Бременност и болки в корема!

  • 70 866
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте момичета.Отново съм бременна,за четвърти път,след 3 неуспешни.Имам малък проблем:имам болки от дясно на корема,както при апендикс и това малко ме притеснява  Sad,случвало ли ви се е???Днес бях на преглед,изписаха ми дуфастон за задържане и аспирин за деца  newsm78.Стана ми интересно защо такъв аспирин?Някои пил ли го е?Понеже съм в Чужбина, не ме прегледаха на ехограф,казаха след седмица.

# 1
  • Мнения: 1 277
През цялата бременност имах болки в корема. В началото пих Утрогестан, после но шпа и магнезий. Ако прецениш, иди на друг лекар за второ мнение. Лека и безпроблемна бременност!

# 2
  • Мнения: 4 615
Това намерих за аспирин по време на бременност.
А болки в корема и постоянни контракции имах и аз през цялата бременност. Стискам палци и ти желая лека бременност и зраво бебе.

# 3
  • Мнения: 212
Здравейте,
бременна съм за 3ти път , първите две бяха неуспешни.
В четвърти месец получих много силни болки в дясно ниско в корема , областта на апандесита..
Ходих на АГ, правиха ми прегледи и изследвания - според тях не беше АГ.
Изпратиха ме на консултация с хирург - според него не беше апандисит.
Стана ми лошо и ме заведоха в Пирогов - пуснаха ми изследвания и ме гледаха на ехограх и според тях беше изхвърляне на песачински и от там съм направила бъбречна криза... но ме болеше ниско долу в дясно само, понякога много силно.
Помагаше ми голямо количество чай ударно - около литър на веднъж. Пих неоренал ср.
След това от време на време пак имам същите болки - лягам, пия ношпа и чакам да минат.

# 4
  • Мнения: 48
Здравейте,
бременна съм за 3ти път , първите две бяха неуспешни.
В четвърти месец получих много силни болки в дясно ниско в корема , областта на апандесита..
Ходих на АГ, правиха ми прегледи и изследвания - според тях не беше АГ.
Изпратиха ме на консултация с хирург - според него не беше апандисит.
Стана ми лошо и ме заведоха в Пирогов - пуснаха ми изследвания и ме гледаха на ехограх и според тях беше изхвърляне на песачински и от там съм направила бъбречна криза... но ме болеше ниско долу в дясно само, понякога много силно.
Помагаше ми голямо количество чай ударно - около литър на веднъж. Пих неоренал ср.
След това от време на време пак имам същите болки - лягам, пия ношпа и чакам да минат.


Vili7, браво на теб след като си успяла само с нош па да оправиш бъбречна криза.
А за неоренал - не мисля, че е удачно да го пиеш. Това е хранителна добавка, но нещо много съмнителна ми изглежда. По принцип представлява екстракт от бреза. Не отричам, че брезата помага ама много зависи как е приговен екстракта. а точно за този неоренал не немерих никаква информация.
Стискам палци всичко да е наред - и аз като теб имам две загуби и много се надявам този път всичко да е както трябва  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 212
ами до като си бременна нямаш голям избор от лекарства .... пиех 3х2 ношпа и 3х1 неоренал ср.
повече търпиш на болка и така ... от опит - гореща вода в голямо количество(не вряла! търпимо по топла) много ми помага. Лежането с омотано одеало от гърба до коленете ( за затопляне) също.
преди да забременеея от силната болка бях получила парализа и не можех да се движа - така, че и търпенето на болка не трябва да е до безкрай. В Пирогов пак ме оправиха тогава.

# 6
  • Мнения: 48
Права си vili7 - изборът на лекарства наистина е ограничен, но говорим все пак за лекарства, а не за хранителни добавки. Все пак контролът върху лекарствата, колкото и в нашата държава да е занижен, все пак съществува, докато за хранителните добавки - няма ниакъв. Тои режимът на пускането им на пазара е само уведомителен от страна на производителя. Не твърдя, че активните им вещества нямат ефект, но е много важен начинът на прозводство. и все пак да може да покаже поне някаква документация за стандартизиране на активното вещество -  нямам спомен да са успели да докажат какво точно и как слагат при таблетирането - говоря за неоренал. все пак таблетки праявт и във фармацевтичния факултет студентите 3-4 курс - ама техните таблетки, колкото и да изглеждат като истински, никой не ги пие.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 101
здравейте момичета,а знаете ли колко време могат да се пият но шпа и магнери4,може ли да навреди на бебето. от 3 дни имам болна ниско долу много ниско,около яйчниците даже по ниско и където е триъгълника...изписаха ми но шпа и магнери4 ,в 5 месец и пол. съм ,гледаха ми шийката на матката-нормална дължина е

# 8
  • Мнения: 1 277
Моли, но шпа и магнерич могат да се пият с месеци, разбира се по преценка на лекаря. Аз ги пих от 5 м. някъде до края на бременността. Не вредят на бебето.

# 9
  • Мнения: 101
Моли, но шпа и магнерич могат да се пият с месеци, разбира се по преценка на лекаря. Аз ги пих от 5 м. някъде до края на бременността. Не вредят на бебето.

благодаря ти много и аз съм то4но в 5-ти месец

# 10
  • Мнения: 2
И аз имам болки и съм в 5 месец.Пия нош па 3х1 и биолектра сутрин,а ако имам и вечер болки вземам още една биолектра.Ще ги пия до края на бременността.

# 11
  • Мнения: 101
И аз имам болки и съм в 5 месец.Пия нош па 3х1 и биолектра сутрин,а ако имам и вечер болки вземам още една биолектра.Ще ги пия до края на бременността.

здравей,а казаха ли ти на какво евентуално може да се дължат
при мен бебето е ниско  и май заради това нещо притиска,засега ми минаха болките,дано не се появяват скоро пак

# 12
  • Мнения: 196
Здравейте , аз съм в 16 г.с  , мн е странно при мен защото 2 м не разбрах че  съм бременна поради причината че чаках да ми дойде цикъла защото имах силни предменструални болки  , постепенно намаляха но и сега имам болка в яйчниците , докторката не го сметна за проблем (дано)  ,
винаги съм имала МНого болезнен цикъл и аз за това си обяснявам тази болка ,  Моя въпрос е - дали когато родя ще си свършат тези месечни болки или ще си живея пак  всеки месец 3 4 дена в страшен гърч .

# 13
  • Мнения: 1 045
kisovat и аз имах много силни предменструални болки преди да родя. След това те изчезнаха, но пък ме понаболява кръста сега преди МЦ.
Ако сега имаш някакви болки докато си бременна, можеш да пиеш но-шпа или папаверин до 3х2 на ден.

# 14
  • Мнения: 14 478
През цялата си бременност имах болки като при цикъл, с изключение само на последния месец.
От дясно ме е боляло толкова дълго, че ходих да ме гледат за апендисит, но нямах такъв. Докторката ми обясни, че матката се опъва връзките, които я поддържат при разтягането си и затова ме боли. Лежах и пиех но-шпа като ме заболеше. Аз също имах аборт преди това, който почна с такива болки и затова заболеше ли ме малко корема изпадах в паника, но се оказа, че тези болки са си нещо често срещано при бременността.

Общи условия

Активация на акаунт