодаря ви! Идеята ми беше за някаква интересна украса и закачка. Иначе наистина ще бъдем в тесен семеен кръг

# 5
  • Мнения: 448
Честито Внуче Hug

Можеш да украсиш с няколко балончета или ако продават готови надписи да закачиш.Да пуснеш лека и приятна музика за бебета(от нета можеш да свалиш).Ако искате да имате гости ,ще е добре да не стоят повече от 45мин до час.Аз много бих се радвала на такова посрещане,но има хора,които предпочитат тишината,спокойствието след раждането и сами да си се насладят на момента от прибирането с новия член в къщи Heart Eyes
Весело и незабравимо посрещане Hug

# 6
  • Мнения: 351
Това, за което се сещам в момента е букви в различен цвят: Честито Бебе!, може да се надуят много разноцветни балони.......като за празник.
Честито внуче!Много да ви радва!

# 7
  • Мнения: 6 365
Балони. Храна. Без цветя- ще стоят в другата стая, новоизлюпените родители ще ги забравят по вазите и ще плесенясат.

Честно казано, една наскоро родила майка малко щури неща ще я впечатлят и изненадат.

Няма (не би трябвало да има) нужда от шишета и преварена вода...

# 8
  • Мнения: 448
Явно аз обичам алармата Party Много ми беше тъпо след като се прибрах от родилното,едно такова празно...налегна ме депресия.След второто раждане родителите ми бяха в къщи и ни посрещнаха,беше ми по-ведро.Сега съм се заканила,че ако имаме трето дете,ще си поръчам да ми устроят нещо по-така Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 167
Честито мила бабо. Мисля, че украса балони с хелий, панделки и здрава храна ще е достатъчно. Ако все пак искате да поканите гости, може някоя нейна приятелка, която е вече майка. Тя може да й даде ценни напътствия и съвети кое как се прави с бебето.                                 
Аз лично имам приятен спомен от второто ни изписване. Прибрахме се четиримцата в къщи, легнахме и заспахме.  Laughing                                  

# 10
  • Мнения: 1 796
Когато ни изписаха нас,в къщи беше лудница-една сватба хора(както и да е преживях го),предполагам знаете вкусовете и предпочитанията на майката и дали ще се зарадва на изненада.Иначе моята свекърва беше поръчала торта на която беше написано името на малката,а майка ми и сестра ми бяха сготвили-тези неща на мен ми бяха предостатъчни.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 754
Честито внуче Simple Smile
Щурото и лудото оставете за по-нататък. Можете да украсите с балони. Има и хартиени гирлянди с надписи.
Например нещо такова http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=855 или http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=860
Повечето са писали за игладено, подредено, сготвено Simple Smile И за мен е достатъчно Simple Smile

Аз стоях 9 дена в родилното. Исках просто да се прибера у дома, да се окъпя, да се насладя на тишината и спокойствието.

# 12
  • Мнения: 65
Честито внуче и от мен Simple Smile
И аз съм за балони с хелий и хартиени гирлянди с надписи.
Аз също бях 9 дена в родилното, отделно чакахме 4 часа да ни изпишат. Исках просто да се приберем у дома, да се окъпя, да гушна малчо  и да си почина, но ме посрещна един автобус народ, на мъж ми рода и първите им думи бяха "Хайде бе, къде се мотаете, бързо да слагаме масата, че сме умрели от глад". Стояха няколко часа в хола, а аз и детето сами в детската с дрехите, с които ни изписаха, наложи се на висок глас да кажа, че трябва да си почина за да се сетят да си тръгнат. От тогава ми се "обърна" сърцето и ми се промени отношението към тези хора на 180 градуса.
Най-добре се посъветвай с майката как иска да ги посрещнете, за да не се стига до нашата ситуация.

# 13
  • Мнения: 678
То и аз бях поръчала да ми сготвят супа топчета и пиле с ориз,но като се прибрах не намерих такова нещо.И беше  изпрано и изгладено- да но какво?-старите и скъсани дрешки и ританки от мъжо,старателно подредени в скрина Shocked  #Crazy

# 14
  • Мнения: 364
Честито внуче   ylinfant  ura Да расте здраво и щастливо!!!

Майка ми беше изчистила, подредила и сготвила. А съпругът ми ме изненада с много красива украса - надпис ЧЕСТИТО БЕБЕ /който още стои над вратата на хола  Laughing ще го махна на годинката- откакто го забеляза бебо много му се радва/, във всички стаи имаше гирлянди със сърца, а за на бебо леглото бяха навързани много балони с хелии. Много мило ми стана. Вкъщи дойдоха и едно приятелско семейство, които поканих на изписването в болницата - не стояха много. Малко по-късно дойдоха и другите ми роднини. Аз исках да дойдат още същия ден. Всичко мина чудесно.
Изненадайте майката с украсата, за всичко останало се консултирайте с нея Hug

Общи условия

Активация на акаунт