Сок от магданоз

  • 4 309
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Днес ми донесоха пресен магданоз и се зачудих newsm78 дали да го изцедя и да добавя сока в пюрето на бебо.Някой давал ли е сок от магданоз на детето си и от каква възраст може да се дава?Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: X
МОжеш и да го пасираш и така да го добавиш Wink, може и сока, ако ти остане можеш да замразиш във фризера. Иначе зелени подправки от 6м. давам спокойно.

# 2
  • Мнения: 215
За бебета не знам , но за големи хора не се препоръчва повече от 50 мл. на ден , защото този сок е много силен . Така , че ако ще добавяш трябва да е съвсем малко количество - напр. 1 супена лъжица на ден newsm78

Мен ако питаш изобщо не бих давала , ама айде да не се обаждам   Blush

# 3
  • Мнения: 827
Аз магданоза го слагам само като правя пюрето, прибавям 2-3 стръка, суров, после пасирам заедно със зеленчуците. Сок и аз не бих давала.

# 4
  • Мнения: 3 663
Доколкото знам може да се дава, но в малки количествам, защото е много наситен сок  - примерно до макс една к.л. за едно пюре....
аз лично си го слагам на листа заедно със зеленчуците и така го давам, просто много ми е трудоемко да го изцеждам на сок, пък и робота ми няма да се справи кой знае колко добре  с изцеждане на сок от листенца Confused

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Sick Sick SickЛично аз не бих го близнала.Но наистина е много силен за малко бебе.Или давай по лъжичка,или разреден с доста вода(второто става още по-гадно Wink).

Общи условия

Активация на акаунт