Обрив по лицето от пренасищане с белтъчини!

  • 2 015
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте, обрива на Ники  се изразява в малки ситни червени пъпчици, някои от които с връхчета. Отначало ни казаха  че е алергия от някоя по груба материя и мажем вече цяла седмица с Елоком, но лекараката днеска казва че е обрив от пресишане с белтичини и сам щял да се изчисти.
Случвало ли се е на вас и мажете ли го с нещо?

# 1
  • Мнения: 1 680
Случи се виднъж на Вики, беше на 2г и 9месеца. Наистина сам изчезна, но беше по крачетата.

# 2
  • София
  • Мнения: 750
Много често на голямата дъщеря й излизаха - наистина сами изчезват, е намали белтъчините!

# 3
  • Мнения: 4 915
Как цяла седмица с Елоком?  newsm78 Кремът не се ли препоръчваше за по-малко дни?  Thinking Спрете го, щом и без това няма ефект.
Пъпчиците по тялото или по лицето са? Ако са по лицето само, да не би да е "бебешко акне" - появява се заради предадените от майчиният организъм хормони по време на бременността. С нищо не се мажат, сами изчезват.

Ако са по тялото - посетете детски дерматолог. Дала съм инфо за лекари и телефони в темата "Комедони при бебе".

# 4
  • Мнения: 1 422
На сестра ми се беше получило една зима от масивно ядене на сладолед и банани, хем беше голямо дете тогава. Ама тя изяде колосални количества. Мина й от супер строга диета с намалени белтъчини до минимум. Докторицата беше казала, че се е учудила понеже е надминала бебешката възраст, но като разбра за какво ядене става дума, само се беше подсмихна и я беше сложила на стриктна диета.

Е, и отвара от лайка за промивки, но това е общо. Писах го и в другата тема, защото наистина е вълшебно средство при бебенцата и малките деца.

Аз съм атопик - като дете имах страшно тежка форма на дерматит. Единствено ме лекуваше морска вода и отваря от лайка. И никакви, никакви, никакви кремове, лосиони и химически лекарства!

И щом детето има такива кожни прояви гледай до към 10-тата година да не даваш никакви антибиотици. Аз го казвам от изпитано на собствен гръб. Това събужда неконтролируеми други кожни реакции. Не говоря само за мазане, а изобщо - и за вътрешно. Лекуване само с бабини лекове и разни тип Парацетамоли.

Отдавна се каня да напиша едно дълго "по моите кожни патила" и да го постна в хроничните болести, но все не се наканвам. Някои мамета направо ги виждам как правят грешките, които аз съм видяла на гърба си (на кожата си) и за които моята мама, която тогава е била млада и наивна и е вярвала на лекарите, се проклина.

И още нещо важно - ако имате мокет или килим - махнете го. Дете с фина и чувствителна кожа трябва да се гледа на минимален прах - паркет или теракота. Моите родители си дошли от Франция, донесли си на руло гениален мокет и не послушали една възрастна лекарка - мама все повтаря как я е яд, че не послушала. Казва "да го бяхме хвърлили на боклука, ама да беше здрава!". После за сестра ми го направиха.

Само приятелски съвет от едно порастнало дете.

Общи условия

Активация на акаунт