за и против ваксина против хепатит А

  • 1 291
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Някой от вас ваксинирал ли е детето си с Havrix? Педиатърът ми я препоръча, но като се порових из нета, попаднах на информация, че имало опасност противохепатитните ваксини да са заразени със СПИН и направо #Crazy.
Имате ли повече инфо по темата и ако някой е пробвал да каже има ли странични ефекти след ваксинацията. Продполагам, че ще бъде полезно за много родители да знаят повече, защото хепапти А /на мръсните ръце/ е едно от най-заразните и опасни заболявания, което се лекува бавно и може да има дълготрайни последствия. А децата са изложени на риск от зараза - пипане с мръсни ръце, мн. контакти в детската градина и училище и т.н. 
И въобще да обобщим - за и против, за да бъдем полезни един на друг!

# 1
  • Мнения: 215
СПИН във ваксина #Crazy е това е вече прекалено.

мойто дете е ваксинирано с Havrix 720. това е съвременна ваксина, произведена в Белгия - в най-големия завод за ваксини и е на ГлаксоСмитКлайн.( междудругото това е фирмата изобретила ваксините срещу хепатит).
Не сме имали никакви реакции и двата пъти, а с мъжа ми се ваксинирахме с комбинирана ваксина срещу А и В. Никакви проблеми не сме имали, но всеки сам си преценява. Не искам да влизам в дискусия за и против, защото по принцип съм за ваксините и възможностите за предотвратяване на болести, а не лекуване на последствията.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Спести на детето химията колкото можеш, и без това задължителните ваксини са твърде много.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
СПИН във ваксина #Crazy е това е вече прекалено.

мойто дете е ваксинирано с Havrix 720. това е съвременна ваксина, произведена в Белгия - в най-големия завод за ваксини и е на ГлаксоСмитКлайн.( междудругото това е фирмата изобретила ваксините срещу хепатит).
Не сме имали никакви реакции и двата пъти, а с мъжа ми се ваксинирахме с комбинирана ваксина срещу А и В. Никакви проблеми не сме имали, но всеки сам си преценява. Не искам да влизам в дискусия за и против, защото по принцип съм за ваксините и възможностите за предотвратяване на болести, а не лекуване на последствията.


Калина, моля те кажи ми  колко струва Хаврикса. Питах, питах иникой не знае.... искам да я сложа на дъщеря ми. Също и колко пъти се поставя, т.е. има ли реимунизации. На телефона дето са си дали по медиите не знам защо са сложили некомпетентни хора ама каквото попитах не ми казаха, само редовната реклама

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз до Хаврикс не успях да се добера,но от Търговска лига ми предложиха другата против хепатит А (забравих името обаче) - струваше около 50лв.Хаврикс-а е малко по-евтин.
Сложихме я на баткото преди 2 месеца - той е на 6г.Съпругът ми преболедува много тежко хепатит А,когато Камен беше новородено бебе и още оттогава бяхме решили,че задължително ще сложим на децата ваксина и против А - не искам даже да си представя да минат през същото като баща им (а той още по-малко).

# 5
  • Мнения: 1 091
Хаврикс струва 50-55 лв. едната доза. Слагат се две инжекции прз 6 до 12 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Благодаря много! Ориентирах се!  Grinning

# 7
  • Мнения: 215
Аз до Хаврикс не успях да се добера,но от Търговска лига ми предложиха другата против хепатит А (забравих името обаче) - струваше около 50лв.Хаврикс-а е малко по-евтин.
Сложихме я на баткото преди 2 месеца - той е на 6г.Съпругът ми преболедува много тежко хепатит А,когато Камен беше новородено бебе и още оттогава бяхме решили,че задължително ще сложим на децата ваксина и против А - не искам даже да си представя да минат през същото като баща им (а той още по-малко).

Другата ваксина в БГ срещу хепатит А се казва Avaxim, но е една и съща дозировка за деца и възрастни. Цените са що-годе еднакви около 50-55лв.
втората доза се слага 6 до 12 месеца след първата.

# 8
  • Мнения: 228
ваксината е добра,но имунитета не е за много дълък периот от време за това не е към задължителните.Ако не се лъжа се реимунизира всяка година,но за повече информация ще питам мъжът ми и ще напиша.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми казаха,че реимунизациите са на 10 години?

# 10
  • Мнения: 1 091
Дозите са 2. Слага се първата, после след 6 до 12 месеца максимум се прави реимунизация. Имунитетът трае 20 години /може и повече, но засега не е доказано/.
Аз обаче, вследствие на цялата информация, която събрах, май се разколебах и засега няма да слагаме ваксината.

# 11
  • Мнения: 3 461
Pri nas e zadalzhitelno i ia slagat na godinka,ednowremenno s drugata.Ne znam obache dali e sashtata.

# 12
  • Мнения: 1 091
Noia, къде е това при вас? И да не би да се бъркаш с ваксината за хепатит Б, която и в БГ е задължитенла?

# 13
  • Мнения: 3 461
Noia, къде е това при вас? И да не би да се бъркаш с ваксината за хепатит Б, която и в БГ е задължитенла?

V Bahrain,ne ne ia barkam s tazi za hepatit B. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт