настинка и гурели

  • 53 522
  • 19
  •   3
Отговори
  • Мнения: 2 100
Моя малчо има проблем от вчера
на очичките му постоянно се образуват зеленикаво-жълти гурели и нощес му се слепиха клепачите и непрекъснато течат гурели. от носа так същите жълто-зеленикави сополи.
Случвало ли ви се е и как помогнахте на детенцето си? Направо като го гледам ми става мъчно май е изстинал някъде.

посъветвайте ме нещо! Praynig
лекарката му предписа виброцил за носа и капки за очи но ги забравих ка се казват Embarassed

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Май става въпрос за конюнктивит щом са ви на това положение очите. Отделно от капките можеш да си направиш отвара от лайка и с памучета да почистваш очите. Обезателно обаче използвай отделна кърпа за дечко, отделни памучета за двете очи и си измивай ръцете след всяка процедура по очичките, защото конюнктивита много лесно се предава. Слагай капките толкова време, колкото ви е предписало джипито, независимо дали има още проблем с очите или видимо е отшумял, защото е много упорит и ако се спрат преждевременно просто пак ще се прояви.

# 2
  • Мнения: 2 100
благодаря ти за бързата реакция
а от какво е конюктивита-от настинка ли?как се получава?
Извинявам се , на 31 год съм но съм скарана с всички лекраства и болести-просто не ми се  е налагало

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Почиствай гурелчетата (а залепват ли така, че да не може да отвори очите?) и идете на хомеопат да ви прегледа. При дъщеря ми имаше такава ситуация - оказа се стафилокок в нослето и по-каналите се пренася към очите. Пихме Staphilococcinum 15 ch, Kalium bihromicum 15ch. След няколко дни  детето беше добре, но терапията продължи около 2 месеца, за да се изчисти стафилокока.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Има и вирусен и бактериален конюнктивит. При вас най-вероятно е вирусен, щом е и с хрема. Какво ви каза лекарката?

# 5
  • Мнения: 2 100
ами той преди 1 седмица вдигна темп.почти 40-отидохме веднага-каза не е болен-растат му зъби-наистина му избиха 4-5 накуп и след 2 дни спря да вдига, като му давах Нурофен. Сополките му останаха обаче. В събота пак вдигна но 38,2 и с Нурофена свалихме и така до вчера когато тръгнаха сополите и гурелите-днес сме на преглед-капките ги предписа по тел.
почиствам с лайка
да слепват се да не може да ги отвори
и са малко подути и някак като потъмнели клепачи и под очите-гледката е трагична ooooh!
капките за очи са тобрекс

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
и на Стела и гурелясва едното око когато има хрема.докторката ми каза да правя промивки с лайка и след хремата ако пак са и така тогава тобрекс.но след хремата на нея и се оправя.може би не е била толква зле колкото вас,макар че така да ви назначи капките без да го е видяла newsm78

# 7
  • Мнения: 2 332
Имахме подобен проблем с Йоана - леко зачервено гърло, много сополи, конюктивит на едното око. Лекувахме се няколко дена съз Зиртек (за отбъбване на лигавицата), Фуситалмик - капки за очи, Коларгол - за нос, витамини и Стодал - сиропче за кашлица. На 3-тия ден инфекцията засегна и едното ухо и след УНГ преглед започнахме "Аугментин". При тези инфекции трябва много да се внимава, защото дечицата много бързо ги развиват - миналата зима така си докарахме бронхопневмония...
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 100
ох направо се побърках Thinking ooooh!
таткото е против всички доктори и антибиотици на света
не ще да ходим напрегледи
не ще да давам антибиотици
просто се разкъсвам между мъката да го гледам гурелясал с почти затворени очи и със сополи до корема и това да се караме в къщи, защото искам да го заведа на болница
така се притеснявам да не съм закъсняла с реакцията си!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Щом нямате други оплаквания освен течащия нос и проблема с очите, не  се притеснявай. И на нас основно ни изписват Тобрекс за конюнктивита, но и мехлемче заедно с тях. Слагай Виброцила в нослето и капките за очи, но я попитай и за очна маз. Без Тобрекса няма да се оправи конюнктивита, за това татито да не се цупи.

# 10
  • Мнения: 1 034
Ицо изкара миналата седмица нещо подобно - хрема/прозрачен секрет/, залепнало око. При нас помогнаха капките Тобрекс/но не съм сигурна колко успявах да ги капна в окото, защото падаше голяма борба по време на слагането/. Капехме ги в очите и в носа. Освен това още пие витамини Киди и капки Есберитокс.
Преди да слагаш капките за нос, използвай спрей Низита или др. физ. разтвор!
А щом е зелен секрета от нослето, питай лекаря дали да не ги редувате с Коларгол!

# 11
  • Мнения: 2 100
абе много е трудно с капането на капки!
първо трябва да впръскам това стеримар да почисти нослето, после капките за нос и после за очи............... е процедурата ми отнема около 1 час-рев, гонене, извиване-то и аз рева накрая ..... бе детето до сега не беше пило и капки за колики и не беше вдигало темп, нищо-но какво му сатана миналата седмица  Cry затова съм толкова стъписана-за първи път ми е-ще ме извините

# 12
  • sofia
  • Мнения: 769
Детето е малко за Тобрекс, а от каквито и да е какпки за нос, може трайно да пострада лигавицата на носа и детето да загуби обоняние.
Пак препоръчвам Хомеопатично лечение - и резултата ще е по траен и лечението ще е по-евтино!

# 13
  • Мнения: 2 332
ох направо се побърках Thinking ooooh!
таткото е против всички доктори и антибиотици на света
не ще да ходим напрегледи
не ще да давам антибиотици
Ние и двамата сме против даването на антибиотици - миналата година заради едно такова почудване дали да ги започнем или не нещата се задълбочиха... така че - против антибиотици, но до едно време Wink. Не се притеснявай - следи и за други признаци - ако примерно започвате да качвате Т над 38 това е показател, че имунната система се бори с някакъв инфекциозен процес и е добре да отидете на преглед.
Успех с таткото!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Детето е малко за Тобрекс, а от каквито и да е какпки за нос, може трайно да пострада лигавицата на носа и детето да загуби обоняние.
Пак препоръчвам Хомеопатично лечение - и резултата ще е по траен и лечението ще е по-евтино!
Е, не плаши майката така де! Чак пък загуба на обоняние, моля ти се! Все пак джипито й едва ли си е получила дипломата на някое дърво, съобразила е какво да предпише според възрастта на дететто. А и не всички прегръщат идеята за хомеопатията с две ръце.

Общи условия

Активация на акаунт