При секцио остава ли голям белег

  • 8 969
  • 53
  •   1
Отговори
Първият път родих нормално, но сега май ще бъда със секцио, ако стане.
Колко е голям белега, който остава и лесно ли заздравява?

# 1
  • Мнения: 3 042
По книгите уж пише, че се скривал и бил ниско долу, ама да кажат мамите със секцио как е в действителност Confused

# 2
  • Мнения: 934
Белегът е наистина ниско долу в окосмената част (поне при мен). Все още ми е пресен (родих преди 4,5 месеца), но с времето се надявам да не се забелязва.Това е нещо, което хич не ме притеснява, дори не съм и не смятам да го мажа с нищо с/у белези!

# 3
  • Мнения: 76
Колко е голям белега, който остава и лесно ли заздравява?

Това зависи от оператора. Моят, слава Богу, е малък и все още се забелязва, но то и малко време е минало /няма още 4 месеца/. Много лесно заздравя, но това пък зависи от организма. Не съм го мазала с нищо, но и не вярвам във вълшебните мехлеми, които рекламират.

# 4
  • Мнения: 3 146
Нито е голям, нито се вижда.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз имам три операции от този вид: една извънматочна бременност и 2 секцио.  Всеки път режат върху стария белег, но и го удължават. По принцип белега след това се скрива от космите и не пречи на носенето на бански. Друг е въпроса, че ако е много дълъг като моя, не става да са много изрязани банските.
Но това е най- малкия проблем.
Не се притеснявай, не знам коя ти е докторката в Добрич, но тукашните "режат" добре! Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Зависи от лекаря, който ще те шие. Зълва ми има отвратителен белег-дебел, вълнист и доста груб. Все едно са кърпили чувал, а не човек! (Съжалявам за откровеността, но питаш-затова си казвам... Sad ) Но пък за сметка на това е много ниско долу, така че не се вижда от бански или бельо.
Моят е много тънък и се надявам, че с времето доста ще избледнее. Също е ниско долу, почти в окосмената част, дълъг е по-малко от педя. Аз се мазах с Контрактубекс (така ли се пишеше??? Embarassed ), но започнах късно-след 40-тия ден. Когато отидох на контролен преглед при лекаря ми, той ме попита с какво се мажа, очаквайки, че вече съм започнала, а пък аз мислех, че едва след този преглед трябва да започна с мазането. Не мисля, че е излишно мазането с кремове за заличаване на белези. Може и да не отстранят белега, но мисля, че помагат за избледняването му.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 659
Погледнах си белега от предишното раждане (преди 6 години). При положение, че вече имам коремче в момента е не повече от 7-8 см.

# 8
Белега ми  вече година и седем месеца - не се е скрил - аз имам доста еластична кожа  и дори след две раждания, ще се похваля , че нямам видими стрии - но белега ми си стой така и не се "маха" - вече не е лилав както в началото , а розов - не е голям , но ако се обезкосмяваш  и оставяш съвсем малка част от косъмчетата за "прическа " тогава се вижда като черта , която прилича на тези когато човек носи къси чорапи  и върху крака  му се е отбелязъл ластика- т.е. белега изглежда леко навътре.
Има обаче доста мазила , чиято единствена цел е да регенерират  и премахват пигментацията на кожата , който се вманячи на тема белег  над венериния хълм - нека ги използва.
За мен -този е най- хубавия белег на света , той винаги е символ на това , че  износих  и родих моето прекрасно слънце.

# 9
  • Мнения: 97
Аз имам белег от операция и когато лежах в болницата видях на други жени как изглеждат техните белези от секцио.Много зависи как ще те зашият и затова ще ти препоръчам да се уговориш с някой лекар и да ти направят козметичен шев,определено има разлика Sign Exclamation Не че с времето съвсем изчезва,но става много бледо розов и изобщо не ми прави впечатление,а и моят разрез е напречен цели 12см почти до пъпа, докато при секциото са точно над окосмената част-хоризонтално и са не повече от 6-8см.
Спомням си обаче, че след това ми бяха изписали разни скъпи кремове с които се мажех, за да избледнее белега.
Успех и най-важното е да си здрава ти и бебчето

# 10
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Моят е ниско долу, почти се слива с окосмяването и е дълъг около 15 см. Добре зарастна и няма много груби ръбове. Може да се носят и по изрязани бикини и бански.

# 11
  • София
  • Мнения: 366
Моят също не е голям - около 8 см и е около см под линията на триъгълника. Мазах се с Контрактубекс, но откровено казано не достатъчно систематично /поне според упътването на Контрактубекса/. Сега е почти с цвета на кожата и не е релефен, само е леко вдлъбнат. А за Контрактубекса внимавай - предупредиха ме, че ако се почне прекалено рано, може да ти се отвори раната. Най-добре питай гинеколога си когато отидеш на 1-я преглед след раждането - при мен това беше 2-3 месеца след раждането, не си спомням точно.

# 12
  • Мнения: 1 986
Здрасти, проблемът със секциото не е в белега, той наистина попада в окосмената част, а след време избледнява толкова, че ипри по драстично обезкосмяване почти не личи. При секциото обаче се режат мускулни влакна и се получава вдлъбване точно на мястото на операцията, а и коремчето се прибира много по-трудно, ако изобщо се прибере. Казват, че секциото е добро за бебето, а за майката си е една сериозна операция, която може да доведе до последствия  при следваща бременност. Например моята дъщеря беше с 2 пъти увита пъпна връв около врата. Не ми се мисли какво е можело да се случи ако не раждах с планирана операция, която се наложи поради други причини.

# 13
  • Мнения: 3 200
Аз още не съм раждала, но имам белег от операция на апандисит, който беше спукан и раната беше доста голяма - около 8 см. Операцията ми е правена преди 16 години, а белега си ми стои и си личи, избледнял е вярно, но с ниски бански се вижда много явно. Обаче аз толкова съм свикнала с него, че въобще не се впечатлявам  Confused

# 14
  • Мнения: 637
Белегът според мен изобщо не е проблем. Моят след две секции е дълъг около 10 см, съвсем тънък (не повече от 3 мм в средата), разбира се, в окосмената част и съвсем блед. На практика не се различава от околната кожа, освен ако не го гледаш отблизо. Wink

Втория път ме оперира съпругът ми - опреснил е белега, премахнал е предишния и резулатите са отлични.

Това с прерязването на мускулни влакна не е съвсем така - сега се практикува операция, при която не се прерязат правите коремни мускули, така че възстановяването на коремната стена не се различава много от това при раждали по естествен път жени.

Аз лично съм много доволна от Контрактубекс. Естествено, лекарят ще прецени дали и кога да ти го изпише.

Успешно раждане! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт