Микровълнова

  • 4 076
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 249
Знае ли някой може ли да се пече царевица в микровълнова фурна?И какво приготвяте в микровълновата.

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Каква царевица имаш предвид? Защото аз приготвям тази, която е в пликче и е предназначена за микровълновата печка.  Тук продават по-често царевица със захар.. и затова винаги имам по няколко пликчета царевица  #Crazy със сол, за да си я приготвям сама.
А микровълновата иначе не я ползвам за нищо друго, освен за стопляне на яденето.

# 2
  • Мнения: 1 655
Мисля че ще стане царевицата. Ако налееш 1 см вода в съда, сложиш царевицата и захлупиш с капак...
Аз правя доста неща в МВ фурна - риба, картофи, пиле, пилешки дробчета, мусака,задушени зеленчуци, десертчета за следобедна закуска на синът ми... Ако те интересува мога да ти напиша как точно ги правя. Почти всичко може да се готви в МВ, трябва само да се спазва правилото - да се готви с малко течност (1 см на дъното)

# 3
  • Мнения: 249
Става дума за царевица на кочан.
Svetla1 ако можеш напиши ми рецептите.особено ми е интересно как правиш десертите,рибата и пил.дробчета.
img]/img]

# 4
  • Мнения: 1 655
Десерти за следобедна закуска на дечица:

Кремче
2 с.л. нишесте
50гр вода +100гр пр.мляко
1 ч.л. захар
Всичко се слага в по-висока чашка и за 1-1.5 мин на мах. мощност се пуска в МВ като се разбърква 1-2 пъти през това време.
За малки бебчовци пр.мляко не се използва а се слага общо 100 мл вода и се пуска за 1 мин на HI мощност. Като се извади готовото кремче се разбърква от време на време докато поизстине и след това се добавят 1-2 мерит.лъжици адаптирано мляко и за разбъркват до пълното им разтваряне. Аз добавям и 1/2 бурканче плодово пюре. Ако няма да се добавя плодово пюре вместо 100мл се използва 150мл вода за да не стане прекалено гъсто кремчето.

Грис
2 с.л. грис
50гр вода+100гр пр.мляко
1 ч.л. захар
Всичко се слага в по-висока чашка и за 1-1.5 мин на мах. мощност се пуска в МВ като се разбърква 2-3 пъти през това време.

Пилешки дробчета
(300-500 гр.) пилешки дробчета
1-2 глави лук се нарязват на по-едро
сол или кубче бульон на вкус
малко черно пиперче
1-2 с.л. олио
гъби (200гр) по желание
100-150гр доматено пюре

Всичко се смесва в купа подходяща за МВ печка и се захлупва с капак. Пече се 10-15 мин на мах. мощност като се разбърква веднъж по време на печене.

Риба
Вида на рибата е по желание (аз правя със обезкостена скумрия, толстолоб или кефал). Зеленчуци каквито имаш под ръка - морковчета, лук, грах, чушка, гъби.
Сол на вкус, 1-2 с.л. олио, 100-150гр доматено пюре.
Всичко се смесва в купа подходяща за МВ печка и се захлупва с капак. Пече се 10-15 мин на мах. мощност.

# 5
  • Мнения: 249
Благодаря за рецептите ще ги пробвам.

# 6
  • Мнения: 3 200
Много хубави рецепти Svetla1, ще ги пробвам!!  Grinning

# 7
  • Мнения: 373
А някой правил ли е картофки в плик за печене и в микровълновата? чувала съм за нещо такова, но не знам как става? А и моята е малко по-старичка, няма скала с ВАТ а само мощно, по-мощно и най-мощно, размразяване и това е  Rolling Eyes  

# 8
  • Мнения: 249
Аз съм пекла картофи в микровълновата.Правила съм ги по два начина. Единия е измитите картофи ги надъпчвам с вилица и ги пека 15 мин. на пълна мощност(пак зависи от големината на картофите).Другия начин е : нарязват се като за пържене , слагам им 1лъж.червен пипер,малко чубрица ,сол и други подправки на вкус, 5о гр масло , всичко се разбърква добре , слага се в торбичката за печене , торбичката се набучва с игла на няколко места и се пече 15-20 мин на пълна мощност.А сега се сетих и за още един начин:по- големички картофи се обелват и издълбават, пълнят се с плънка пожелание(плънката може да бъде:яйца и сирене ,зеленчуци,кайма и др.).

# 9
  • Мнения: 1 655
Цитат
нарязват се като за пържене , слагам им 1лъж.червен пипер,малко чубрица ,сол и други подправки на вкус, 5о гр масло , всичко се разбърква добре , слага се в торбичката за печене , торбичката се набучва с игла на няколко места и се пече 15-20 мин на пълна мощност

И аз така ги правя но мъжлето ми нали е месоядец, та слагам и 2 пилешки бутчета в пликчето с малко масло отгоре за да хванат загар. Само че в този случай пускам грил+микровълни.

# 10
  • Мнения: 373
Цитат на: spav
Аз съм пекла картофи в микровълновата.Правила съм ги по два начина. Единия е измитите картофи ги надъпчвам с вилица и ги пека 15 мин. на пълна мощност(пак зависи от големината на картофите).Другия начин е : нарязват се като за пържене , слагам им 1лъж.червен пипер,малко чубрица ,сол и други подправки на вкус, 5о гр масло , всичко се разбърква добре , слага се в торбичката за печене , торбичката се набучва с игла на няколко места и се пече 15-20 мин на пълна мощност.А сега се сетих и за още един начин:по- големички картофи се обелват и издълбават, пълнят се с плънка пожелание(плънката може да бъде:яйца и сирене ,зеленчуци,кайма и др.).


A водичка в плика слага ли се?

# 11
  • Мнения: 1 655
Цитат
A водичка в плика слага ли се?

Аз не слагам !

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Понеже и аз искам да ползвам рецептите, колко вата ти е максималната мощност?

# 13
  • Мнения: 1 655
Тук ме хвана натясно Grinning  Като се прибера в къщи ще погледна в книжката на МВ да видя колко е мах мощност. Аз за това съм писала 10-15 мин в рецептите:)   Мисля че на каква да е мощност, стига да е максималната за дадената фурна, за 15 мин. ще станат рецептите. Тъй като на дробчетата и рибата не им трябва много време за печене.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Благодаря, на нашата е 800вата макс. мощност. Понякога рецептите за макс. мощност за дадени за 600вата и ми се скашква ястието.

Общи условия

Активация на акаунт