Свидетелство за съдимост - София?

  • 54 174
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
Някой има ли актуално инфо къде се вади свидетелство за съдимост в София, защото информацията в нета е противоречива.
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 81
В бившия Нотариат на бул.Патриарх Евтимий(Попа).
Подава се заявление и след 3-5 работни дни се взима с личната карта.

Скоро се занимавах и аз,нямаше големи опашки. Shocked

# 2
  • Мнения: 6 029
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

# 3
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
 В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

# 4
  • Мнения: 6 029
 Rolling Eyes Казвам ви аз, че инфото е противоречиво  Grinning

# 5
  • Мнения: 81
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

Да.
За СРС не знам,нали преди няколко месеца преместиха Бюро "Съдимост".

# 6
  • Мнения: 212
Ако адресната ти регистрация е в София,то тогава трябва да отидеш там да го извадиш (до ВИАС)

# 7
  • Мнения: 2 229
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

# 8
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

Да.
За СРС не знам,нали преди няколко месеца преместиха Бюро "Съдимост".

Е тогава сигурно аз дадох грешна информация, че наистина повече от година не съм вадила Свидетелство за съдимост. Ама за предишните 20 години редовно вадех и все си беше там - в СРС. А през последните 5 - 6 го бяха направили много улеснено - само плащаш таксата, подаваш документите и за има-няма 2 - 3 минути справката е готова. Заявления се подаваха по рано. Ако са го върнали пак това е много глупаво.

# 9
  • Мнения: 6 029
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

Колко скоро? Че май от около месец е на Попа. Иначе и адресната ми регистрация е в София, и съм родена в София.

# 10
  • Мнения: 3 157
И аз съм вадила в Районния съд(до ВИАС),но преди повече от 2 години.

# 11
  • Мнения: 4 300
Преди няколко месеца си вадих- от СРС до Виас. В нета имаше и бланката,която трябвада се попълни, та отидох подготвена. Носи си акта за раждане за всеки случай. За родените в София става веднага.
Няма ли телефон,  на който да можеш да попиташ?

# 12
# 13
  • Мнения: 2 229
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

Колко скоро? Че май от около месец е на Попа. Иначе и адресната ми регистрация е в София, и съм родена в София.

Е, значи може да са го преместили, май преди 2 месеца беше. Simple Smile

# 14
  • при него
  • Мнения: 1 230
Момичета, от 30.11.2009г. свидетелствата се вадят в Нотариата на "Попа"
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/30/822302_svidetelstvata_ … che_se_izdavat_v/

# 15
  • Мнения: 4 892
Mиналата седмица си вадих.
Носиш си личната карта, акта за раждане и 5,50 лева.
Плащаш си на касата на гише на банката, която обслужва нотариата, отиваш с копие от платежното нареждане на гише, което се намира на същия етаж, подаваш копието, личната си карта, акта за раждане и за една минута ти разпечатват свидетелството за съдимост.
Ако си от провинцията - същата процедура, но си получаваш свидетелството след 2 раб. дни.

# 16
  • Мнения: 6 029
На Попа, нали НиноТино?

# 17
  • Мнения: 4 892
На Попа, нали НиноТино?

Да Simple Smile

Става буквално за минути.
Отварят в 9,00 сутринта.
Аз отидох в 9,00 и си тръгнах в 9,10.

# 18
  • Мнения: 6 029
Супер:)
Благодаря много на всички!
Темата се изчерпа, моля модератор да я заключи  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 892
Супер:)
Благодаря много на всички!
Темата се изчерпа, моля модератор да я заключи  Simple Smile

Пропуснах да допълня само, че там на място се попълва и един формуляр-заявление, че искаш свидетелство, това става за една минута. Формулярите са наслагани на стилажи. Подава се на гишето заедно с акта, копието от платежното и личната карта.

Носете си химикалки, кът са Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 029
Това беше важно, да. Ще бутна един химикал в чантата:)

# 21
  • Мнения: 1 479
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)
Peace

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 184
Със сигурност 100% не е в съда на Римска стена, а на стария Нотариан на Попа

# 23
  • Мнения: 6 029
Със сигурност 100% не е в съда на Римска стена, а на стария Нотариан на Попа

Даже 101%, вчера го извадих от там:) Всичко е както Нино Тино писа.

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте!
Интересува ме дали може някой друг да ми извади свидетелство за съдимост или трябва лично, защото в сайта виждам Приложение № 2: Молба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице – Образец 2  Thinking

# 25
  • Мнения: 1 565
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Там се вадят и за хора от провинцията. Разликата е, че гишетата са различни и за хора от провинцията се чака няколко дни. Все пак трябва да се направи проверка. Другите стават веднага.

Здравейте!
Интересува ме дали може някой друг да ми извади свидетелство за съдимост или трябва лично, защото в сайта виждам Приложение № 2: Молба за издаване на свидетелство за съдимост за друго лице – Образец 2  Thinking
Вероятно може, но си мисля, че може да искат пълномощно - незнам. Трябва да се пита на място, какво е нужно.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, искат ли ЕГН-та на родителите?

# 27
# 28
  • Мнения: 4 239
Искат нотариално заверено пълномощно, когато ще подавате заявление за друго лице. За лица, родени в България - ето линка на Софийски районен съд - бюро "Съдимост"   - с адрес, телефон, работно време   Grinning   http://www.srs.justice.bg/61/page.html 

За хора, родени в чужбина - централно бюро Съдимост /информацията ми даде служителката, която отговори на телефонния номер, посочен в този сайт - http://www.mjeli.government.bg/Direkcii/apps.aspx?id=central

# 29
  • Мнения: 1
Свидетелство за съдимост се вади от бившия Нотариат срещу 5.50лв, акт за раждане и лична карта. Точно за 2 минути!

# 30
  • Мнения: 10
Лице може да иска свидетелство за съдимост за свой жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра или за други лица.
Когато свидетелството за съдимост се иска за жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра, този, който иска свидетелството за съдимост, посочва в заявлението и собственото, бащиното и фамилното си име, адрес за кореспонденция и прилага изрично писмено пълномощно, а когато е за други лица - изрично нотариално заверено пълномощно.

# 31
  • Мнения: 1 296
запис в темата, че ми предстои да си вадя такова свидетелство Peace

# 32
  • Мнения: 572
Лице може да иска свидетелство за съдимост за свой жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра или за други лица.
Когато свидетелството за съдимост се иска за жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра, този, който иска свидетелството за съдимост, посочва в заявлението и собственото, бащиното и фамилното си име, адрес за кореспонденция и прилага изрично писмено пълномощно, а когато е за други лица - изрично нотариално заверено пълномощно.

Връщам темата, че не ми стана ясно - живея в София, но съм родена в Стара Загора - може ли майка ми да ми извади свидетелство за съдимост от Ст. Загора и нужно ли е затова нотариално заверено пълномощно  newsm78

# 33
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Лице може да иска свидетелство за съдимост за свой жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра или за други лица.
Когато свидетелството за съдимост се иска за жив възходящ, низходящ, съпруг, брат, сестра, този, който иска свидетелството за съдимост, посочва в заявлението и собственото, бащиното и фамилното си име, адрес за кореспонденция и прилага изрично писмено пълномощно, а когато е за други лица - изрично нотариално заверено пълномощно.

Връщам темата, че не ми стана ясно - живея в София, но съм родена в Стара Загора - може ли майка ми да ми извади свидетелство за съдимост от Ст. Загора и нужно ли е затова нотариално заверено пълномощно  newsm78
Да, трябва й нотариално заверено пълномощно, ако ще го вади в Ст. Загора, но е излишно.

Можеш да си го извадиш сама в София, в стария Нотариат на Попа, но няма да го получиш веднага, а след 2-3 дни. Като си носиш с теб оригиналния акт за раждане, 5,50 лв. държавна такса, и химикалка, с която да попълниш една заявление.

# 34
  • Мнения: 572
Забравих да уточня, че ми трябва спешно - тоест не мога да чакам 2-3 дни  Peace

Благодаря за отговора!

# 35
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Забравих да уточня, че ми трябва спешно - тоест не мога да чакам 2-3 дни  Peace

Благодаря за отговора!
Ами сметни си сама времето. Изготвяш пълномощно, изпращаш го на майка ти в Стара Загора - 1-ви ден, тя вади свидетелството за съдимост - 2-ри ден, изпращане от Стара Загора, получаване в София - 3-ти ден

Все едно, само дето с варианта вадене от Стара Загора имаш повече излишни действия.

# 36
  • Мнения: 2 229
Свидетелствата за съдимост в София все още ли се вадят в сградата, която е на Попа?

# 37
  • Мнения: 328
Свидетелствата за съдимост в София все още ли се вадят в сградата, която е на Попа?

Да Peace

# 38
  • Мнения: 2 229
Свидетелствата за съдимост в София все още ли се вадят в сградата, която е на Попа?

Да Peace

Мерси!   bouquet

# 39
  • Мнения: 3 157
Съдът трябва да издаде свидетелство за съдимост в срок до 3 дни от подаване на молбата. Ако молбата е подадена в съд, различен от съда по месторождение на молителя, срокът е седемдневен.

от http://www.srs.justice.bg/61/page.html

Това вярно ли е?Преди година и половина като си вадиш свидетелство срока беше 3 дни,променили ли са се нещата?

# 40
  • Мнения: 92
Здравейте! Аз искам да попитам ,ако някой знае-наскоро си вадих свидетелство за съдимост(преди околко месец и половина) за един конкурс,а сега ми предстои да започна работа,на която го изискват,та въпроса ми е-трябва да отида пак наново да го вадя със всичките документи и чакания или като имам издадено скоро могат да ми издадат нещо като "дубликат" Thinking на момента?Надявам се да сте успели да ме разберете,че как го обясних.... Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 5 605
Здравейте! Аз искам да попитам ,ако някой знае-наскоро си вадих свидетелство за съдимост(преди околко месец и половина) за един конкурс,а сега ми предстои да започна работа,на която го изискват,та въпроса ми е-трябва да отида пак наново да го вадя със всичките документи и чакания или като имам издадено скоро могат да ми издадат нещо като "дубликат" Thinking на момента?Надявам се да сте успели да ме разберете,че как го обясних.... Embarassed
Не могат да ти издадат дубликат. Вадят ти ново свидетелство.

# 42
  • Мнения: 822
˙·٠•● Надя●•٠·˙, свидетелството за съдимост има давност 6 месеца. Не трябва да вадиш ново, ако имаш това.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 605
˙·٠•● Надя●•٠·˙, свидетелството за съдимост има давност 6 месеца. Не трябва да вадиш ново, ако имаш това.
Да, има срок на валидност 6 месеца, ако имаш, не е нужно да вадиш, но аз реших, че питаш ако си го дала и искаш още едно дали може дубликат.

# 44
  • Мнения: 92
˙·٠•● Надя●•٠·˙, свидетелството за съдимост има давност 6 месеца. Не трябва да вадиш ново, ако имаш това.
Да, има срок на валидност 6 месеца, ако имаш, не е нужно да вадиш, но аз реших, че питаш ако си го дала и искаш още едно дали може дубликат.
Точно това ми беше въпроса- то (свидетелството) си остана в документите ,който подавах за един конкурс,сега в себе си нямам свидетелство.Както и да е,така или иначе днес ще ходя до Попа и ще мина за да попитам.Много ви благодаря все пак за отговорите!

# 45
  • Мнения: 2 804
Здравейте !
Имам нужда от помощ !!!
Трябва да извадя свидетелство за съдимост на чужденец пребивавал преди години в БГ .
Ако някой има идея как става и колко ще ми струва , ще съм му много благодарна . Hug   

# 46
  • Мнения: 34
Здравейте,
бих искала да попитам само с оригинален акт за раждане ли се вади свидетелство за съдиост или може и с копие?

# 47
  • Мнения: 3 784
Доколкото знам, само с оригинал. Не ти го вземат, но го използват за сравняване на данните във формуляра ти.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравейте !
Имам нужда от помощ !!!
Трябва да извадя свидетелство за съдимост на чужденец пребивавал преди години в БГ .
Ако някой има идея как става и колко ще ми струва , ще съм му много благодарна . Hug 

Пълномощно, копие от акта за раждане (аз занесох непреведен) и платена такса на Аксаков 5. Там се намира ЦРОЗ и дирекцията, отговаряща за българско гражданство. Имай предвид, че таксата не се плаща в самата сграда, а пращат в някоя от близките банки.
Ако ти трябва за чужбина, упомени изрично, защото се слагаше още някакъв печат.
Не е скъпо, за 2 екз. платих нещо от сорта на 12 лв.

Свидетелство за съдимост се вади само с оригинал, копие не искат и не признават.

# 49
  • Мнения: 0
Чужденец трябва да отида до София за получаване на сертификат, или може  просто отидете на местната Съдебна Палата?  Например, аз живея в Благоевград. Трябва ли  да отида в София?

# 50
  • Мнения: 2 804
Благодаря на Малинка !  bouquet

# 51
  • Мнения: 83
Здравейте,
трябва ми свидетелство за съдимост за започване на работа.
Къде трябва да отида и какви документи трябва да нося към днешна дата?
Все още ли е в Нотариата на Попа?

# 52
  • София
  • Мнения: 14 660
Здравейте,
трябва ми свидетелство за съдимост за започване на работа.
Къде трябва да отида и какви документи трябва да нося към днешна дата?
Все още ли е в Нотариата на Попа?

От сто години не е там. ☺ Сега е в новата сграда между Петте кьошета и НДК. Носи се ЛК и акт за раждане /оригинал /. Заявление се попълва на място или си го теглиш от сайта.

Общи условия

Активация на акаунт