raztroistvo na 1god i 6 meseca dete

  • 10 429
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Izviniavam se purvo 4e pi6a na latinica. Sina mi ot 4 dni ima temperatura i raztroistvo( smeniam po 10 pampersa na den) i niama opraviane.Jiveem v anglia i ni izpisaha prah4eta no po razli4ni ot bg i otkazva da gi priema. Ta misulta mi e ako na niakoia druga maika i se e slu4valo deteto da hvane takuv virus za kolko vreme ot6umiava. Dnes pak 6te hodim do gp-to no imam lo6o pred4uvstvie 4e otnovo 6te mi kajat da iz4akam organizma sam da se prebori..............
blagodaria predvaritelno

# 1
  • Мнения: 197
Опитай всички "стягащи" неща - банани на кашичка, сварен ориз, оризова вода, мисля , че имаше и някакви билки подходящи за случая...

# 2
  • Мнения: 808
Опитай с чай от мента. Също така сок от лимон, но без да слагаш захар. Ако можеш по някакъв начин да намериш дренки или сок, помага наистина. 

# 3
  • Мнения: 1 763
Около Коледа синът ми изкара такъв вирус. Разстройството продължи 10 дена, направо се побърках. Давах прахчета, спазваше и диета, всъщност почти нищо не ядеше, явно го болеше коремът.

# 4
  • Мнения: 197
За ядене - само солетки , бисквитки и сухарчета, никакви мазни манджи и супи, никакво мляко - нито адаптирано, нито прясно, нито кисело... Можеш да му печеш ябълки, добре се приемат, омекотяват коремчето, издълбаваш само печената вътрешност и му даваш с лъжичка, без захар ( захарта разхлабва също). Ще се оправи, не се притеснявай, всяко дете преминава през това  Hug

# 5
  • Мнения: 180
Лечебна хумана и ентерол - прхчета или хидрасек, незнам дали при вас има.За хапване солети и препечени филийки без АМ.

# 6
  • Мнения: 413
Варени или печени картофи Peace
Об.бисквити ,сухари,солети,чай от шипка .
Лечебна хумана не ви ли изписаха?
Би трябвало да има и там  newsm78

# 7
Blagodaria na vsi4ki otgovorili. Az se vurnah ot gp-to i sus sulzi na o4i vi pi6a. Otgovora mu be6e , 4e organizma sam 6te se spravi i niamat nikakvo lekarstvo za raztroistvo, az popitah ami tozi virus vse pak kak 6te se izlekuva ot samosebesi, sina mi su6to taka vdiga temperatura i toi pak si znae negovata. Mili mami vsi4ki tezi prah4eta gi niama tuk poru4ah maika da mi gi prati ot bg ami dotogava kak da si gledam deteto tolkova otpadnalo ......
i ne na posledno miasto mi zaiavi da davam na deteto kola , za6toto sudurjala zahar i neznam si kakvi sodi , az samo  Shocked
i edin malko tup vupros kak da izpeka iabulkata kolko voda da sloja i samo da se pekne leko li?
blagodaria na vsi4ki vse pak

# 8
  • Мнения: 2 521
Ябълката аз я пека на решетката на фурната.Отдолу е тавичката с малко вода.
Давай засега на детето варен ориз и оризова вода,гъста супа от моркови,варени картофи,препечени филийки.Мазнина да няма никъде.Тези неща поне ги имаш със сигурност.
За температурата също ли нищо не изписаха Confused?

# 9
  • Мнения: 3 773
Спри обичайното АМ и давай безлактозно, в България има май само един вид All 110 на Нестле, а в Англия не може да няма и някакви други видове.
Хидратин алфа, на прахчета, http://www.framar.bg/хидратин-алфа-сашета-8-pid30000998.html
може и да не се казва така в Англия, но принципно трябва да търсиш прахчета, които възстановяват калиевия и натриевия баланс в организма.
За разтройство съм давала и Ercefuryl,  на фирмата Sanofi Aventis , активната му съставка е nifuroxazide.
В Англия не може да го няма, въобще не мисля, че в ЮК няма да намериш повече и по-добри лекарства, отколкото тук.

Това за безлактозното мляко, е много важно, аз лично имам опит от  синчето ми след 3 дни жесток  и гаден антибиотик, и след като хапнеше лечебна Хумана пак започваше да дриска страшно, и след като обърнах внимание на лекарката, тя се сети, че има и безлактозно мляко на нашия пазар.

# 10
Predlagam vareni kartofi, morkovi, otkazva a za orizova voda nasila mu davam po malko. Tuk moje i da gi ima no ne se predlagat bez recepta za deca pod 2 godini, i se vurtia v omugiosun krug- po apteki i gp-to. gadna im e sistemata. V super marketa kupih 100% sok ot borovinki i orizova voda napodobiava6ta mliako. dano gi priepe pone tiah. Slojih vuv furnata iabulki i da vidim kato stane dali 6te hapne. mnogo mi pomagate s otgovorite si , blagodaria vi.
6te pogledna i za tezi prah4eta, no kakto kazah tuk se prodava svobodno edinstveno calpol i nurofen za temperatura.
Utre mislia da go zaveda do spe6nia centur pone da mu napraviat izsledvania.
priaten den na vsi4ki

# 11
  • Мнения: 5 228
Първо се успокой. Наистина е най-добре организмът да се справи сам, тези вируси просто трябва да отшумят, като острата фаза е около 7 дни.
Най-важното е детето да не се обезводнява - давай непрекъснато течности, буквално през 2-3 минути по 1-2 лъжички, ако не повръща, може и повече. Течностите могат да бъдат само вода и неподсладени чайове, в бг има едни прахчета хидратин алфа, това са соли, без рецепта се продават. За колата - наистина действа добре, но разгазирана, хтопла и по малко. Никакви компоти и плодови сокове.
За хранене - само солети, бисквити и сухари, лечебна храна Хумана или Милупа (или каквато продават при вас) - нищо друго. Чак когато ака нормално в продължение на 2 дни, започваш внимателно да захранваш - първо леки млечни продукти (като бг сирене), кисело мляко, зеленчуци, месо, плодове, прясно мляко. По 1-2 нови продукта на ден. Не избързвай да даваш нещо извън строгата диета, защото нещата започват пак отначало.
За температурата - обичайните детски температуропонижаващи.

Моето дете няколко пъти уе карало такива вируси, винаги така съм я лекувала, по препоръка на много добри лекари. Изследвания е добре да пуснеш, особено урина за кетони, за да разбереш дали не е обезводнено детето. Следи дали пишка достатъчно - ако пишка, не е обезводнено.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 199
Абе, я не си прави майтап!
Температура и не яде - вероятно вече е обезводнено детето?
Намери начин веднага да го сложат на системи и да му дадат антибиотик!
Тия доктори не са у ред!
Вода пие ли поне?

# 13
  • Мнения: 5 228
Как пък реши, че е обезводнено, че и антибиотик му предписа. За обезводняването, както вече писах, се следи дали пишка редовно, дали урината не е тъмна и със силен мирис - това са признаци, че е обезводнено. Също така и тургорът на кожата - дали кожата е еластична и хидратирана; като щипнеш леко корема около пъпчето, кожата трябва да възвръща веднага формата си, ако остава като набръчкана, също не е добре. Дано да ме разбра, малко тъпо го описах.

Аз купувам тест ленти за кетони в урината, и вкъщи си правя изследване за кетони, дали е обезводнено детето. Не знам дали в Англия можеш да намериш такова чудо, но е много удобно, защото при обезводняване не търчиш по сто пъти до лаборатория, а си следиш кетоните колкото искаш.

Повечето антибиотици имат като страничен ефект допълнителни стомашни проблеми; хубаво е да вземеш в стерилно шишенце малко изпражнение и да го дадеш за микробиологично изследване; ако излезе, че има бактерии - тогава вече се мисли за антибиотик, и то след направена антибиограма.

# 14
Sno6ti hodihme do spe6nia centur poneje vdigna 40 gradusa temperatura i otkazva6e vsi4ko dori voda. tam ni oburnaha dosta vnimanie i mu vzeha kruv i urina za moia radost vsi4ko e ok osven virusa. ne e dehiratiran i ni izpisaha bezlaktozno mliako ( blagodaria na euharin 4e pisa za nego).
Dnes pie ot mliakoto i i davam enterol- vzeh ot edna druga bg mama tuk.Dano skoro da podeistvat i da si vidim deteto jizneno i zdravo.
Ogromni blagodarnosti na vsi4ki vklu4ili se po moite mai4ini muki.
Pregrudki ot nas.

# 15
  • Мнения: 37
Здравей,синът ми на същата възраст хвана такъв вирус и се наложи болничен режим.Беше на системи и за 3 дни се оправи.Дано не ви се налага да изживеете този ад,като нас.Та в болницата дават само ле4ебна хумана и мляко,пак ле4ебно,но не си спомням марката.На хумана може да се дава като каша и като мляко.Може само солетки и бисквити,съвсем обикновенни(житен дар,4е те са с по малко захар).Дават се и прах4етата ентерол и хидрасек,а за обезводняване има електролити пак на хумана и действат доста добре.Успех и бързо оздравяване на мал4о.

# 16
  • Мнения: 3 773
Ив-Ива,
Слушай интуицията си и не се притеснявай, че не дават АБ докторите в ЮК,със сигурност са по-напред с материала, както се казва, от нашите ДжиПи-та. Аз още съжалавям за този жесток антибиотик, на който подложих синчето си, едва навършило 1 год, но просто ми беше за първи  път, на морето, далече от довереното ДжиПи, даже ме заплашиха с влизане в бургаската болница, а ако четеш този форум, ще знаеш каква е славата й.

За твоя информация, калий се губи с повръщане, а натрий с дрискане, та засили солените храни. Солетите, са прекрасен вариант.

Виж, потърси генеричното име на хидратин алфа, виж какво съдържа и отиди в аптеката, ще ти дадат такова нещо, сигурно няма да е със същото име, както в Бг, но принципът е същия.

Сещам се и за едно сокче  Хипп, май беше, което също възстановява калиено-натриевия баланс.
Ако някой се сети за името и картинката, да даде линк

# 17
  • Мнения: 11 253
Момичетата са ти дали чудесни съвети, НО

Мента не се дава на толкова малки деца.
Банани и бананови каши - НЕ
Брой колко пъти са изхожданията на 24 часа.
Ако се появи слуз, възможно е и кървави жилки да има не се панирай - НОРМАЛНО Е след продължително разстройство.
От теб сега се иска да даваш вода или оризова вода - просто върви след него с лъжичката и лъжичка по лъжичка да не се дехидратира. Трябва да се убедиш, че даваш по 1/2 литър вода дневно минимум.
За възстановяване на солите на организма във водата, която му даваш слагай кристали сол и сода бикарбонат /много по-малко от щипка, просто по няколко кристалчета/.
Ще мине, търпение трябва. Hug
Помни, че червата се възстановяват трудно след изкарана диария и след като отмине разстройството Затова полека пак захрани с лактозното мляко, суровите плодове и зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 748
Сещам се и за едно сокче  Хипп, май беше, което също възстановява калиено-натриевия баланс.
Ако някой се сети за името и картинката, да даде линк
сокчето се казва ORS 200 ето картинка и инфо

# 19
Momieta ve4e sme po-dobre( da 4ukna na durvo). v4era hodi normalno po goliama nujda- iavno bezlaktoznoto mliako i enterola pomognaha mnogo. Ne poddurja temperatura i ne smeia da se zaradvam o6te.I dnes 6te produlja s mliakoto , a utre 6te zapo4na s postepenno zahranvane, 4e milia ne se nasi6to samo s mliako i prez 3 4asa e gladen.
Sigurno izglejdat pani4ski postovete mi , no mnogo ni se nasubra- v na4aloto na ianuari biahme za 3 dena v bolnica na sistemi , zaradi afti v ustata. Svali po4ti kg i to4no se povuztanovi i sega tozi virus. Prosto neznaeh kak da reagiram.Za godina i polovina ne se be6e razboliaval, a sega 2 puti za edin mesec.
I sega samo da vi popitam do koga da mu davam bezlaktozno mliako i kakvo koli4estvo aptamil da mu dam sled tova?
Priaten den na vsi4ki.

# 20
  • Мнения: 11 253
Колко ентерол даваш сега и по колко пъти?

Захранва се така - на обед след храна даваш лъжичка от млякото или ябълката или банана или там каквото захранваш. Наблюдаваш дали стомаха прави реакция - до 4 часа ако не му е готово стомахчето ще се изака по-разбито. Ако няма силна реакция на следващия ден на обед след нахранване даваш 2 лъжици и пак чакаш. Ако и тогава няма реакция или е поносима започваш да заменяш безлактозното мляко с вашето си по-смело т.е отначало даваш повече безлактозно, а по-малко от аптамила и постепенно обръщаш съотношението.
Очаквам, че на банана ще реагира по-остро, така че с него действай последно.
Първата ябълка или какъвто и да е плод се дава настърган. Пак е същия принципа - днес лъжичка, утре две, после повече.

Ако има реакция при въвеждането на някоя от спрените храни пак я спираш и след 4-5 дена пробваш пак.

Добре е Ентерола да го продължите докато въведете всички храни, но първо кажи какво количество даваш. 

# 21
The Doris davam mu po 2 sa6eta na den, i dori se 4udih utre da mu dam li samo edno , i vuob6te kolko vreme da produljavam taka. Mersi mnogo za iz4erpatelnia otgovor to4no taka i 6te napravia. Hug

# 22
  • Мнения: 11 253
Според мен след като стомахчето е вече по-добре можеш още 2-4 дни да даваш по 1 прахче разделено на 2 приема - сутрин и вечер, че и по половин пак е достатъчно. На прахчетата пише, че се дават на гладно, но аз винаги ги давам час след нахранване.

Не се притеснявай от Ентереола - той по никакъв начин не може да навреди, може само да доведе до запек за съответното изхождане, но няма някакви странични ефекти. В него има лактоза, така че не си съвсем спряла лактозата и няма защо много да се притесняваш със захранването с вашето си мляко.  Peace

# 23
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И з мисля , че трябва да даваш още 2-3 дена Ентерол по половин прахче сутрин и вечер.

Общи условия

Активация на акаунт