Порок на сърцето.

  • 1 392
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте,
Преди седмица приятел ми сподели, че е ходил на изследвания в София с малката си дъщеричка която е на 2 год. Там са му казали, че детенцето има порок на сърцето. Отворът между двете предсърдия е с диаметър 2мм. Нормално този отвор се затваря до няколко месеца след раждането но при тях е останал така. Казали са му, че единият вариант е да го оперират и да го зашият а другият да поставят някаква запушалка по безкръвен път.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Нямали да отшуми с възрастта това нещо. Не е ли много малко детенцето за да му се прави операция на сърцето.
Моля споделете мнения, опит и препоръки.

# 1
  • Мнения: 8 585
Здравейте,
Преди седмица приятел ми сподели, че е ходил на изследвания в София с малката си дъщеричка която е на 2 год. Там са му казали, че детенцето има порок на сърцето. Отворът между двете предсърдия е с диаметър 2мм. Нормално този отвор се затваря до няколко месеца след раждането но при тях е останал така. Казали са му, че единият вариант е да го оперират и да го зашият а другият да поставят някаква запушалка по безкръвен път.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем. Нямали да отшуми с възрастта това нещо. Не е ли много малко детенцето за да му се прави операция на сърцето.
Моля споделете мнения, опит и препоръки.
Ако става въпрос за Трета Градска в София, където предполагам детето е изследвано и уточнено, те са най-добрата детска кардиология на Балканите. Не е уместно да даваме тук разсъждения, щом не знаем подробности. Но на колегите там можете да имате доверие-каквото трябва ще го направят.

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 399
Не знам дали става дума за същото, но имам приятелка на която й откриха такъв порок на 18 годишна възраст. На нея й направиха операция. Но наистина лекарите са тези, които най-добре могат да посъветват и решат кога кое е редно да се прави.

# 3
  • София
  • Мнения: 896
Голямата ми дъщеря получи увреждане на сърцето след ваксина против паротит и лекарите в Трета градска - Детската кардиологична клиника я спасиха. Доста време бяхме в болницата и после няколко пъти за по-кратко и ми се случи да виждам деца преди и след операции. Разликата просто е невероятна. Мисля, че могат да се доверят напълно на екипа там и да последват съветите им. Това е единственото, което мога да посъветвам.

Общи условия

Активация на акаунт