От кога свинско месо и чесън?

  • 907
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Сина ми е на една година.Проявява огромен интерес към таратора,но като му дадох да опита,бях сложила и чесън вътре.Може ли да му давам от нашия таратор,или трябва да отделям,преди да сложа чесъна вътре?

И за свинското месо да питам-по принцип не ядем в къщи такова,но от време на време правя котлети на фурна.Веднъж дадох на Габи да опита и естествено на него му хареса.Та въпроса ми е-може ли да се дава вече свинско?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
а ми аз свинско давам,чесън-не.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Ето една тема за свинското месо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20989

А за чесъна-май по-добре да отделяш от таратора само за бебешкия. Аз още не съм давала чесън.

# 3
  • Мнения: 5 622
бнсклагодаря за линка към темата за свинското месо!Разбирам,че няма лошо да се дава нетлъсто свинско,както и направих  Wink

Но на чесъна какво му е?Защо не може да се дава?По принцип е полезен даже?

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
За чесъна ще ти дам много елементарен отговор Embarassed, дано се включи някой, който има по-смислена информация:
В нашата кухня (за деца от 9м. до 3г.) таратора го правят без чесън. Та затова и аз все още не давам.

# 5
  • Мнения: X
Свиско месо можеш от 9-ия месец да даваш, а чесъна можеш да даваш също, но едва ли ще му хареса. Аз съм давала на Ния леща с чесън - веднъж и хареса, веднъж не, общо взето на настроение Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Обаче в лещата чесънът е бил сварен-предполагам. А в атратора е суров. Аз суровия имам предвид.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Педиатърката каза да давам сварен в манджата.От пресния може да го заболи стомаха според мен Thinking

# 8
  • Мнения: 5 622
Да,разбрах за чесъна и аз така подозирах,но иначе на вкус го хареса в таратора.Аз обожавам таратор и може и той да  е като мен,знам ли......

# 9
  • Мнения: 5 241
Бубе вече можеш да запишеш Габриел на втора група в кухнята, там вече дават свинско и риба, освен телешко и пилешко  Peace
По мое лично мнение тя е и по вкусна  Wink

# 10
  • Мнения: 3 537
Може да даваш чесън и свинско,за предпочитане чесъна да не е пресен,въпреки,че Жожи колко таратор с пресен чесън е изпапал... Hugи нищо му няма,даже напротив много е полезен противо грипно Wink
Аз свинско му давам от 2-3 месеца.Единствените меса които не е ял са риба и агнешко,трябва вече да му дам....

Общи условия

Активация на акаунт