Могат ли да ядат кестени ?

  • 2 969
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 663
ами това е - дали може да дам на таня кестени ? не като основно хранене, ами ей така да ги тества
понеже тия дни непрекъснато си варя и пека за себе си, защото много ги обичам и тя все ми бърка в устата и се навира да и давам, та се чудех, ако не са алергенна храна да хвана да и дам да пробва...
нали имат вътре едни мъхести люспички, те са ми основно чуденката...

# 1
  • Мнения: 7 106
Мисля, че можеш спокойно да даваш. Кестените са много полезни и никъде не съм срещала нещо негативно за тях. Аз също много ги обичам и най-редовно си купувам - давам и на Ева от тях. Ако те притеснява мъхестата люспа, белия хубаво преди да дадеш на Таня, когато кестенът е добре сварен, тя лесно се лющи.
Ето нещо за кестените :
Цитат
Лекарите са единодушни с природо лечителите - кестенът е чудесно естествено лекарство, което няма вредни странични действия. Препоръчват го на болните от малокръвие (анемия)-тогава кестените трябва да се консумират всекидневно през есента и началото на зимата.
Цитата е от тук .
Виж и в този сайт, също има няколко думи за тях, плюс рецепти :
http://kulinar.gbg.bg/foodview.php?spid=41

Ох, сега се сетих за печена пуйка с кестени, мммммммммммм........ eat

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Обелени можеш да й дадеш - имаше преди време едни пюрета с кестени за деца над 8 месеца,не знам дали още ги има по магазините (то това не е 100% гаранция де,предвид че има каши с ядки #Crazy - но вие сте големички вече и не би трябвало да има проблем).

Общи условия

Активация на акаунт