От какво може да е това и какво да правя?

  • 818
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
От снощи съм 39 градуса и едната гърда много ме боли - точно като натъртено. Странното е че не съм я оставяла да се пренапълва и дори и в момента си е абсолютно мека и без каквито и да било бучки по нея. Аз разбира се обадих на лекарката и ще ходя следобед, но не знам какво е най- подходящо да правя в момента. Тя ме посъветва да не давам бебето да суче от тоази гърда, а да храня  само от другата. Ако не му стига да дохранвам. Понеже на мен на тази гърда са ми много тесни каналите ( вече писах тук няколко пъти), предположението е че някъде се задържа кърма и е тръгнала гнойна инфекция от там. Вие като врели и кипели какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 3 161
На първо място да даваш от тази гърда. Как иначе ще я изпразниш и разсееш запушването? Да пиеш лецитин, да кърмиш по-често от обикновено, масаж на гърдата, топло (за отпушване)...

# 2
  • София
  • Мнения: 748
На първо място да даваш от тази гърда. Как иначе ще я изпразниш и разсееш запушването? Да пиеш лецитин, да кърмиш по-често от обикновено, масаж на гърдата, топло (за отпушване)...
правилно ти е писала емем.на мен ми се е случвало съвсем същото-гърдата беше мека,но болезнена.предлагах я по-често и за 2-3 дни отшумя. а 1-2 месеца преди това ми беше създавала проблеми-бучки,температура,болка.така че се успокой,ще отмине.

# 3
  • Мнения: 7 106
Предлагай често и първо тази гърда, като сменяш положението на бебето, за да може хубаво да изсуче всичко. Много добра поза е да сложиш бебето да легне на леглото и ти да се надвесиш над него на четири крака. Малко е смешничко от страни, но пък доста ефективно. За лецитина са ти казали вече. Наскоро в една от темите по този повод една мама беше писала, че компрес от прясна извара (предполагам безсолна) е оправил запушването много бързо, нищо не пречи да пробваш.

# 4
  • Мнения: 6 472
Лецитин пия от една седмица по съвет на Бу. Сега ще го пробвам това с прясната извара. И без това с ужас установих, че са ми се прокиснали 2 литра домашно мляко Sad Аз също си мислех, че е по- добре да давам на бебето по- често да суче от тази гърда и така правих през нощта, но лекарката твърди, че може да има гнойни възли и не било добре Shocked Само че аз както не мога да изцеждам, съвсем ще омажа пейзажа, ако и беба не суче, тъй че ще си давам Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 243
Не ми се вярва да има гнойни възли. Моя близка стигна до абцес на гърдата, но след около седмица с висока Т и запушени канали, първо направи мастит, не я лекуваха адекватно и накрая се сдоби и с абцеса. Хем беше в резултат от стафилококи, а не от запушени канали. Карай си по твоя начин и се не бой за бебка.

# 6
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Преди два месеца и аз бях в твоето положение и съвета на педито беше същия в резултат на което нещата се влошиха и се стигна до мастит и  антибиотици, които се оказа, че е можело и да не пия, но късно се образовах. Но по-добре късно отколкото никага.

Аз правех така - почвах винаги с болната гърда преди бебето да се е изморило, слагах преди това топло колкото можиш да търпиш и масажирах мястато на бучката по време на кърмене и под душа, редуването на позите също много ми помогна.
Не се поддавай на лекарите те си знаят само едно (поне тези на коита аз поподам ) - кърмата не достига дохранвай, кърмата е заразена, бебето суче гной и какви ли още простотии!

# 7
  • Мнения: 2 784
Аз съм чувала за прясно сирене, било нещо след като му се сложи маята и преди да се остави да зрее в саламура.  newsm78

# 8
  • Мнения: 6 472
Вчера бяхме при дофторката. След прегледа тя ми каза, че няма гнойни възли, т. е да си давам на бебето да суче от тази гърда (не че аз не давах и преди това Grinning). До тук добре, ама бебето не ще да чуе и за нея newsm78 Голяма борба пада и понеже не мога да изцеждам като хората лактацията там значително намаля, а болката си стои Sad
Иначе бебето огладня до като бяхме там и жената реши да направим едно пробно кърмене. От болната гърда изсука към 30 грама, от другата 90 Grinning Не сме качили много на килограми. Очаквах че ще ми каже да дохранвам, но не би Grinning Жаната каза, че кърмените бебета не качват по толкова много и докато мога да кърмя. Каза ми, че според българската практика, сега трябва да захраним със сокче, но тя горещо не ми препоръчва да давам каквото и да било на бебето освен кърма Laughing Направо ме изненада тази жена Laughing

Общи условия

Активация на акаунт