Въпросче до мамите в Чикаго

  • 1 567
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Скоро май ще се месим към Чикаго..и исках да попитам тези, които са там да ми препоръчат детски градини, лекариза възрастни и детски, ( особено ако пък познавате български, че ми писна да превеждам изследвания и да завършвам медицина в САЩ за да отида на преглед)....въобще каквото се сетите. Досега не бяхме мислили за местене, още не е 100% сигурно, но има много голяма вероятност и ще трябва да се преместим бързо, което усложнява нещата. Бихте ли ми казали и 1-2 думи за климата( тука беше адски сняг миналата година, -22 Целзии, ама доколкото разбирам в Чикаго е още по-студено?), хората, града...едно е като четеш по сайтовете за Чикаго...друго е когато някой ти каже впечатления. По предварителни данни ще сме някъде в северната част...
Благодаря ви много за всяка предоставена информация!

# 1
  • Мнения: 217
Започвам подред-детски градини не мога да ти препоръчам,големият ми син ходи на нещо като предучилищна и е безплатно,а по принцип детските градини мисля че са скъпи,около $700 месечно май Thinking,но е относително,та нека тук се включи някой по-компетентен Wink
Лекари-българи има-тези,които аз знам са брат и сестра,тя е педиатър,той вътрешни болести,аз поне съм доволна от тях,даже бебето си го водя при нея на консултации,тя му слага ваксините и т.н.
Климатът е горе-долу като в България-4 сезона,студена зима и влажно лято,но не са чааак такива студове,като -22 Wink
За хората и града могат томове да се изпишат предполагам,все пак Чикаго е колкото България,та много зависи къде ще живееш.Аз лично живея близо до летището,в български квартал,което много ни помогна за адаптацията в началото,социални контакти не ни липсват.По принцип тук има много българи и съответно български магазини,църкви,заведения,та можеш да намериш почти всичко което се сетиш Simple SmileАми това е,за което се сещам,ако има нещо,питай,ние сме на среща Hug

Общи условия

Активация на акаунт