Какво да правя - лоши изследвания

  • 5 074
  • 13
  •   1
Отговори
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Мойто малко зверче - на1 г. и 3 месеца има проблем. Много съм притеснена. Вече й правят втори изследвания - първо на кръв и урина, а сега й взеха кръв от вената. На първите изследвания срещу черен дроб пишеше - леко увеличен. Педито казва - не се притеснявай, то може да е от всичко. Но детенце има и пожълтяване на дланите и ходилата. Затога поисках от педито да я изследват отново. Резултатът - увеличен ACAT 47 (при норма от 31 до 40). И тя отново ми казва - ами сигурно е лабораторна грешка, сигурно много моркови и тиква й даваш и от това е оцветяването. Само че аз ИЗОБЩО не й давам моркови и тиква и каквито и да било други жълти плодове и зеленчуци. Сега вече не знам какво да правя. Имал ли е някой такъв проблем??

# 1
  • Мнения: 1 214
Не съм лекар,но увеличен черен дроб и пожълтяване на  дланите и стъпалата ми говори за хепатит.защо не направите изследване за хепатит?
А  как е бялото на очите?При хепатит също става леко жълто.
Дано да сте здравички!

# 2
  • Cobrs
  • Мнения: 783
И аз си помислих същото, затова помолих да назначат на Дарянчето нови изследвания. Два от показателите са добри и в норма, но третият е повишен. Това не можело да бъде хепатит, щом другите показатели са ок. Но се чудя на тази лекарка, която въпреки две изследвания с отклонения от нормата ми твърди, че детенце било здраво и нямало повод за притеснения - или било лабораторна грешка или е яла много моркови (а тя НЕ яде такива). Все едно говориш на стена!
Много благодаря за подкрепата, наистина съм много разтревожена

# 3
По принцип черният дроб при децата е увеличен в сравнение с този на възрастните /до 4-5 год възраст/! За това при преглед се отбелязва на колко сантиметра под ребрената дъга се палпира /напипва/той. А стойностите на АсАТ /до34/и АлАТ /до40/ могат да бъдат малко над допустимите и това да е съвсем нормално - напр. в различните лаборатории има различни отклонения при изследването им, увеличават се при физическо натоварване и др. В твоя случай не казваш дали е увеличен и АлАТ и колко е. Той се покачва  най-често при чернодробно заболяване и то не с една две единици, а с десетки. Мисля, че не бива да се притесняваш Simple Smile Успех!

# 4
  • Мнения: 918
Мила, защо не потърсиш второ мнение, най-малкото за твое успокоение! Дано сте здравички Praynig.

# 5
  • Cobrs
  • Мнения: 783
ALAT-ът е в рамките на нормата- 25, само ACAT-ът е увеличен.
Присъства и едно общ. бил. 7,9, което също било в норма.
Много благодаря за успокоителните думи. Наистина ще се консултирам с още един лекар, за да съм спокойна. Иначе дечко е много палав и жизнен, хич не изглежда болничка, но знае ли се ...
 Hug Камък ми падна от сърцето

# 6
ALAT-ът е в рамките на нормата- 25, само ACAT-ът е увеличен.
Присъства и едно общ. бил. 7,9, което също било в норма.
Много благодаря за успокоителните думи. Наистина ще се консултирам с още един лекар, за да съм спокойна. Иначе дечко е много палав и жизнен, хич не изглежда болничка, но знае ли се ...
 Hug Камък ми падна от сърцето
                                                                   В такъв случай всичко е наред, бъди сигурна! Grinning Така би трябвало да огтовори и другият лекар!

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
ALAT-ът е в рамките на нормата- 25, само ACAT-ът е увеличен.
Присъства и едно общ. бил. 7,9, което също било в норма.
Много благодаря за успокоителните думи. Наистина ще се консултирам с още един лекар, за да съм спокойна. Иначе дечко е много палав и жизнен, хич не изглежда болничка, но знае ли се ...
 Hug Камък ми падна от сърцето

Това е билирубин общ. Наистина е в норма... Все пак поискай още едно лекарско мнение!

# 8
Пиши ми на пощата,за да мога да ти бъда максимално полезна трябва да ми кажеш още някои неща,които си наблюдавала при детето.Дж-пи всички са търговски дружества   iskash_mojesh@abv.bg

# 9
  • Cobrs
  • Мнения: 783
Благодаря, вече ти писах

# 10
Прочетох писмото но ще се консултирам с няколко лекари и специалисти за да разбера за какво тчно става дума.Как е детенце?Някакви промени при него.Моля пиши пак на пощата,нея винаги я проверявам а тук закъснявам с отговорите.

# 11
  • Мнения: 5 183
Малко извън темата - моят син е на по4ти 3 години и НИКОГА не са му правени изследвания на кръв или урина. Тук, където живея, не се правят такива профилакти4ни изследвания. НИКОГА не е дуп4ен за кръв. Питала съм не е ли редно ... казват ми - здраво бебе/дете няма нужда от това.
Какво мислите за това? Примирих се, все пак - тук живея, играя по тяхната свирка.

# 12
  • Мнения: 3 461
Малко извън темата - моят син е на по4ти 3 години и НИКОГА не са му правени изследвания на кръв или урина. Тук, където живея, не се правят такива профилакти4ни изследвания. НИКОГА не е дуп4ен за кръв. Питала съм не е ли редно ... казват ми - здраво бебе/дете няма нужда от това.
Какво мислите за това? Примирих се, все пак - тук живея, играя по тяхната свирка.

Мисля,че трябва да му направиш поне веднъж,и в Бахрейн не им правят,но аз настоях(да не говорим,че за всичко си плащам) и така открихме на бебето много нисък хемоглубин-8,3.Брат му също беше с нисък и след като взехме мерки се оправи.

# 13
  • Мнения: 5 183
и в Бахрейн не им правят,но аз настоях ... и така открихме на бебето много нисък хемоглубин-8,3.Брат му също беше с нисък и след като взехме мерки се оправи.
Ясно, а ти защо пожела. Имаше някакви опасения/съмнениа/ или...?

Общи условия

Активация на акаунт