Какво правите при растройство?

  • 470
  • 7
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Днес бебата има растройство - ходи 5 пъти и то воднисто, за сметка на това цял ден суче, преди правеше 3 часови интервали, а днес на 1.5-2 си искаше цицата. Само че цял ден капризничи. Само на кърма сме, даже вода не пие. Притеснена съм, да търся ли личната или сама ще се оправи??

# 1
  • София
  • Мнения: 748
до 5 месец емо акаше след всяко хранене,че и между кърменията.обаче имаше и дни,когато акаше1до 2 пъти,но такива случаи бяха по-редки.така че не знам дали вашето се брои за разтройство.а колкото до постоянното сучене-може би е криза,която ще отмине.

# 2
  • Мнения: 5 228
Добре би било да се консултираш с лекар. Помисли си дали не си яла нещо разхлабващо - овесени ядки, плодове. Нормално е ако има разстройство да суче по-често - бебето се нуждае от повече течности в такъв момент, а това е най-добрият начин да си ги набавя.Хубаво е, че я кърмиш често. Нашата лекарка ми е казвала в такива случаи да давам по половин ентерол, но все пак твоето бебе е малко и лекарят знае най-добре какво трябва да му се даде.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Кърми по-често, детето е жадно.
Аз давам Ентерол, този, дето е сушени дрожди, то е за оправяне на чревната микрофлора. Но все пак е хубаво да се обадиш на лекар.
При дете на преходна храна се дава варен ориз и оризова вода.
Може да дадеш и прахче Рехидрин, това е смес от соли, които задържат водата, да не се обезводни бебо. Рехидрина го правят в някои аптеки - тези дето приготвят лекарства на място.

# 4
  • Мнения: 4 242
Ива я оправих със Смекта (по съвет на педката). Цяло прахче се дава в рамките на  1 час, 2 пъти на ден, сутрин и вечер.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 164
На нас педиатърката ни изписа Ентерол - едно прахче се разделя на три приема за деня. Ограничи прясното мляко.

# 6
  • Мнения: 1 896
А давала ли си на детето нещо необичайно - например сокове? Ентеролът не е подходящ за всеки вид диария. Най-добре е да не му даваш нищо друго, освен кърма, много е хубаво, че бебето има желание да суче, така ще си набави достатъчно течност. Предлагай една и съща гърда в рамките на три часа, а другата - следващите три, за да си сигурна че бебо получава и крайното, задно мляко. Ако по този начин не се подобри за 2-3 дни, вероятно ще трябва да се намеси лекар.

# 7
  • Мнения: 7
И ние имахме същия проблем когато бебката беше на 2 месеца.Много се притеснявах да не се обезводни, защото беше в най-големите жеги. Давах и ентерол по съвет на джи-пи-то, но от него много повръщаше. Консултирах се с друг лекар и той ми обясни,че това е естествен начин организма и да се освободи от излишното количество храна и няма нужда от лечение. С две думи попреяждаме от време на време Simple Smile Поне при нас ми се струва,че се успокоява със сучене когато е неспокойна и тогава и идва малко повече кърмата

Общи условия

Активация на акаунт