газове, колики

  • 4 814
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Дъщеря ми, която е на 3,5 месеца, страда (по думите на нашето JP) от колики. Доколкото си спомням коликите се проявяват известно време след хранене с остри болки, подуване на коремчето и изпускане на газове - баткото ни страдаше от тях до 4-я месец. При дъщеря ми газовете са по всяко време на денонощието - дори нощем, когато не поема никаква храна. Бях започнала да давам сокчета и по съвет на педиатърката ги спрях за известно време. След като видях, че няма почти никаква промяна, тя ме посъветва да започвам и пюретата. Не зная, много ми е тежко, защото това нарушава съня на бебето - започва едно превиване, гърчене и докато не си изпръцка всичко, не мирясва.
Кажете, ималили сте и вие такива проблеми?

# 1
  • Мнения: 5 228
Първите два месеца имаше колики - сутрин, обед, вечер... Винаги преди да се изака плачеше, също имаше газове. Даваш ли нещо против коликите/газовете - Еспумизан, Саб Симплекс?

# 2
  • Мнения: 399
Да, това са коликите. При нас бяха много продължителни. Изчкай с това захранване само ще се влоши положението. Аз бях почнала да го захранвам към 5-ия месец и после се наложи да спра заради засилване на коликите, но в крайна сметка ти сама решаваш.

# 3
  • Мнения: 1 089
До към 9 месец и Виктория беше така, но само вечер. през деня беше спокойно, но пруз ноща #Crazy докато не се изпръцкаше хубаво не мирясваше, а това ставаше към 5-6 сутринта. И така всяка вечер. и аз мислех, че са колики, но никакви капки п-в колики не момагаха. Всички лекари при които сме я водили, казваха че по-здраво дете не може да има и никой не казваше от какво са тези газове. захранена е късно -  след 6 месец. И сега понякога вечер се събужда изпръцка се и заспи. така и не можах да разбера причината за тези газове newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 974
но пруз ноща #Crazy докато не се изпръцкаше хубаво не мирясваше, а това ставаше към 5-6 сутринта. И така всяка вечер. newsm78

И ние сме в това положение. Зара имаше болезнени колики до преди месец когато спряха започнаха тези с газовете и превиване рано сутрин от 5 до 6ч., понякога и давам да суче и минава, стига да не е яла скоро.

# 5
  • Мнения: 22
Първите два месеца имаше колики - сутрин, обед, вечер... Винаги преди да се изака плачеше, също имаше газове. Даваш ли нещо против коликите/газовете - Еспумизан, Саб Симплекс?
Давам какво ли не - мезим в млякото, капки вечер преди лягане, а и през деня - нищо. А иначе й давам засега само картофено пюре на обяд, сокчетата временно ги спрях, докато свикне с пюрето. Ака си всеки ден по веднъж - ние сме на Фризовом и мисля че върши добра работа.

# 6
  • Мнения: 528
Ние сме най зле.Не стига че сме с колики ами и газове ни мъчат.Това става от към 10 до 12.30 докато излеземе,а сме само на 25 дена.Щом излеземе на разходка всичко отихва за три часа и половина.Мойта Вероника така се напъва  smile3550за да пръцне че имам чувство че я чуват чак на лъвов мост.По коремче я слагам,давам и капките Саб Симплекс,понякога чаче Бебезон и нищо.Единствено я оспокоява като и сложа нагорещена пелена с ютията.

# 7
  • Мнения: 386
За затопляне на коремчето когато не сме в къщи помага една чудесия, която си купих от изложение. Торбичка с течност и вътре пластинка, когато се притисне протича реакция и се затопля горе долу 40 градуса. Така топли от 30 мин до 1 час. После трябва да се свари за да действа отново като топъл компрес. Казва се Magic term klick&warm  на Garuda и струваше 6 лв. Дали консумирате мле4ни продукти , докато кърмите и дали това наистина провокира коликите?

# 8
  • Мнения: 127
Мойата бебка е на 2 мес и има колики. Давах Еспумиzан но от него се zапе4е и сега от 20 дни не е акала. Помагам с термометьра но не ми се иска да е така. За колики пробвах копьр и той помага по добре. А колкото до гаzовете пеидто каzа 4е е приzнак zа zдраво стомах4е, и при zахранването сус сок4ета 6те се оправи и акането

# 9
  • Мнения: 2 271
Давах Саб симплекс,после Еспумизан!Коликите спряха 2м.
soni4ka 20 дена е страшно много!Давай чай Блевит Л-може да се дава още от 2 седмична възраст!Съдържа екстракти и фибри от разхлабващи плодове!Размеква акито още в червата!

# 10
  • Мнения: 127
Blagodarja petja47, 6te probvam i dano da ima efekt, za6toto zapo4nah da se pritesnjavam ve4e mnogo.

# 11
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Моята дъщеря имаше колики 3 м.Плачеше денонощно,сърцето да ти се скъса!Никакви капки и чайчета не ни помагаха,тогава една майка ми каза да слагам компресчета на коремчето.Смесват се 1 лъжица ракия и 2 лъжици вода,на едно парче памук се напръсква малко,да не е много мокро и се слага на коремчето.С тези компреси направо се родих.Руми заспиваше 5 мин.след като й го сложех и спеше по цяла нощ.Ако случайно се събудеше с плач просто сменях компреса.Ако искаш пробвай.

# 12
  • Мнения: 2 534
На Поли добре и действаше чаят на Блевит за колики .
По-евтин вариант е чай от копър и анансон .

Да се похваля , че коликите и имаха продължителност 20 дни  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 10 568
Момичета, ние също сме с газове. Не пробвайте рецептатат на мама Мери - кожата на бебето е много тънка и алкохола прониква бързо през нея. Ракията не го лекува, а просто го напива и то заспива заради това.

# 14
и ние имахме колики купи еспумизан и 4аи хип против колики с тамно зелена капацка в него има екстракт от лайка, копър от маточина,анасон ,маштерка и масло от копър само билки са на нас ни помогнаха много.  bouquet

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 12:08 от sivushka

Общи условия

Активация на акаунт