Цистит и бременност

  • 4 364
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Снаха ми е в 6 ГС ,вече 3 ден е на легло и от болки не може да мръдне.Дала е стерилна урина ,но резултатите ще излязат утре или в понеделник.Пие някакви хомеопатични хапчета които изобщо не и облекчават болката.Наблюдаващия и гинеколог чака резултатите за да и изпише антибиотик.А до тогава?Някакви хапчета,чайчета които стават за нея.

# 1
  • Мнения: 1 983
карлито дарлин', аз бях така, точно по това време, бяха ми казали мечо грозде да пия и много течности освен антобиотика (на мен док ми педписа някакъв за бременни и кърмачки, ама то един акъл за зиме ли, за лете ли...), за да изкарвам бактериите, за друго не се сещам, но още от сега да започва да се загащва като баба, колкото и да е гадно, и да не седи на студено

# 2
  • Мнения: 326
Кажи и да си смени хомеопатът. Не е възможно да не се облекчи болката. Да потърси КЛАСИЧЕСКИ хомеопат.

# 3
  • Мнения: 1 517
Гинеколога днес и е предписал антибиотик Аугментин.
Сръчка аптекарят и ги е дал,не хомеопат

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
знам за цистит много кока кола и кафе, вода в големи количества.
много е гадно, аз често съм така като настина.
от бг си взех един много хубав антибиотик, но за бременна не знам дали става.

# 5
  • Мнения: 326
Сръчка аптекарят и ги е дал,не хомеопат
Затова и не действат. Хомеопатията е НАУКА, която не се изучава във фармацевтиката. Ей, ама тези аптекари няма да се спрат да са суперкомпетентни за всяко заболяване. На мен ми се е случвало да ми оспорят рецепта предписана от лекар, защото дозата не била точна, а после се оказа, че греши именно аптекарят. А иначе с каква жар ме нападаше, че съм тръгнала за малко дете да купувам такива дози.
СЪВЕТ (не искам да излиза като натрапване на мнение) - да се обърне към класически хомеопат и да забрави антибиотиците. Бременна е, за бога!

# 6
  • Мнения: 637
Едно мнение за протокола - циститът е опасно състояние при бременност. За майката и аз плода. Да се лекува с хомеопатия е безотговорно.

# 7
  • Мнения: 326
Да се лекува с хомеопатия е безотговорно.
Да не обръщаме темата в ЗА и ПРОТИВ хомеопатията - това може да си го коментираме на лични. Но държа да подчертая, че безотговорно е лекуването на бременни с антибиотици! Така че остават алтернативите. Най-добрата от които (за мен единствената) е хомеопатията.

# 8
  • Мнения: 637
Да се лекува с хомеопатия е безотговорно.
Да не обръщаме темата в ЗА и ПРОТИВ хомеопатията - това може да си го коментираме на лични. Но държа да подчертая, че безотговорно е лекуването на бременни с антибиотици! Така че остават алтернативите. Най-добрата от които (за мен единствената) е хомеопатията.

Някак на лични не ми е удобно, след като ти си изразила мнението си във форума. Затова и написах - протоколно мнение, за баланс. Рисковете от бременност и нелекуван с антибиотици цистит, са твърде високи за мене. Който иска, нека си ги поема.

# 9
  • Мнения: 2 529
Да се лекува с хомеопатия е безотговорно.
Да не обръщаме темата в ЗА и ПРОТИВ хомеопатията - това може да си го коментираме на лични. Но държа да подчертая, че безотговорно е лекуването на бременни с антибиотици! Така че остават алтернативите. Най-добрата от които (за мен единствената) е хомеопатията.

Ох, Сръчке, айде моля ти се спри да даваш такива съвети на хората, вече във втора тема те хващам #Cussing out Едва ли тук някой се връзва, ама някой новак може и да се обърка. Пиши си в темите за хомеопатията или просто не бъди толкова  категорична в съветите. Или може би смяташ, че си специалист по виртуално лечение?
Сори, не искам да те обидя, но съм била в положението на тази бременна жена точно в същия период от бременността и знам за какво става въпрос още повече че съм се съветвала и с лекар хомеопат

# 10
  • Мнения: 326
Цитат

Ох, Сръчке, айде моля ти се спри да даваш такива съвети на хората, вече във втора тема те хващам #Cussing out Едва ли тук някой се връзва, ама някой новак може и да се обърка. Пиши си в темите за хомеопатията или просто не бъди толкова  категорична в съветите. Или може би смяташ, че си специалист по виртуално лечение?
Сори, не искам да те обидя, но съм била в положението на тази бременна жена точно в същия период от бременността и знам за какво става въпрос още повече че съм се съветвала и с лекар хомеопат
Цитат
Е, "хванала" си ме във втора тема, защото не си изчела всичките, в които съм писала  Simple Smile. Сори, но аз не просто се съветвам с лекар-хомеопат, а живея с такъв. Той практикува от 6 години хомеопатия и мога да ти разказвам с часове и дни случаи, случаи, случаи. Защо да пиша в темата "хомеопатия"? Че там хората са наясно за какво става въпрос. А тук има и такива, които никога не са чували. Като видиш "Сръчка" просто не чети  Simple Smile Няма да ти се обидя. Но не мисля, че е честно да имам информация за това какво лекува хомеопатията и да не я споделя с останалите. Ако мога да помогна на теб с нещо, а не ти помагам няма ли да си по-обидена  #2gunfire  #2gunfire отколкото ако просто ти досаждам, както в момента  (#Cussing out)?
И само за протокола: и какъв съвет ти даде лекарят-хомеопат? Да пиеш антибиотици? Ако е така следващия път си потърси друг хомеопат, този явно не знае, не разбира, изобщо не е схванал за какво става въпрос.

# 11
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Тук се е изказал лекар,аз не съм такъв,но съм имала много пъти цистит и бременна съм била,та си позволявам да се намеся.
Има антибиотици и антибиотици.
Не всички са опасни за бременни!
По-опасно би било пренебрегването на проблема и непиенето на антибиотици в такъв случай!Аз съм нагледен пример за това,какви могат да бъдат последствията за плода при нелекувана бактериална инфекция.Не е казано за какви бактерии се касае,но някои могат да имат фатални последици.
Така че,ако съм аз ще си пия антибиотиците.
И неонатолог ми го е казвал,че това е широко разпространена заблуда сред бременните - да не се пият антибиотици,в такива случаи е наложително!

# 12
  • Мнения: 2 529
Цитат

Сори, но аз не просто се съветвам с лекар-хомеопат, а живея с такъв. Той практикува от 6 години хомеопатия и мога да ти разказвам с часове и дни случаи, случаи, случаи.
Това обяснява твоята ожесточена пропаганда, но не всеки е готов да прави експерименти с живота на децата си, със собствения си както и да е. Подразни ме тесногръдието ти и представянето на нещата само от едната страна.

Цитат
А тук има и такива, които никога не са чували. .

Точно заради тях се намесих.

Цитат
И само за протокола: и какъв съвет ти даде лекарят-хомеопат? Да пиеш антибиотици? Ако е така следващия път си потърси друг хомеопат, този явно не знае, не разбира, изобщо не е схванал за какво става въпрос.

Аз пък как не знаех, че единствения хомеопат, който знае, разбира и схваща за какво става въпрос живее в Свищов  с теб doh В София нямало такива хора и ще ги пращаме на обучение при вас явно  Grinning
Сега сериозно - човекът ми предложи алтернатива като ми обясни подробно всичко (той има и медицинска диплома, а твоят човек?), а аз смятам че постъпих най-разумно като избрах алопатичното лечение в случая. Инфекцията не ми е рецидивирала, а детето ми за 17 месеца не е боледувало от абсолютно нищо и не е взимало абсолютно никакви лекарствени средства.

В крайна сметка всеки има право да решава както прецени, но не трябва на хората да се отнема избора и да им се представя като правилно само единия вид лечение, а другото да се представя като безотговорно при условие, че съществува и помага от хилядолетия.

# 13
  • Мнения: 326
Хихихихи  Joy Joy Joy
Извинявай Кики 29 (бивша 27), но се смях с глас. Благодаря ти, че ми оправи насторението, което беше много скапано заради майстора ни на колата, който докато я прави я ползва за такси.
Съпругът ми е ЛЕКАР-хомеопат. Бях свидетел на цялото му обучение по медицина (ние с него сме били в една група в детската градина, а сме гаджета от 11 кл, оженихме се след като завърши медицина). Най-върлия противник на хомеопатията (мисля) беше той. Сестра му (също лекар по образование) започна да практикува хомеопатия 2 години преди него и бяха нон-стоп спорове ЗА и ПРОТИВ хомеопатията. Съпругът ми работеше в болница и едновременно с това практикуваше хомеопатия (дълъг период от време, докато се убеди, че хомеопатията е истинското лечение). Така че имам сериозен поглед и от двете страни (да не говорим, че съм била пациентка и на алопатията и на хомеопатията, направила съм си изводите и от там избора си). По тази причина не се смятам за тесногръда.
Не е най-компетентния в България той. Тук мога да наредя много имена, като това, което най-много заслужава да бъде споменато (според мен) е д-р Вилма Михайлова (от София). Така че не пращай на обучение хомеопати. Себе си може  Simple Smile Съвременната медицина (лекуваща с химически вещества) изобщо не е от хилядолетия. Нито Хипократ, нито пък Асклепий са лекували с антибиотици. Не ми се прави в момента точна справка от кога съществуват антибиотиците, но като се има предвид, че индустриалната революция е станала в 19 век, че Пастьор е работил тогава, значи ще е горе-долу от този период от време.
Що се отнася до ИЗБОРА - тук си права категорично. И законът за здравето ти го гарантира. Но за да направиш правилния избор трябва да имаш предварителна информация за всички начини. То е като книгата. Не можеш да твърдиш, че не харесваш даден автор или книга без да си го прочела. И не смятай за прочетено нещо, на което си хвърлила бегъл поглед.
А експерименти не се знае кой точно прави - ти или аз. newsm78
Бъди благодарна, че не се разболявате - нито ти, нито детето ти. Дай Боже така да продължава. Но ако се разоблее всеки път, когато му подаваш антибиотика си помисляй, че с решаването на настоящия здравословен проблем задължително му оформяш бъдещи такива. Чети листовките на антибиотиците в частта странични/нежелани ефекти и мисли, мисли, мисли.
Ако искаш (съвсем добронамерено) може да си пишем на лични или мейли. За да ти разказвам неща из практиката на един хомеопат.
Всичко това, което пиша, го пиша с най-добри чувства към теб и към останалите. Нямам намерение нито да се заяждам, нито да минавам границите на добрия тон.

# 14
  • Мнения: 968
Може ли да се пият хапчета Мечо грозде на Тошков?

Общи условия

Активация на акаунт