Свидетелство за съдимост - София?

  • 54 160
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
Някой има ли актуално инфо къде се вади свидетелство за съдимост в София, защото информацията в нета е противоречива.
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 81
В бившия Нотариат на бул.Патриарх Евтимий(Попа).
Подава се заявление и след 3-5 работни дни се взима с личната карта.

Скоро се занимавах и аз,нямаше големи опашки. Shocked

# 2
  • Мнения: 6 029
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

# 3
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
 В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

# 4
  • Мнения: 6 029
 Rolling Eyes Казвам ви аз, че инфото е противоречиво  Grinning

# 5
  • Мнения: 81
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

Да.
За СРС не знам,нали преди няколко месеца преместиха Бюро "Съдимост".

# 6
  • Мнения: 212
Ако адресната ти регистрация е в София,то тогава трябва да отидеш там да го извадиш (до ВИАС)

# 7
  • Мнения: 2 229
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

# 8
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
И носиш лична карта и акт за раждане при подаване на заявлението, нали?

Да.
За СРС не знам,нали преди няколко месеца преместиха Бюро "Съдимост".

Е тогава сигурно аз дадох грешна информация, че наистина повече от година не съм вадила Свидетелство за съдимост. Ама за предишните 20 години редовно вадех и все си беше там - в СРС. А през последните 5 - 6 го бяха направили много улеснено - само плащаш таксата, подаваш документите и за има-няма 2 - 3 минути справката е готова. Заявления се подаваха по рано. Ако са го върнали пак това е много глупаво.

# 9
  • Мнения: 6 029
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

Колко скоро? Че май от около месец е на Попа. Иначе и адресната ми регистрация е в София, и съм родена в София.

# 10
  • Мнения: 3 157
И аз съм вадила в Районния съд(до ВИАС),но преди повече от 2 години.

# 11
  • Мнения: 4 300
Преди няколко месеца си вадих- от СРС до Виас. В нета имаше и бланката,която трябвада се попълни, та отидох подготвена. Носи си акта за раждане за всеки случай. За родените в София става веднага.
Няма ли телефон,  на който да можеш да попиташ?

# 12
# 13
  • Мнения: 2 229
В Районния съд (до ВИАС) - на първия етаж. Отиваш със свидетелство за раждане и лична карта и става веднага. Не съм сигурна обаче дали не важи само за родените в София.

Точно така е, вадила съм скоро. Мисля, че за родените в София излиза веднага, за другите след няколко дни. (за второто не съм сигурна, но аз си го взех веднага, много е бързо)

Колко скоро? Че май от около месец е на Попа. Иначе и адресната ми регистрация е в София, и съм родена в София.

Е, значи може да са го преместили, май преди 2 месеца беше. Simple Smile

# 14
  • при него
  • Мнения: 1 216
Момичета, от 30.11.2009г. свидетелствата се вадят в Нотариата на "Попа"
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/11/30/822302_svidetelstvata_ … che_se_izdavat_v/

Общи условия

Активация на акаунт