Вкусни дребни сладки?

  • 3 268
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 266
Моля,дайте рецепта за вкусни сладки.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 4 244
Тук пуснах снощи моята рецепта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46707.0

# 2
  • Мнения: 799
Меденки
2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. олио
1 с.л. мед
4 ч.ч. брашно
1 ч.л. сода бикарбонат
1/2 ч.л. канела

Омесва се меко тесто  от всички продукти (като за питка, да се отлепва от съда). Късат се топчета колкото орех и се редят на разстояние в намазана с масло тава (аз лично ги редя в тавата, в която съм месила без да я мажа с нищо, тя си е мазна от тестото). По желание може да се сложи във всяко топче орехова ядка. Пече се 20 мин. на около 220 градуса.
Не познавам човек, който да е претърпял неуспех с тази рецепта. Успех!   chef

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ето такива приготвям аз:
 ФИНИ ДРЕБНИ СЛАДКИ
125 гр. масло
2 жълтъка
1 ванилия
75 гр.захар пудра
250-300 гр. брашно
Маслото се разбива със захарта, прибавят се жълтъците и ванилията, после брашното. Не се меси с ръце. Преди го правих с миксера, сега с кухненския комбайн.Оформят се топчета,с потопен в какао напръстник (може и пръст Embarassed) се вдлъбват в средата. Пекат се при 200-220 гр като се внимава да останат бели, т.е да не покафенеят.След изпичане то в дупчиците се слага мармалад. Особено вкусни стават със сладко от ягоди. Много са вкусни,но от тази доза излизат малко и бързо свършват. Laughing Обокновено едни от сладките,които правя най-редовно по празници са имено тези и меденките,които дава пачи крак по горе. И те са чудесни слепени с мармалад и престояли ден-два да омекнат.

# 4
  • Мнения: 1 253
Медени сладки (още една рецепта Simple Smile )

1 ч.ч. захар (може и с кафява захар)
1 ч.ч. олио
2 яйца
2 ч.л. сода бикарбонат
канела на вкус (аз ги правя без канела защото в къщи не се тачи)
1 пакетче ванилия
150 грама мед (10 с.л.)
Брашно, колкото поеме за да стане меко тесто и да може да се разточи.

Омесваш всичките продукти заедно. Няма значение кое след кое слагаш. От тестото късаш по-големи топки и ги разточваш на кора с дебелина около 0,5 см (по-дебели са по-вкусни отколкото по-тънки).
Изрязваш с формички (аз обожавам да ги режа на сърчица  )
Пека на 180С без вентилатор около 15 мин, като слагам тавата на средата на фурната. Ползвам само тефлонови тави, така че не намазвам тавата с нищо.
В началото са доста твърди и хрупкави, но колкото повече престояват толкова по-меки стават.
По желание могат да се намажат с мармалад и да се слепят 2х2
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт