Кога се наложи да дадете за първи път антибиотик!

  • 392
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Ние сме с висока температура втори ден и нищо друго не помага ще се наложи довечера да почнем с антибиотика, много ми е кофти и ми е интересно при другите как е? Изписаха ми Клацид, ако някоя мама има впечатления ще се радвам да ги сподели!

# 1
  • Мнения: 38
Аз бих потърсила мнението и на други лекари. На моето бебе двапъти са му предписвали антибиотик и при двата пъти съм търсила мнението на други лекари и те бяха против антибиотика. Доволна съм,че го направих, защото авнтибиотика не беще необходим и дори първият път щеше да влоши състоянието на бебето. Всеки случай обаче си е индивидуален и педиатрите са тези, които знаят най-добре. Моето мнение е, че трябва много дасме внимателни с даването на антибиотици. Клацида не е ли доста силен антибиотик?

# 2
  • Мнения: 2 332
За първи път се наложи да дам миналата година месец декември - Йоана беше на 3г. и 3 месеца. Пак "Клацид". Всичко започна с температура 39 градуса и пресипнал глас, след това се появи и хрема и конюктивит. Тъй като първоначално ни изписаха "Оспамокс", но нещата продължиха да се влошават, след УНГ-преглед започнахме Клацид-а. Честно казано и с него (пи го 10 дена) температурата и няколко дена гонеше 40-те, а след това спадна на 37,8-38. После се оказа, че е направила бронхопневмония въпреки Клацида - може би докато минат 3-те дена, през които се получава насищане в организма на антибиотика.
Може би все пак е добре да потърсите и мнението на друг лекар, и все пак имайте едно на ум, че дечицата много бързо развиват тези инфекции. Какво друго му има на детенце?

# 3
  • Мнения: 1 771
Аз бих потърсила мнението и на други лекари. На моето бебе двапъти са му предписвали антибиотик и при двата пъти съм търсила мнението на други лекари и те бяха против антибиотика. Доволна съм,че го направих, защото авнтибиотика не беще необходим и дори първият път щеше да влоши състоянието на бебето. Всеки случай обаче си е индивидуален и педиатрите са тези, които знаят най-добре. Моето мнение е, че трябва много дасме внимателни с даването на антибиотици. Клацида не е ли доста силен антибиотик?

 newsm10 и аз така мисля.

Общи условия

Активация на акаунт