Re: Кърмаческа стачка?

  • 585
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Нещо ми е изчезнало питането  Embarassed.
Та: Може ли след като бебок е болен и суче по-рядко и по-малко да ми намалее кърмата необратимо. Така е вече няколко дни, а аз не се цедя. Може ли като оздравее да се окаже, че не му е достатъчно или от само себе си ще се регулира?  Tired

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 15:44 от Anita_79

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кърмата се регулира според нуждите на бебето - намалява,ако то суче по-рядко и по-малко и се увеличава,когато реши да компенсира и суче по-често Grinning В процес на оздравяване бебетата сами започват да сучат по-често и така увеличават постепенно с възстановяването си и количеството кърма Grinning
Така че не се притеснявай,няма да намалее необратимо Grinning

# 2
  • Мнения: 1 722
Благодаря за отговора, Хедра!
А, и нещо друго в тази връзка. Сега откакто е болен постоянно реве, дърпа ми се от гърдата и т.н. Аз го отдавам на болестта, но пък дали не се отбива по този начин /свеки ми вкара мухата в главата/, или пък да му е вече недостатъчно  newsm78. Ей, изкрейзвам, вече  Sick!

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Замисли се логично - ако бебето на тази възраст е оставено само на себе си,без да му се предлага друга храна освен гърдата,може ли само да се осъди на гладна смърт,като откаже гърдата Laughing Невъзможно е да се отбива на тази възраст - просто е нещастен по някаква причина,при това заболяването обикновено върви с намаляване на апетита.
Какво му е всъщност?Често се случва бебетата да откажат да сучат,когато ги боли ушенце - тогава от сукането болката става нетърпима и отказват гърдата за няколко дни.Евентуално да го заведеш на докторката да му види ушетата?

# 4
  • Мнения: 1 722
Знам ли, нали има някакви запаси, може да кара гладно примерно 2-3 седмици и да спадне на тегло, докато се усетим и го подкрепим с адапте. Само разсъждавам, де.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
След като е болно и не се храни добре,вероятно ще спадне на тегло и е възможно на следващата консултация да не е наддал в $нормите$ - бъди принципно подготвена за това,макар че често боледуването няма значително отражение.Дори да стане така,това няма да значи,че не му стига кърмата и че седи гладно,а че просто има нужда от време да навакса изгубеното тегло.Освен това отлично си знаеш кой е начина за проверка дали му стига - като си гледаш памперсите,няма никакъв шанс детето да седи гладно и ти да не забележиш навреме,преди още да се е появил спад в теглото Grinning
Хайде не се притеснявай толкова - макар че е ужасно гадно,като са болни Sad Бързо да се оправяте Grinning

# 6
  • Мнения: 3 550
Анита, как е малкият? Да не би да му е запушено нослето и това да му пречи да суче?

# 7
  • Мнения: 1 722
Ами всъщност в друга тема писах, но най-общо - поникната му 2 зъба /вторият още не е пробил де/ и ми вдигна температура. После започна усилено слюноотделяне и сополоотделяне, започна кашлица, която слизаше все по-надолу и се принудихме да му давам антибиотик. Вече една седмица е така, не спи, не яде много, плаче постоянно. Сега след като Хедра ми обърна внимание на ушичките почнах да му слагам едни капки и да чукна на дърво снощи за пръв път поспа малко. То не е спрейове, капки, сиропи, мазила, побърках се вече, но дано скоро се оправи  Praynig! Само ме притеснява храненето му, тъй като по принцип си е по-слабичък от нормалното за възрастта му, но после се надявам да си наваксаме.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ани, дано се оправи бебчо по-скоро!  Praynig
Аз също имам напоследък съмнения, че не й стига кърмата... Бебката вече е здрава, започна да си хапва пак от другата храна и кърмата пак понамаля... За два месеца не е наддала нито грам, което е хубаво в нашия случай, ама така не мога да разбера дали наистина имаме недостиг на кърма...  newsm78 В моменти на голямо чудене, предлагам адаптирано и никога не ми отказва - изпива поне 50-60 мл.

# 9
  • Мнения: 1 722
Абе да ви кажа детето ми вЕрно е гладно - спуква се да реве, давам гърдата - дърпа се, а виждам, че има капки кърма. Взех помпата и с триста зора успях да изцедя 50 грама кърма /по принцип мога не повече от 10-20/. Размесих ги с оризова каша и му дадох. Омете ги за отрицателно време. Иска още, ама не мога. Ще изчакам около час и пак почвам да се цедя. Явно не може да суче или от запушения нос, или от зачервеното гърло, или от друго.
П.П. Прочетох статията в библиотеката за кърмаческата стачка и си мисля, че при нас е точно такъв роблема!

Последна редакция: сб, 08 окт 2005, 15:50 от Anita_79

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Едва ли е стачка - по-скоро е комбинация от няколко неща - не че не иска да суче,но запушеното носле в комбинация с болки в ушетата просто го отказват.Наистина е възможно в тези случаи да предпочете да хапва повече твърда храна(или да яде от шише),защото не го боли толкова.Гърлото не е проблем - чак докъм 4-5 годишна възраст като че ли не усещат болки в гърлото,дори когато имат ангина.
Но пък съветите за справяне със стачка със сигурност ще ти свършат работа - действай както дойде и прави каквото върши работа,без да се плашиш - като се оправи,всичко ще си дойде на мястото Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас се случи същото - хрема, болки в ушите и не искаше да суче. И аз си мислех дали не се отбива, но се оказа причината в болестта. Предлагах гърда половин час след капките в носа и ушите и като е сънена. През останалото време се изцеждах и давах с чашка. Досега като е била болна винаги е наблягала на кърмата и не е искала да яде други храни. Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт