До кой месец може бременната жена да лети със съмолет?

  • 13 958
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Искам да попитам до кой месец е поЗволено бременната жена да лети със самолет.Интересува ме специално полет Германия -България и обратно...

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ето това пише в "Моето бебе и аз":
Трети триместър
Прегледите в женската консултация стават все по-начесто, така че по-продължителните отсъствия не са за препоръчване. Добре е пътуванията вече да не бъдат много изтощителни. Авиокомпаниите не допускат на борда на самолетите си бременни жени след 34 г.с. Най-добре преди пътуване предварително да попитате в съответната компания за по-точна информация. Ако ви се наложи да пътувате със самолет след 30 г.с., направете си здравна и пътна застраховка.


Наистина най-добре е да звъннеш в офиса на авиокомпанията, с която смяташ да пътуваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 671
И мен ме вълнува тоя въпрос, че ми предстои пътуване 28-ма г.с. Моля, споделете от личен опит как се чувствахте на един сравнително недълъг полет - 2 ч. Знаете ли какви са рисковете? И изобщо да се отказвам ли доде е време? Ама мноооого ми се ходи в Париж Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 2 241
Аз последно пътувах в 6-тия медец до Брюксел с Чешките авиолинии с прехвърляне в Прага, нямах проблеми, стюардесите ме обгрижваха, преместиха ме на по-хубаво място, дадоха ми възглавничка, непрекъснато ме питаха дали искам още нещо за ядене или пиене.

В по-напреднала бременност не се реших да пътувам, макар че имах възможности, а и като цяло се чувствах много добре.

Мисля, че ако по принцип не ти става лошо, един полет до Германия няма да те измъчи особено, не знам докъде ще пътуваш, до Франкфурт например е около 2 часа и половина.


# 4
  • Мнения: 7 837
Пове4ето авиокомпании не допускат бременни след 8-ия месец и изискват бележка от наблюдаващия лекар.

# 5
  • Мнения: 1 613
Пътувах с Балкан от Варна до Лондон в 7 ми месец.
Преди това бях говорила с компанията. Казаха ми, че след 7ми месец искат бележка от лекар, но на мен така и не ми я поискаха.
Зависи от компаниите. Най-добре звънни на компанията с която ще летиш и те ще ти кажат условията.
Лек път!  Wink

# 6
  • Мнения: 7 430
Аз пътувах я 7-ми месец и то от България до Канада.
Нямах никакви проблеми от Авиокомпанията - като се сетя даже и път толкова не ми правеха #Cussing out През полета нито ми е ставало лошо, нито съм повръщала - нищо.

Не се притеснявай - всичко ще бъде наред Peace
Аз летя с чехите Wink

# 7
  • Мнения: 464
В 25 седмица с близнаци пътувах. Нямах никакви проблеми с изклучение, че краката ми се бяха утроили на дебелина!!

# 8
  • Мнения: 1 866
В 7-я месец пътувах Франция-България с прехвърляне с Луфтханза. Добре се чувствах, не си спомням някой да ми е обърнал повече внимание. А на летище София даже ми взеха количката за багажа под носа. Не се намери един човек да ме съжали с големия корем и куфарите ми... #Cussing out Но това е друг въпрос.
Мисля че е по-добре да попиташ авиокомпанията за практиката им.

# 9
  • Мнения: 2 142
Каза ли са ти праволмо преди мен. Обади се в авиокомпанията, с която ще летиш, там ще ти кажат най-точно, какви документи са ти нужни и до кога можеш да летиш. Аз пътувах много през бременността. Последно в началото на 9м. Париж-София. Трябваше да се върна пак една седмица по късно, но получих контракции и лекарите ми забраниха. Това, което си спомням че в последните месеци ми искаха документи от доктора, преведени на съответния език, а и с Балкан не можеш да летиш в 9м, само с чуждите компании. Ако не дай си Боже бебето реши да се роди в самолета, компанията не носи отговорност, но с усмивка ми казаха, че бебчо се записва, като гражданин на света в паспорта. Казаха,че са имали такива случаи и всички са били с щастлив край! Желая ви леко бременеене и леки полети! Всичко ще е наред!

# 10
  • Мнения: 592
Аз лично съм пътувала 1-ви месец до Чикаго (полета беше 2 часа до Вършава и от там смяна и още 9 до Чикаго) и после в края на 6-тия месец обратно. Не съм имала проблем никакъв, единствено вода много джурках Simple Smile Мисля че всяка авиокомпания има различна политика и най-добре се обади и попитай. Знам че ако си в 9-тия месец може само с писмо от лекаря, който ти позволява да летиш. Но авиокомпанията не поема никаква отговорност ако тръгнеш да раждаш. Успех и не се притеснявай -  сега ние ще пътуваме след 2 месеца пак - но този път с бебка - на мен също ми епритеснено, но се надявам да мине всичко нормално.

# 11
  • Мнения: 331
аз  съм летяла в края на седмия при първата бременност. и в третия при втората. преди това се консултирах с доктора. авиокомпанията трябва да ти каже какви са нейните изисквания. не всички са квалифицирани за раждане на борда Laughing

Общи условия

Активация на акаунт