Бебчо е гладен - спешно

  • 941
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Извинявам се, че пускам нова тема, НО: детето ми е гладно и трябва да реагирам спешно. Не иска да суче /болен е + зъби/. Опитвам с помпата, но изцеждам нищожни количества 10-20 гр./мисля си, че имам достатъчно кърма, просто не мога да я извадя/, които омита за секунди и пак рев. Благодаря на Хедра за съветите, но какво да правя днес? Натискат ме за адаптирано.

# 1
  • Мнения: 7 837
Ами, дай му. Едва ли ще се свърши света  Wink Не се вманиачавай  Wink
Няма да се отбие  Simple Smile

Дано оздравее скоро  Praynig

# 2
  • Мнения: 1 722
Нямам купено, освен да пратя мъж ми /никога не съм смятала, че ще изпадна в подобна ситуация/. Обаче сега сме при свеки на село и трябва да отиде до града да вземе. Ще изчакам дали няма да има и друг съвет.

# 3
  • Мнения: 35 951
и според мен е по-добре да му дадеш адапте, вземи това Милумил 1, номер две до колкото знам е частично адаптирано

# 4
  • Мнения: 7 837
Докато 4акаш съвети, вземи прати все пак мъжа си, 4е става и късно  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 722
А какво ще кажете да наблегнем на твърда храна - пюрета и каши?

# 6
  • Мнения: 7 837
Мисля, 4е не е уда4но да заместваш млякото в този момент. А и в такава ситуация, беб4етата обикновено отказват твърда храна.

# 7
  • Мнения: 4 915
А дали ще приеме твърда храна, ако е болен и го дразнят зъбите? Принципно се препоръчва при болест и кисело настроение да се намали твърдата храна и да се наблегне на мляко. Но ако не иска да суче и не можеш с помпата, пробвай да се цедиш с ръка - не е толкова сложно и давай на детето с лъжичка. Ако успееш да изцедиш кърма така, можеш да я добавяш и към пюрето - ако му предложиш, нека е по-леко.

Междувременно, докато таткото отиде за адаптирано мляко, ти не преставай с опитите да изцеждаш кърма, както и пробвай пак с детето - може пък да си промени "решението". Докато е болен и отказва да суче, не преставай да стимулираш лактацията си като се изцеждаш /дори и да ти се струва, че е нищожно количеството/ през интервалите от време, в каквито обикновено кърмиш.

Само да не се шашнете и да му предложите кисело мляко.

# 8
  • Мнения: 1 586
Разучи техниката на мармет за ръчно изцеждане (http://www.lactationinstitute.org/MANUALEX.html), успокой се и цеди кърма за детето. Давай му я с чашка или лъжичка. Това е моментно нерзположение, нищо страшно. Опитай да го успокоиш и приспиш - в полусънно състояние ще суче малкият. Отпушвай нослето преди кърмене, за да не му пречи на сукането. Няколко капки кърма в нослето действат много добре.

Аз лично не бих давала адаптирано в такава ситуация.

# 9
  • Мнения: 980
Аз бих дала, ако няма начин да изцедеш - на ръка или с помпа. Бебетата ни вече са голями и ми се вижда малък шанс да откажат после гърдата. Не е добре, точно щото е болничък да му внасяш допълнителни външни субстанции, като адаптето. Най-хубаво, както Андреас съветва, успокой се, отпуши нослето и лягайте в леглото да се кърмите. Бързо оздравяване.

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
as  ne  bih darjala  bebo gladen ,niama ni6to  lo6o  v tova da ima6  kytia  s adaptirano  mliako za vseki  slu4ai ,  as  bih ti  prepora4ala NUTRILON

# 11
  • Мнения: 3 550
Сигурно си се шашнала и затова ти се е прецакал рефлекса на потичането. Какви са условията на село? Има ли начин да си вземеш горещ душ? Или да си облееш поне гърдите? Мисли си с любов за малката душица, пейте си нежни песнички, ще тръгне някак млякото. С лъжичка в устата ще го поеме, нама къде да ходи. Аз не бих дала адаптирано. Пиши как вървят нещата. Много е гадно това с хремата.

# 12
  • Мнения: 1 722
Здравейте! Благодаря на всички за съветите и подкрепата! Ето какво се случи: Докато се чудя какво да правя бебока заспа /баща му го подруска, малко порева и се унесе/. Спа около половин час и се събуди кисел. Лампата беше изгасена, само телевизора светеше. Аз се опитах да го гушна и да го накърмя в седнало положение, но той пак писна. После легнах и го гушнах до мен и той като зацока-цока-цока-повече от половин час /накрая си е играл де, със сигурност/, после погука, поигра си, пак поцока и заспа. През нощта на 2-3 пъти пак сука, сега сутринта пак - всичките тези пъти в сънено състояние. Сега спи. Ще видим като се събуди какво ще е положението.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хайде дано днес да е по-добре детенце и да няма повече притеснения Grinning
Ако се наложи пак да цедиш,да напомня няколко неща,които улесняват цеденето - масаж на гърдите,горещи влажни компреси или малки бутилки от мин-вода,пълни с гореща вода,стоене наведена напред или на 4 крака, и това,което беше най-удачното при мен - да слагам бебе на едната гърда,колкото да задейства рефлекса на потичане и да цедя от другата (не знам дали твоя бебчо се задържа по толкова на гърдата,че да накара млякото да потече,но можеш да опиташ и това,ако се наложи).

# 14
  • Мнения: 1 072
Анита, защо си мислиш, че ако не иска да суче от теб ще суче адаптирано? То ако е болно детенце нищо не му се яде. Аз имах същия проблем преди време, мислех, че само мен не ме иска, но той просто нищо не искаше. Щом се оправи пак ме происка, и то мноооого даже.
Айде да се оправяте и всичко да е наред!

Общи условия

Активация на акаунт