Яйца по панагюрски

  • 4 733
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 212
Моми4ета, аз имам  един на4ин на правене на яйца по панагюрски, не съм сигурна оба4е дали този е верният. Бихте ли споделили как ги правите вие?


моята рецепта

забърквам кисело мляко с ситно нарязън 4есън, малко копър и сол.
сипвам в 4нията. Сварявам във вода яйцата, като предварително съм сложила сол и оцет. Изважам ги, слагам ги върху киселото мляко. Правя запръжка с олио и 4ервен пипер и заливам отгоре.
Ние много ги ядем. хайде, 4акам вашите варианти.  Hug

# 1
  • Мнения: 5 255
...Правя запръжка с олио и 4ервен пипер и заливам отгоре...

С масло става по-хубаво  Wink

# 2
  • Мнения: 2 123
теичка,
моята версия е със съвсем козметични промени:
Киселото мляко го овкусявам само със сирене /ако трябва и малко сол/, защото не обичаме чесън; яйчата ги приготвям точно така, като се старая жълтъците да останат течни, а запръжката я правя от масло и червен пипер /може и да е лют/, защото от олиото имаме киселини.  chef

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
А аз понякога ги пържа яйцата, също става прекрасно. Wink

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз слагам на дъното на чинията плочка сирене, отгоре яйцата, поливам с кисело мляко(с шарена сол) и заливам с разтопено масло с червен пипер.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 865
аз пък правя яйцата на тефлонов тиган - без мазнина, заливам ги с кисело мялко+сол+чесън и най-отгоре - затоплен (не запържен) зехтин с червен пипер.

излъгах: това е специалитет на любимия - у дома само той готви яйца по панагюрски, а децата ахкат все едно през другото време съм ги държала гладни Close

иначе рецептата е както я описах.

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А пък моите яйца по панагюрски са забулени - в тенджерка капвам няколко капки оцет и от ниско чукам яйцата. После ги вадя с решетъчната и поливам с кисело мляко и чесън. По правило отгоре се ръсва запръжка от червен пипер, ама аз не го правя, просто поръсвам.

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
А пък моите яйца по панагюрски са забулени - в тенджерка капвам няколко капки оцет и от ниско чукам яйцата.

Аз знам, че се правят само така. За пържени на тиган за първи път чувам newsm78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 011
Аз ги знам по друг начин: натрошено сирене на дъното на чинията, забулените сварени яйца отгоре и запръжката с олио и червен пипер.
Може би това не са яйца по панагюрски, а нещо друго?

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз това със сиренето не го знам, ама звучи добре  Wink

# 10
  • Мнения: 3 154
Слагам вода да заври с малко сол, чуквам яйцата в нея, изваждам ги с решетъчна лъжица и ги слагам в чиния. Нарязвам чесън на ситно и го слагам върху яйцата, поръсвам червен пипер. Загрявам олио и го изливам върху яйцата. Добавям киселото мляко.

Това е моя начин, даже снощи ядох такова (щото беше останала мусака само за един, а ме мързеше да готвя нещо друго)

# 11
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Моят вариянт е:
В чиния слагам първо малко чесънче отгоре плочка сирене,кисело мляко,доматен сос(който съм задушила предварително със щипка сол и захар до извирането на водата и получаването на гъсто сосче), яйца който съм сварила по метода на Тея, но без оцет и сол и накрая запържено(до кафяво) масълце
  chef

# 12
  • Мнения: 1 616
А аз понякога ги пържа яйцата, също става прекрасно. Wink
Буболина, аз винаги пържа яйцата и така ми е много по-вкусно! Но задължително оставам жълтъка по-течен - наистина е прекрасно!

# 13
  • Мнения: 3 537
А аз понякога ги пържа яйцата, също става прекрасно. Wink
Буболина, аз винаги пържа яйцата и така ми е много по-вкусно! Но задължително оставам жълтъка по-течен - наистина е прекрасно!
По панагюрски яйцата се варят,а като са пържени са яйца на очи WinkИ аз предпочитам и са ми по вкусни на очи с масло,червен пипер,кисело мляко и чесън:peace: Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 4 423
А аз понякога ги пържа яйцата, също става прекрасно. Wink
Буболина, аз винаги пържа яйцата и така ми е много по-вкусно! Но задължително оставам жълтъка по-течен - наистина е прекрасно!
Жътъка задължително по -течен,  Winkрадвам се че имаме еднакъв вкус Hug

Общи условия

Активация на акаунт