Depresiq ?

  • 965
  • 12
  •   1
Отговори
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
 Mili maiki, iskam da vi popitam:Vie kak se spravihte sas sledrodilnata depresiq?I izob6to imahte li takava? Malko sam pritesnena, za6toto sam mnogo 4uvstvitelna i........ Rolling Eyes abe to sega me tresat nqkakvi nastroeniq i se 4udq dali tova e normalno ili prosto az sam takava...  #Crazy ne znam.6te se radvam ,ako spodelite s men kak be6e pri vas  Blush .
    BLAGODARQ VI!!!

# 1
  • Мнения: 528
След като родих и като видях физиономията на мъжът ми и на майками целите посиняли, нервни и със сенки под очите умрях да се смея. rotfImboКогато ме пренесоха в стаята заявих на трите момичета 4е няма да спа цяла нощ и така беше.Спомних си всичко от раждането насам.Беше страхотно.После в къщи за най малкото се разплаквах, newsm45 а като разбрах че и коликите на 5 ден ни заядоха ела да видиш първите дни.Беба рева аз с нея и се си мислех че е гладна докато педито не ни каза че са колики.Вече сме на 23 дена и свикнах с тях.Знам кой плач за какво е.Даже ако някой ме обиди пак ми е едно тъжно.Това е от време на време

# 2
  • Мнения: 5 577
Мен това "удоволствие" ми се размина...  Wink

# 3
  • Мнения: 1 040
Уф, и мен мноооого ме плаши тази следродилна депресия Rolling Eyes И аз по принцип съм много чувствителна и емоционална и за най-малкото нещо -  newsm45 Сега като съм бременна, тая чувствителност се е увеличила двойно и не искам и да си помислям какво ще е след като родя Sad Дано и мен ме размине или поне да е в по-лека форма Praynig

# 4
  • Мнения: 3 491
Момичета, защо не вземете малко да се понаспите на воля, да се поразходите, и изобщо да се порадвате на седмиците, в които все още можете да си размахвате свободно ръцете (ако това ви е първо бебе)?  Simple SmileАми една от предпоставките за депресия е умората, най-добре се постарайте да я снижите до минимум, останалото е въпрос на хормони и я дойде - я не.

# 5
  • Мнения: 1 999
Какво е това депресия? Laughing При мен нямаше такъв филм! Wink
Ето ТУК  има една много хубава тема по този въпрос!
Не мисли от сега за следродилна депресия, ами за малкото сладко човече, което ще се роди!!!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 958
И двата пъти ме споходи това състояние.Но бързо преминава.Не се тревожи отсега. Ето,има майки ,които не са го изпитали  Simple Smile

.....Ами една от предпоставките за депресия е умората, най-добре се постарайте да я снижите до минимум, останалото е въпрос на хормони и я дойде - я не.

Много добре казано,послушайте Simple Smile

.........Вече сме на 23 дена и свикнах с тях.Знам кой плач за какво е.Даже ако някой ме обиди пак ми е едно тъжно.Това е от време на време
Следродилната депресия при мен /първия път / беше по-скоро страх от неизвестното.Гледах бебето и се чудех какво иска .Щом свикнах и влязохме в ритъм -мама и бебе - всичко си дойде на мястото.Затова цитирах по-горе мама Роси.
Втория път беше по-кратко.
Но наистина най-важното нещо за родилката е съня.

# 7
  • Мнения: 2 066
За факта, че не преживях следродилна депресия сме виновни аз и съпругът ми. Подкрепи ме за всичко, което исках - никакви роднини на изписването и прибирането вкъщи, никакви баби, които да ни "помагат" - казахме си, че ще се справим само двамата. Наистина, първото къпане на беба никога няма да го забравя, но пък само си представям да ми се моташе свеки из краката - със сигурно щях да изпадна в депресия. Наистина в началото имах известни притеснения как ще разбера какво иска беба, обаче бързо влязох в релси...

# 8
  • Мнения: 514
Като родих в болницата бях ок. Но като се прибрах започнах да се изнервям от най-малкото нещо. Не понасях никого около себе си, освен мъжа ми и детето. Аз родих в Сандански и около мен бяха баби и дядовци и като се юрнаха едни хора да видят бебето направо откачах smile3511. Това ми състояние продължи един месец. Но не мисли за такива неща. Много жени не изживяват следродилна депресия. При някои минава за 2 дни.

# 9
  • Мнения: 8 505
Мен това "удоволствие" ми се размина...  Wink

И на мен Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 107
Аз ревах цял един ден в болницата от притеснение - бебето имаше тежка жълтеница и не се знаеше кога ще ни изпишат... Трябва да е било депресия, защото вместо да му се радвам и да съм спокойна, че ще ни изпишат напълно здрави, без значение кога, се скъсах от рев... така бях набрала инерция, че ревнах, когато ми казаха, че е взел моя резус фактор (-)... вместо да се смея от щастие Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 052
Няма да има депресия ако имаш подкрепата на мыжа ти. за мое огромно нещастие при мен не е точно така. 9 месеца се гледахме в ступор, защото го било страх, а сега се гледаме в редките моменти когато бебето заспи и аз изляза от стаята. Искренно завиждам на всички мами, които получават подкрепа. помощ и разбиране от мыжете си. това е най важното. останалото бебето ви показва и се научавате много бырзо да го следите.

# 12
  • Мнения: 5 790
Аз изпаднах в тежка депресия след раждането. Имах подкрепата на съпруга си, който много ми помагаше във всичко, родителите ми също, но все пак се бях изнервила страшно много. Предполагам, че беше от седенето вкъщи, което ми се случва за първи път. Имам предвид, че в последните 12 години работя непрекъснато и почти не съм се заседявала. Затова ми беше някак странно и изнервящо. Не че не си обичам детето, дори напротив, но еднообразието и невъзможността за излизане навън заради студа, ме побъркаха. Оправих се като започнах работа, Бебка беше на 3 месеца и 10 дни. Явно срещите с много хора като че ли ми помогнаха.

Общи условия

Активация на акаунт