До потребители със сушилни машини, за влагата да питам

  • 28 244
  • 92
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 200
Искам да си взема сушилна машина кондензационния тип. Няма начин да я сложа в кухнята, мислих, мислих и няма начин. Решихме да я сложим в стаята, в която спим. Има къде да се сложи. Обаче майка ми каза, че много влага ще има и ще мухлясват стените  Rolling Eyes Чак толкова ли влага се отделя и ако вземем Церезит стоп ще ни спаси ли? Като се има предвид, че сушилнята няма да работи непрекъснато...

# 1
  • Мнения: 377
Нашата за момента е в хола  Sunglasses, не сме имали проблеми с влагата, но холът е голям. В старото жилище стоеше в банята и се налагаше да пускаме вентилатора, защото ставаше влажно, топло и задушно. Според мен, ако помещението не е малко не е проблем, може да отваряте леко прозореца. От Церезит нямам лични впечатления.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Ами около 15 квадрата е стаята. Ама сушилнята мислим да я сбутаме в ъгъла... То откъде излиза влагата? ако излиза отзад някъде ще е проблем, но ако е отпред мисля, че не. Абе честно казано аз сушилня съм виждала само в магазина, та затова питам  Wink
В банята няма къде да я тикна също, че е стандартна панелна баня

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 258
Моята е на остъкления балкон, влага няма, само леко се затопля " помещението". Имай  в предвид обаче, че този уред е много шумен и няма да може да се спи при него. Модела на моята е Хотпоинт Акуалтис. Казвам го защото може да има разлика във влагоиспускането при различните модели. А иначе влагата(водата) се събира в едно чекмедженце отпред

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Ааа, няма да я пускам като спим  Wink Тя и пералнята ми добре центрофугира, та се надявам да суши по-кратичко. Сега и ще ми се налага да уча как да слагам и сортирам дрехите. Няма да купувам нова, на старо ще я взема. 4,7 кг е. Аз си правих сметката като четох, че явно не може да се набута цялата пералня вътре, освен ако не е от еднородни дрехи. Т.е. не че не може, ама не е добре. Та предполагам ще ми върши работа и ако не е за 7 кг. Аз на детето дрехите като пера примерно после не мога да суша дънки и блузки заедно, нали правилно съм разбрала  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 655
Vache  ,да ти кажа мила в свекърва ми имахме таква кондензационна и си излизаше пара Peaceне е много,но си се запотяваха леко стъклата-на терасата я сложихме Peaceнаистина незнам в такава малка стая как ще са нещата,но си има наистина изпарения Winkиначе страхотно суши и не се мачкат дрехите Peace
 

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Ооох, пуста сушилня на главата ли да си я слагам сега... ама искам я, че ми писна да ми смърдят дрехите зимата на въглища... Sick

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ваче, няма никакъв смисъл от сушилня, която да събира по-малко дрехи от пералнята ти Rolling Eyes Според мен логиката е обратна, по-голям барабан - по-добро и по-бързо сушене, по-малко намачкване. Дънки и блузи суша на едно аз, нали са все памук Rolling Eyes
Иначе за мястото - какво да ти кажа, аз не бих си я сложила в спалнята, наистина отделя влага и топлина. Но пък 15 квадрата не е малко и ако отваряш прозореца леко, мухъл не вярвам да завъдите Peace
Но помисли за нормална сушилня, тази няма да ти върши кой знае каква работа.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Белинда, благодаря ти!
Ами аз като четох колко дълго ще суши зависело също от това какво сушиш. В смисъл хавлиени кърпи, които повече вода задържат няма смисъл да сушиш с фланелки, защото повече щяла да върти. А аз ги пера заедно. На детето дрехите всички набутвам, защото пера на 30-40 градуса и не пуска нищо цветно. На мен пералнята ми е за 5 кг, а сушилнята е 4,700. Но пералнята аз никога не пълня до откат. Дали ще мога да суша цяла пералня при това положение? А между другото сравнявах като консумация Занусито 7 кг и Миелето втора употреба (4,7 кг) и разликата беше впечатляваща... 3,3/1,5 КВ. За да взема занусито ще трябва да взема част от нея на изплащане, а сега не ни се иска много да го правим. Не е голям проблем, но все пак... Е, ще видя дали нямат и по-големи Миелета ...

# 9
  • Мнения: 1 359
Преди сушилнята ми стоеше в кухнята, сега имам перално помещение. Конденза от сушенето се събира с контейнера и не увеличава влажността в помещението. Напротив от сушилнята въздуха се изсушава. Самата сушилня излъчва топлина.  Сега върху сушилнята съм сложила сушилник на който суша дрехи, които не мога да сложа в сушилнята. Заради топлината изсъхват за много кратко време дрехите.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 980
Вкъщи сушилнята стои в мокро помещение, което е много малко. Когато я пускам, оставям вратата отворена, защото в упътването пишеше, че трябва да осигуря приток на въздух. Не ми е направило впечатление да повишава влажността, единствено духа топло. Влагата се събира в контейнера за вода, така че не мисля, че ще прави проблеми.

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Ахааа, ми дали има значение каква в сушилнята, т.е. по-новите или на опредлени марки да са по-добри. Днес мислихме с мъжът ми къде може да се сложи и без да е кондензационна, но отдушниците ни са на места, където не можем да я тикнем. Засега май ще я сложим в нашата стая, а пък имаме идеи да остъклим още един балкон и там да я изкараме. Дано да няма проблем с по-ниски температури, макар че се планира да има радиатор на въпросния балкон. Ще видим влагоабсорбатор дали ще върши работа...

В нашето мокро помещение стоят въглищата  Confused Щото в 21 век в някои квартали на София се живее като в началото на миналия век  ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 980
За температурите - проверете. Когато купувате, проверете под каква температура не бива да пада в помещението. Иначе марката има по-малко значение, важен е класът за енергопотребление. А клас е от 1000 лв. и нагоре.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Милинка,  аз втора употреба ще купя - Миеле... но ще питам все пак тези неща. Благодаря ви. После ще ме учите как да суша..  Sunglasses

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз ползвам Миле, от новите им модели. Сушилнята е монтирана върху пералнята и няма влага - водата се събира в чекмедже, което се изсипва след всеки цикъл. Намират се в коридора, в една ниша. Сушилнята бълва топъл въздух и даже отоплява....


ПП. Суша всичко, нямам поражения! Изобщо не ползвам вече простор.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 980
Ее, Миле все пак си е класика. Simple Smile На мен душичката ми не изтрая да докарат сушилни, та купих нова, инак и аз се бях засилила натам. Simple Smile
Мисля, че под 5 градуса не бива да пада температурата на помещението, но най-добре ще ви кажат в самия магазин, приятно пазаруване. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Нашата определено отделя и влага, не само топлина. Когато работи, стъклата на прозорците се запотяват Rolling Eyes Отделно си е водата в контейнера, нали...Аристон е.
Ваче, това че не се сушели тениски с хавлии, не го знаех, но и не го схващам съвсем Rolling Eyes Вярно, ще върти по-дълго, докато изсуши хавлиите, но пък иначе ще трябва да въртиш два пъти - веднъж хавлии, веднъж тениски. Не мога чак толкова да се замислям кое с какво...слагам всичко наедно Blush И, между другото, памучните тениски на мъжа ми, винаги излизат леко влажни, дори и когато са сушени с хавлии, явно все пак не се сушат чак толкова лесно Rolling Eyes Всъщност те и чорапите, които са били на топка, са единствените неща, които сушилнята ми изкарва влажни, за друго не се сещам.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
При мен всяка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при някои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

Кърпите ги пера и суша отделно, защото всяка друга материя не заслужава такова пране и последващо печене...

# 18
  • София
  • Мнения: 13 200
ivonska, знам го аз тоя номер със сушилнята върху пералнята, но при мен няма как да стане, че пералнята ми е под плота и няма място отгоре. Тя ако отоплява за мен е добре, че нашата стая е студена, ама майка ми ме наплаши "Как ще я слагаш в спалнята, знаеш ли как овляжнява"  Confused Тя на братята ми сушилните е виждала. Ще взема да им драсна да ги питам. На едната ми снаха била в коридора, а на другата в мазето в мокро помещение.
милинка, сега има доставка и ще видим с мъжа ми да идем да вземем тази седмица. А иначе мислим да остъклим балкона и да го изолираме. Надявам се да не пада под 5 градуса Т.

Белинда, идеята била, че е добре да се слагат заедно материи и дрехи, които имат приблизително еднакво време на изсушаване. Тениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича. А иначе аз съм наясно, че ще излизат леко влажни, но не е проблем за мен. Те и навън да съхнат зимата ги вкарвам сигурно по-влажни и смърдящи, бррр... та сега си украсявам хола със сушилки с дрехи.

# 19
  • София
  • Мнения: 13 200
При мен всяка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при някои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

Кърпите ги пера и суша отделно, защото всяка друга материя не заслужава такова пране и последващо печене...

Това означава ли, че една пералня я сушиш примерно на 2 пъти или че още при прането разпределяш по материи?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
При мен всяка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при някои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

Кърпите ги пера и суша отделно, защото всяка друга материя не заслужава такова пране и последващо печене...

Това означава ли, че една пералня я сушиш примерно на 2 пъти или че още при прането разпределяш по материи?

Сортирам при прането. Хавлиените кърпи ги пера сами.

# 21
  • София
  • Мнения: 13 200
При мен всяка програма (памук, деликатни, възглавници, вълна и т.н.) има 4 нива за сухота, при някои са рестриктирани до 3 - не можеш да въртиш деликатни до пълно изсъхване, например.

Кърпите ги пера и суша отделно, защото всяка друга материя не заслужава такова пране и последващо печене...

Това означава ли, че една пералня я сушиш примерно на 2 пъти или че още при прането разпределяш по материи?

Сортирам при прането. Хавлиените кърпи ги пера сами.

Аха! Благодаря ти! Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Тениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича.

Ама душко, нали точно това ти казвам, че при мен не се получава Rolling Eyes Пера и суша хавлии предимно отделно, просто защото като ги събера всичките и се събира за една пералня, но често бухам вътре и нещо от коша, което не ми се връзва примерно цветово с другото пране. Та - като съм сушила хавлии и памучни тениски/ тези дето са мъжко бельо имам предвид, памук са май с малко ликра/ - ми хавлиите излизат сухи, тениските влажни. Какво изпичане, какви 5 лева Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 377
    Нашата сушилня ще стои върху пералнята съвсем скоро. На едни приятели е на остъклената тераса и досега не са имали проблем с ниските температури. Мисля, че ако една тераса се затвори с дограма и се изолира от всички страни температурата не би трябвало да пада под 5 градуса. Поне при нас е така, но аз на терасата готвя и не мога да сложа сушилнята, иначе бих я изкарала. От друга страна малко топлинка в апартамента от сушлнята не ми е излишна.
    Ваче, пробвай в спалнята, а ако не ви хареса ще я преместите, сушилните не са толкова тежки уреди като пералните. Явно новите модели не овлажняват толкова. Моята е купувана през януари в далечната 2004г. Simple Smile.
  

# 24
  • София
  • Мнения: 13 200
Тениските съхнат по-бързо от хавл. кърпи и докато изсъхне кърпата тениската се изпича.

Ама душко, нали точно това ти казвам, че при мен не се получава Rolling Eyes Пера и суша хавлии предимно отделно, просто защото като ги събера всичките и се събира за една пералня, но често бухам вътре и нещо от коша, което не ми се връзва примерно цветово с другото пране. Та - като съм сушила хавлии и памучни тениски/ тези дето са мъжко бельо имам предвид, памук са май с малко ликра/ - ми хавлиите излизат сухи, тениските влажни. Какво изпичане, какви 5 лева Rolling Eyes

Ааа, аз пък обратното разбрах...  ooooh!
  bouquet

Ще я взема сушилнята, пък после ще видя къде ще я сложа. Ще ви потормозя още малко с тъпи въпроси, ама няма къде да ходите, ще отговаряте  Joy

cow, и аз бях много учудена, че тежат 40-50 кг  Grinning, ама то пък какво толкоз да има в нея.. нищо.. А така и ще направя... в спалнята, тамън ми трябва топлинка  Grinning

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 258
Няма проблем да е на остъклен балкон. Нашата е на такъв, при това северен и при скорошните -11 градуса навън, на балкона беше 5. Не е правена изолация.
И така се събрахме тук ползващите сушилни, да не пускам нова тема, та питам , има ли смисъл от топките за сушилня, реален ефект, в смисъл най-вече съкращаване на времетраенето на сушене

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
....
И така се събрахме тук ползващите сушилни, да не пускам нова тема, та питам , има ли смисъл от топките за сушилня, реален ефект, в смисъл най-вече съкращаване на времетраенето на сушене

Топки? За сушилня?  newsm78 Може ли подробности?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 258
Целта била да съкратят времето за сушене понеже разбухкват прането
Тези пък са против наелектризиране
Това пък са лентички за ароматизиране на прането, вместо омекотител
Тези гъдели за сушилня знам аз, още не съм купила нищо, ще трябва да си поизразходя малко огромните запаси от омекотители  Laughing

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 15:47 от vivi.vivi

# 28
  • София
  • Мнения: 13 200
Я, какви готини топки!  Grinning

# 29
  • Мнения: 24 467
Преди три седмици ползвах да питам подобни неща в една налична вече тема. Купихме и сушилня тогава. Много сме доволни. Държим я в трапезарията, тъй като в указанията пише изрично да се държи при минимална температура 5 градуса, а на остъклената терасата не посмяхме да я сложим, защото точно за тогава бяха жестоките прогнози за - 30. Даже варианта в трапезарията за през зимата се оказа удачен.
Живот и здраве ние имаме гардероб в коридора, но трябва да го преправим за сушилнята.
Значи сушилнята няма как да овлажнява въздухът именно поради принципа, на който е направена. Цялата вода от дрехите се кондендизара и се събира в специално отделение /нашето- до 4 литра/, след което се изхвърля, ползва за ютията и т.н. Нищо не излиза навън, освен топлина, като печка е.
Доволни сме изключително много. Времето на сушене освен от материята най- вече зависи от количеството дрехи и вода в тях, степентта, до която са изсушени /центрофугирани/ преди това. Пробвахме вече доста неща- сушене на обувки, на вълна, на спортни дрехи, на спално бельо, на бельо и хавлии. Слагам винаги на минимум сушене и излиза без да е измачкано и мокро. Не знам нещо да се е "наелектризирало" в повече, напротив, а пуловерите станаха пухкави като никога до сега и не ме тресе токът.
Предпочетохме нова сушилня, AEG- Електролукс, с дисплей и доста функции, които наистина се ползват, не са само за украса.
Ароматизиращи кърпички ползвахме, но честно казано и без тях се запазва ароматът на омекотителя от пералнята.
За топките не знаех- ще гледам да си набавя и да опитам.
Искам да питам- имаме функция за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Някой тук знае ли нещо по въпроса?

# 30
  • Мнения: 107
vivi.vivi аз слагах от тези топчета но честно да ти кажа невидях ефект по-бързо сушене

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
..Искам да питам- имаме функция за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Някой тук знае ли нещо по въпроса?

Това е функция за освежаване на дълго пребивавали в гардероба дрехи... Не е баш почистване. Може и без кърпички.

# 32
  • Мнения: 24 467
Това ми казаха в магазина, но в упътването пише и това- сухо почистване на дрехи.
А ако искам да ползвам функцията само за освежаване при вас как е- поставя ли се нещо- вода, препарат?

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
...
А ако искам да ползвам функцията само за освежаване при вас как е- поставя ли се нещо- вода, препарат?

Не съм ползвала тази функция.

ПП. За сушенето е мега важно да изтръскате дрехите една по една и тогава да стартирате цикъла. При мен нямат нужда и от гладене така... 

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз мислех, че Вачето вече се хвали с новата си придобивка, а тя още умува...
Хайде, чакаме голямата вест, Ваче. Hug
Късмет и поздрави на Марто  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 13 200
аз мислех, че Вачето вече се хвали с новата си придобивка, а тя още умува...
Хайде, чакаме голямата вест, Ваче. Hug
Късмет и поздрави на Марто  Laughing

Не бре, аз не умувам.. първо чаках да ги доставят, сега чакам мъжът ми да се освободи и да идем да купим  Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
Това за тръскането и аз съм го чела/чувала. Ама пусти мързел - набутвам ги повечето пъти така, както ги извадя от пералнята Embarassed Ми извинете, ама пера кажи речи всеки ден, някой път и по две перални, нямам време да тръскам всичко по отделно ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 099
Това за тръскането и аз съм го чела/чувала. Ама пусти мързел - набутвам ги повечето пъти така, както ги извадя от пералнята Embarassed Ми извинете, ама пера кажи речи всеки ден, някой път и по две перални, нямам време да тръскам всичко по отделно ooooh!

Е, щом не ти липсва време и мерак за гладене...  Wink

# 38
  • Мнения: 17
Здравейте,тези дни и ние ще купуваме сушилня мислех,че няма да ни се наложи.Но сега дрехите ги слагам да съхнат в празна стая ,която не използваме за сега-само гладя и суша дрехи там.Но забелязах ,че на едната стена е избила доста влага и мисля ,че е от мокрите дрехи,защото и не отварям много прозореца ,че става доста студено.Като чета тук доста мнения има че сушилнята също овлажнява и ако е така няма смисъл да взимам newsm78.Judi казваш ,че вашата не овлажнява за колко я взехте и от къде,ако има линк да я видя?Благодаря!

# 39
  • София
  • Мнения: 13 200
Сега чакам да докарат тази седмица. Шани, ходихме при Марто  Mr. Green Всичко беше изкупено. Човека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопля стаята. Лятото било гадно ако е в стаята....

П.С. Абе Миеле си е Миеле дори и старичко  Mr. Green Видях ги, харесаха ми много!

# 40
  • Мнения: 24 467
Здравейте,тези дни и ние ще купуваме сушилня мислех,че няма да ни се наложи.Но сега дрехите ги слагам да съхнат в празна стая ,която не използваме за сега-само гладя и суша дрехи там.Но забелязах ,че на едната стена е избила доста влага и мисля ,че е от мокрите дрехи,защото и не отварям много прозореца ,че става доста студено.Като чета тук доста мнения има че сушилнята също овлажнява и ако е така няма смисъл да взимам newsm78.Judi казваш ,че вашата не овлажнява за колко я взехте и от къде,ако има линк да я видя?Благодаря!

Техномаркет, 1070 грубо, Електролукс, AEG. Ще видя за линк да пусна, ако издиря.

# 41
  • Мнения: 4 668
Аз имам комибинирана с пералня сушилня - Аристон . Вградена е в кухнята ми . Не отделя чак толкова пара . Просто когато я пускам леко отварям вратичката , която е пред нея , защото иначе се запотява .

# 42
  • Мнения: 17
Благодаря Judy!  bouquet

# 43
  • Мнения: 17
Vache,къде си гледала Миеле втора употреба,че и аз мисля към тях да се ориентирам.Ако знаеш къде имат склад да не ровя!Благодаря!

# 44
  • Мнения: 349
Човека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопля стаята. Лятото било гадно ако е в стаята....

П.С. Абе Миеле си е Миеле дори и старичко  Mr. Green Видях ги, харесаха ми много!
При мен беше така само  първата зима-егати късмета ...............
Първата зима я ползвах 2-3 месеца и бях СТРАШНО доволна,но започнаха проблем след проблем................ Първо изведнъж гръмна и изпуши като я пуснах/ викане на техник и безумно прекарване,уж оправяне и ......отново вкъщи/,работи 2 пъти и започна да спира когато си иска.........проблем с неразбрах какво/ отново майстор,разбишкаване на половин спалня и отново превоз до Марти......./ Вече 2-3 месеца бачка,суши по 6-7 часа и прави невероятен конденз....... Отново в сервиза/ сега бил вентилатора...................../ама на мен вече ми писна. То не беше примък-отмък СТРАШЕН КЪСМЕТ имам.Тя се изпочупи от сто пъти превоз и мъкнене. Нищо лично към Марти. Има пералня от него и съм многооооооооо доволна-никакви проблеми засега. Имам сума ти приятели и познати с уреди оттам-чудни огледи.Просто въпрос на късмет и може би-да попаднеш на читавия техник,защото ........за тях има забележки. Иначе  сушилнята е монтирана в спалнята и първите месеци в които работеше нямаше никакъв проблем.НЯМАШЕ ВЛАГА,
само затопляше стаята и не бих казала,че е много шумна.
Лятото почти не ми се е налагало да я пускам,но наистина може би ще е задушно в помещението newsm78
b]ruji4[/b]  http://209.85.129.132/search?q=cache:COYdL4mhW8QJ:www.mieleservi … ct=clnk&gl=bg това е сайта на 2-рата употреба

# 45
  • Мнения: 24 467
Ето линкове, ruji4. Нашата е Lavatherm.
http://www.aeg.com/
http://www.kolko.bg/bg/manufacturer/aeg/sushilni-c50

Лятото я изнасям на остъклената тераса, има си едно много подходящо ъгълче. Зимата ще си я прибираме в трапезарията, така хубаво дотопля и помага на климатика.

# 46
  • Мнения: 4 965
Сега чакам да докарат тази седмица. Шани, ходихме при Марто  Mr. Green Всичко беше изкупено. Човека ми каза, че не само не пуска влага, ами пуска сух и топъл въздух и затопля стаята. Лятото било гадно ако е в стаята....

П.С. Абе Миеле си е Миеле дори и старичко  Mr. Green Видях ги, харесаха ми много!

За лятото не знам, понеже тогава всичко съхне бързо и предпочитам да суша на открито (за 1/2 час на слънце прането ми е готово, вместо 2-3 ч. в сушилнята).
За зимата е вярно - пуска сух и топъл въздух - нашата вкъщи е в кухнята и като работи я ползвам буквално за печка (вдига температурата в целия апартамент с 2-3 градуса и специално оставям всички вътрешни врати отворени).

# 47
  • София
  • Мнения: 13 200
vitca, а кой модел на миеле е твоята? Наистина кофти късмет, а не ви ли я смениха след толкова много проблеми?
Azaf, аз също мисля да не я ползвам лятото, освен ако не се наложи нещо скорострелно да се суши, ама то си съхне и навън.

# 48
  • Мнения: 17
Здравейте, имам сушилня, която е в перално помещение около 8 м2. Събира водата в контейнер. Когато я пусна целият под става във вода, по стените също има капки. Започвам да суша на затворена врата и след около 10 минути всичко е във вода.  Отварям вратата и отварям прозорец на една срещуположна стая, за да излиза влагата, дори когато отвън е - 15. Просто е ужасно. Затова се учудвам на мненията, които прочитам тук. Съгласна съм даже да я подаря на някого и да си взема такава, която не влагоотделя.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 200
maia_s, а в контейнера събира ли се конденз, да не е повредена машинката? Отоплявате ли жилището? Т.е. това преално помещение отоплено ли е? Ако не е е нормално да с еполучава много конденз, особено ако стените са външни и не са изолирани  Wink

# 50
  • Мнения: 17
Vache,Vitca много ви благодаря !!!

# 51
  • Мнения: 17
В контейнера се събира доста вода, всъщност, според прането, което суша. А помещението е вътрешно и не е студено, защото често вратата му стои отворена.

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да си взема такава, която не влагоотделя.

много трезва мисъл.  Peace

# 53
  • Мнения: 17
Какво ти направи впечатление...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Здравейте, имам сушилня, която е в перално помещение около 8 м2. Събира водата в контейнер. Когато я пусна целият под става във вода, по стените също има капки. Започвам да суша на затворена врата и след около 10 минути всичко е във вода.  Отварям вратата и отварям прозорец на една срещуположна стая, за да излиза влагата, дори когато отвън е - 15. Просто е ужасно. Затова се учудвам на мненията, които прочитам тук. Съгласна съм даже да я подаря на някого и да си взема такава, която не влагоотделя.
Сушилнята изисква определен обем на въздуха за да работи добре.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 482
Купих си сушилня Горение преди 2 месеца, монтирана е върху пералнята в перално помещение около 2кв.м. и досега не съм забелязала да отделя влага. Затопля въздуха, но не чак да ми вдигне температурата в апартамента, Доволна съм, много е удобна за зимния сезон.  Peace

# 56
  • Мнения: 423
Здравейте, скоро мисля да си вземам сушилня. Но поради малкото място в гарсониера живеем, нямам избор къде да я слагам. Та мисля си в/у пералнята. Но как точно става номера, може ли снимка някой да пусне. Мислех си да направим шкаф за пералнята долу и същия шкаф за сушилнята горе  все едно евградено в гардероб. Но
Сушилнята изисква определен обем на въздуха за да работи добре.
това ме очадачи  newsm78, как ще работи в шкаф, ами ако оставям вратичките отворени.  newsm78 Направо незнам. А аз искам сушилня точно заради влагата от дрехите, които сега зимата суша вътре, поради липса на тераса Crossing Arms. А чета , че тя самата отделя влага. Иначе добре би ми подействало и малко топлина от нея.
Дайте съвет!
http://s001.radikal.ru/i195/1002/33/946a9712fcbd.jpg ето така изглезда мястото. Върху пералнята искам да сложа сушилнята. Възможно ли е ?

# 57
  • Мнения: 24 467
Къде пише, че отделя влага? При кондензен принцип? Водата се събира в специален контейнер в самата машина.
Ако ще слагаш върху пералнята има сушилни с поставен съд за отделената вода в долната част. Иначе за обем въздух- прочети характеристиките на сушилнята в магазина, не пречи да се отвори вратичката на вградения гардероб. Нямаш сигурно много избор в гарсониерата.

# 58
  • Мнения: 1 359
Къде пише, че сушилнята изисква определен обем въздух?
Моето перално помещение е метър на метър. Влага никаква не се отделя от сушилнята. Само топлина.
За 7 години една капка не съм видяла.Вие пишете,че стените са ви във вода newsm78

Нали за кондензен тип сушулни говорим все пак?

# 59
  • Мнения: 423
Къде пише, че отделя влага? При кондензен принцип? Водата се събира в специален контейнер в самата машина.
Ако ще слагаш върху пералнята има сушилни с поставен съд за отделената вода в долната част. Иначе за обем въздух- прочети характеристиките на сушилнята в магазина, не пречи да се отвори вратичката на вградения гардероб. Нямаш сигурно много избор в гарсониерата.
ама въобще нямам място. Това е единственото което измислих. Шкафа може да е с две вратички, че иначе една голяма  Shocked. Ще се наложи и майстор да викна да видим как ще се изработи такъв гардероб. Дъното на горния шкаф трябва да доста стабилно. Опитах се да си продам пералнята, въпреки че съм много доволна от нея , за да си взема комбинирана пералня и сушилня, но не стана. Сега ще майсторим, да видим какво ще излезе.

# 60
  • Мнения: 164
ka_tq за какво ти е шкаф? можеш направо сушилнята бърху пералнята да я сложиш.. имаше даже и някакви специялни приставки

ето една: http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/%28xcm=bulgarian&am … 70C46%29/.do?rf=y

# 61
  • Варна
  • Мнения: 482
Аз си взех сушилня Горение,тъй като и пералнята ми е същата марка и при нея не е необходимо да купувам допълнителна поставка. Сушилнята има  едни гумени тапи, които се поставят на краката й и залепват вакуумно върху пералнята.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

# 62
  • Мнения: 4
Аз си взех сушилня Горение,тъй като и пералнята ми е същата марка и при нея не е необходимо да купувам допълнителна поставка. Сушилнята има  едни гумени тапи, които се поставят на краката й и залепват вакуумно върху пералнята.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

А този модел има ли кошница за сушене?? Thinking

# 63
  • Мнения: 486
Искам да питам- имаме функция за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Някой тук знае ли нещо по въпроса?

Judy, в САЩ (а може би и в Европа) се продават препарати за домашно химическо чистене, които да се използват в сушилнята (dry cleaning не е "сухо почистване", а означава химическо чистене).
Ето реклама за такъв препарат.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 482
Аз си взех сушилня Горение,тъй като и пералнята ми е същата марка и при нея не е необходимо да купувам допълнителна поставка. Сушилнята има  едни гумени тапи, които се поставят на краката й и залепват вакуумно върху пералнята.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

А този модел има ли кошница за сушене?? Thinking

Този не, но има подобен с кошница. Аз реших, че не ми е необходима. Peace

# 65
  • Мнения: 4
Аз си взех сушилня Горение,тъй като и пералнята ми е същата марка и при нея не е необходимо да купувам допълнителна поставка. Сушилнята има  едни гумени тапи, които се поставят на краката й и залепват вакуумно върху пералнята.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152

А този модел има ли кошница за сушене?? Thinking

Този не, но има подобен с кошница. Аз реших, че не ми е необходима. Peace

Програма за вълна има ли? Доволна ли си? мерси  Simple Smile

# 66
  • Варна
  • Мнения: 482
Има  и програма за вълна, доволна съм.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 677
Аз си взех сушилня Горение,тъй като и пералнята ми е същата марка и при нея не е необходимо да купувам допълнителна поставка. Сушилнята има  едни гумени тапи, които се поставят на краката й и залепват вакуумно върху пералнята.  Peace ето линк http://www.gorenje.bg/tumble_dryer?c=195152
Аз от Горение съм много доволна.

И конкретно по темата. При кондензационния тип сушилни не се отделя влага в помещението, водата се събира в резервоар или може направо да се оттича в канал.

# 68
  • Мнения: 4
Diana_gr, Margarite (виждам, че и ти си с горение, кой модел ти е машинката)
Разваляли ли са ви дрехи?

# 69
  • Мнения: 1 677
Diana_gr, Margarite (виждам, че и ти си с горение, кой модел ти е машинката)
Разваляли ли са ви дрехи?
Не, сушилнята Горение не ми е разваляла дрехите. Модел не мога да кажа, защото се преместихме и сушилнята си остана на старото място. В момента съм с Миле и мога да кажа, че от Горение съм по-доволна.

# 70
  • Мнения: 4
Diana_gr, Margarite (виждам, че и ти си с горение, кой модел ти е машинката)
Разваляли ли са ви дрехи?
Не, сушилнята Горение не ми е разваляла дрехите. Модел не мога да кажа, защото се преместихме и сушилнята си остана на старото място. В момента съм с Миле и мога да кажа, че от Горение съм по-доволна.

Миелето ново ли е ?

# 71
  • София
  • Мнения: 13 200
Днес купих миелето. Чакам във вторник да дойде. В момента има в магазина, пристигнали са нови, та който иска може да иде да си вземе  Wink

# 72
  • Мнения: 164
Днес купих миелето. Чакам във вторник да дойде. В момента има в магазина, пристигнали са нови, та който иска може да иде да си вземе  Wink

Хайде, да ти е честито  hahaha

# 73
  • Мнения: 24 467
Искам да питам- имаме функция за освежаване, като в упътването пише, че може да се ползва при "сухо почистване на дрехи" със специални препарати за сухо почистване, но по магазините, в които питах, не знаеха за такива препарати. Някой тук знае ли нещо по въпроса?

Judy, в САЩ (а може би и в Европа) се продават препарати за домашно химическо чистене, които да се използват в сушилнята (dry cleaning не е "сухо почистване", а означава химическо чистене).
Ето реклама за такъв преп … 88;ат.
Да, точно за такива питах, но не виждам по магазините тук. Точно това пише в инструкцията, останах и аз с впечатление, че е за домашно химическо почистване, което бих ползвала доста често.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 258
гледах из нета този препарат за химическо чистене, виждала съм доста продукти на нашия пазар от същия производител, та може да попиташ в някой магазин , в който ги продават дали могат да ти го доставят по заявка. Възможно е да се внася, но да не го зареждат по магазините понеже не е толкова популярен продукт. По по-малките магазинчета са по-склонни на такива доставки по заявка. Други техни неща съм виждала в Метро, та можеш и да звъннеш направо до вносителя, който е указан на опаковката и да получиш инфо от извора  Simple Smile

# 75
  • София
  • Мнения: 13 200
Днес купих кърпички ароматизиращи. В DM има.. 25 кърпички за 3,55 лв  Wink Тази вечер ще ги изпробвам  Grinning

# 76
  • Мнения: 721
кърпичките ползвам от известно време и според мен не вършат никаква работа.

# 77
  • София
  • Мнения: 13 200
кърпичките ползвам от известно време и според мен не вършат никаква работа.

Ей сега ще пробвам  Wink Зашо да не вършат?

# 78
  • Мнения: 1 359
Каква е целта на тези кърпички? От години имам сушилня и никога не съм ползвала подобно нещо.

# 79
  • Мнения: 24 467
Благодаря ти, Виви.Виви.

# 80
  • София
  • Мнения: 13 200
Каква е целта на тези кърпички? От години имам сушилня и никога не съм ползвала подобно нещо.

Да омиришат прането  Wink
Вчера пробвах, като сложих една не стана, но с 3 замириса. Явно при самото сушене изчезва миризмата от омекотителя и затова се слагат кърпички  Wink

# 81
  • Мнения: 721
Каква е целта на тези кърпички? От години имам сушилня и никога не съм ползвала подобно нещо.

кърпичките би трябвало да ароматизират, да намаляват статичното електричество и намачкването, да улесняват гладенето на прането. аз ги взех най вече заради ароматизирането, тъй като след сушилнята всякакъв аромат от прах и омекотител изчезват-нооооо уви.пробвала съм с една, с две и нищо.по повод намачкването(добре че машинката ми не мачка много дрехите), не забелязвам никаква разлика-с тях, без тях все същото.ще пробвам да сложа три, дано да има някакъв ефект.определено не бих си ги закупила втори път.да попитам има ли ефект от ароматизатора за впръскване на Сано, мисля него да пробвам.

по темата, моята сушилня е Аристон 2 в 1 за вграждане-няма никаква влага

# 82
  • Мнения: 1 359
Аз пера с Ариел и винаги след сушилнята дрехите имат мириса на праха.
Но една приятелка ми се олака, че след сушилнята дрехите и миришат на гума.
При мен това никога не се е получавало.Незнам от какво зависи.

# 83
  • Мнения: 721
 в момента ползвам Ариел, Омо и два вида Персил(закупени от Швейцария и Германия)дрехите ухаят разкошно и трайно ако не ги суша в сушилнята. след сушене обаче всякакъв аромат от прах и омекотител изчезва(само от Персила остава някакъв едва доловим аромат), не миришат на гума-на нищо не миришат. нямам идея защо се получава така  newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 13 200
А всъщност аз пера с Бонукс и слягам омекотител. Аромата си остава, не така силен, ама си миришат дрешките, не е като да не миришат. Тия кърпи ще видя дали ще купя пак. Трябва да й свикна на сушилнята  Grinning

# 85
  • Мнения: 35
Аз съм забелязала, че омекотителят остава много силно да мирише и след ползването на сушилнята, но само върху памучните дрехи,  кърпите и ризите. Останалите дрехи - ватирани блузи, анцузите на децата, панталони, дънки и прочие по-дебели дрехи, миризмата на омекотителя изчезва тотално. Малко по-добре е положението, ако ги повториш в центрофугата. Тоест - според мен  миризата на омекотителя зависи от това, колко мокри слагаш дрехите в сушилнята.

Ваче, сподели за тези "миризливите" кърпи, ако си доволна, да взема да ги пробвам и аз  Peace

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
И от мен един глас, че тия кърпи нищо не правят. С по една гарантирам няма никакъв резултат. То ако взема по три да слагам къде ще му излезе краят Money . А пръскалката ароматизатор на Сано не мога да си я намеря никъде. Ако някой намери в нета, да си поръчам, моля да пусне линка тук Simple Smile

# 87
  • Мнения: 721
и аз така, дълго време не го намирам затова преди дни помолих в едно магазинче за перилни и почистващи препарати (където продават и продукти на Сано), при следващото зареждане да ми вземат. ще споделя впечатления като го пробвам

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 258
Вие ме ситихте, че имам нейде из дълбините на шкафа за препарати такова Сано за пръскане. Идваше ми твърде силно за впръскване на сухо, но за сушилнята ще е екстра, и аз отбелязах, че ми се губи аромат при сушене със сушилня. Сега съм с един омекотител Суплин, от Гърция го купих, много е миризлив и остава аромата му. Между другото се сетих, че една приятелка, която имат обществена пералня ми беше споменала, че има такъв ароматизатор за пръскане и на една българска фирма - А1 (дано не греша цифрата), ще я питам и ще докладвам.

# 89
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз съм забелязала, че омекотителят остава много силно да мирише и след ползването на сушилнята, но само върху памучните дрехи,  кърпите и ризите. Останалите дрехи - ватирани блузи, анцузите на децата, панталони, дънки и прочие по-дебели дрехи, миризмата на омекотителя изчезва тотално. Малко по-добре е положението, ако ги повториш в центрофугата. Тоест - според мен  миризата на омекотителя зависи от това, колко мокри слагаш дрехите в сушилнята.

Ваче, сподели за тези "миризливите" кърпи, ако си доволна, да взема да ги пробвам и аз  Peace

Я виж, не бях се замисляла... аз някои дрехи за опит ги пуснах на 2х1000 оборота. И май наистина миришат по-силно  newsm78
Миризливите кърпи се оказаха не кой знае какво. Както Янтра казва по 3 къде ще му излезе края. Ама аз само тия на DM съм взимала  Wink Ако кажете за някой друг ароматизатор да е по-ефективен...

А някой ще ми каже ли как да не се мачкат дънките и чаршафите в сушилнята  Rolling Eyes Сгънах ги и пак са измачкани. Аз ли не ги суша на нужната програма не знам.. да не би да трябва да са по-влажни? Аз на нормал суша, а имам някакви ръчни ютии, машинни ютии, намаляване Т на въздуха.. и се чудя къде бъркам.

# 90
  • Мнения: 1 359
А някой ще ми каже ли как да не се мачкат дънките и чаршафите в сушилнята  Rolling Eyes Сгънах ги и пак са измачкани. Аз ли не ги суша на нужната програма не знам.. да не би да трябва да са по-влажни? Аз на нормал суша, а имам някакви ръчни ютии, машинни ютии, намаляване Т на въздуха.. и се чудя къде бъркам.

Извади ги веднага след свършването на програмата и ги сгъни. Няма да са толкова намачкани.
Програмата за ръчна Ютия свършва когато дрехите са леко влажни и идеални за гладене. Аз на тази програма суша ризи. Ако са на пълна програма, по трудно се гладят.
Ако гладиш чаршафите, суши ги на тази програма.По лесно ще се гладят.

# 91
  • София
  • Мнения: 13 200
Извади ги веднага след свършването на програмата и ги сгъни. Няма да са толкова намачкани.
Програмата за ръчна Ютия свършва когато дрехите са леко влажни и идеални за гладене. Аз на тази програма суша ризи. Ако са на пълна програма, по трудно се гладят.
Ако гладиш чаршафите, суши ги на тази програма.По лесно ще се гладят.

Аз ги вадя веднага. Ето явно ги пресушавам както и мислех.  Wink ще опитам на ръчна ютия с 2 капки да видим.. Не гладя чаршафи, ама пък не ми харесва да са сдъвкани и изплюти чак  Confused
Благодаря ти!

# 92
  • Мнения: 4 446
Да си кажа и аз за кърпичките. От предлаганите в България съм ползвала Ленор и някакви френски - никаква работа не вършат, да не говорим за кошмарната цена, най -евтино съм ги взимала за 7лв за 25 бр. Но от Щатите ми донесоха два пакета (не ме питайте за марката, нищо не ми говореше нито като име, нито като производител, лошото е,  че изхвърлих и опаковките). Бяха по 120бр. в пакет, цена ми е трудно да кажа (беше отдавна), но бяха в порядъка да 30лв. двата пакета. Направо ми умирисваха къщата още при сушенето, изкарах почти две години с тях. Сега чакам доставка и ще ви постна марката  и цената.

Общи условия

Активация на акаунт