Домати в повече

  • 997
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 978
Имам около 3-4 кг домати в повече. Какво да ги направя за ги съхраня? Не ми се изхвърлят. Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Попарваш ги с вряла вода, обелваш, режеш на половинки и в буркани с вода. Стерилизирай ги и ще си имаш пресни домати за готвене. Стават за манджи, сосове и всичко което се сетиш, без салата...

# 2
  • Мнения: 4 244
Ако искаш можеш да ги извариш на сос и след това да го замразиш

# 3
  • София
  • Мнения: 750
Част от мойте домати направих на доватен сос - с подправки и всичко необходимо и после замразих в пликове с ципче. Другата част - просто така цели - в пликове и във фризера.
Може и да ги смелиш или пасираш, да прибавиш сол и 4 аспирина на 1 литър сос и да сипеш в бирени бутилки, отгоре допърни бутилката с олио и затваряш.

# 4
  • Мнения: 978
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 2 452
Част от мойте домати направих на доватен сос - с подправки и всичко необходимо и после замразих в пликове с ципче. Другата част - просто така цели - в пликове и във фризера.
Може и да ги смелиш или пасираш, да прибавиш сол и 4 аспирина на 1 литър сос и да сипеш в бирени бутилки, отгоре допърни бутилката с олио и затваряш.


Добре, а като ги извадиш целите домати не се ли разкапват? Аз вчера замразих пиперки уж на суперзамразяване, но след като извадих една (която бях сложила за проба) се разкапа. От нея изтече много вода а самата пиперка бе като сварена.

# 6
  • София
  • Мнения: 750
Ми аз  ги размразявам в топла вода, колкото да мога да ги нарежа и ги бухам в яденето, което готвя.
А чушките ги замразявам попарени, за да се свият и заемат по-малко място, е не са като пресни, но пълнени си имат добър вкус.

Общи условия

Активация на акаунт