Сладкиш "ЖАДНАТА МОНАХИНЯ"

  • 86 825
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте,
искам да споделя с вас един невероятен сладкиш, който моето семейство обожава и го правя много често. Приготвя се бързо и лесно и е страхотен.
Надявам се да го пробвате, ще останете много доволни.

ЗА БЛАТА
4 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
1 бакпулвер


ЗА СИРОПА
1 и половина ч.ч. вода
1ч.ч. захар
3с.л. какао
2с.л. маргарин

Блата се пече около 20-25  мин. в предварително загрята фурна на 180 градуса. След изваждането му докато е още горещ се надупчва с нещо по.дебело /химикал, молив/. колкото по-нагъсто се надупчи, толкова по-шарен става, тъй като сиропа е кафяв. Когато изстине се залива с готовия сироп. Много лесна рецепта. Аз го правя в линче, но може и във форма. Не трябва за става много дебел.

Е, ще чакам отзиви от тези, които решат до го пробват.

# 1
  • Мнения: 182
Аз отдавна го правя и много се харесва у дома.Но аз не го дупча,а като изстине го нарязвам на парчета и след това го заливам.

# 2
  • Мнения: 68
Моята рецепта е подобна,но с повече яйца и заливката се прави с прясно мляко.Отгоре правя глазура от 2 белтъка с 1ч.ч.захар.Става страхотен!

# 3
  • Мнения: 65
Аз отдавна го правя и много се харесва у дома.Но аз не го дупча,а като изстине го нарязвам на парчета и след това го заливам.

Аз така не съм пробвала, но сигурно също става интересно. Ще опитам следващия път.

# 4
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Аз също я имам, но това с надупчването ми се стори интересно и ще опитам. Благодаря.  bouquet

# 5
  • Мнения: 132
Ето така правя аз Пияната или Жадната Монахиня.

# 6
  • Мнения: 655
ау,страхотен е този сладкиш Party

аз го режа на ромбове и тогава заливам,да попие хубаво навътре Peace

# 7
  • Мнения: 6 712
И аз много го харесвам този сладкиш, страхотен е! Blush Peace Ще го направя уикенда Party

# 8
  • Мнения: 2 655
А може ли снимка?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 246
Един от любимите на мъжа ми, имам рецептата от свекито! Много е вкъсен всеки път

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
Много отдавна не съм правила този сладкиш. Просто го бях забравила . Скоро ще го направя пак.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
И аз правя подобен, само, че в блата слагам масло и преди печене поръсвам обилно с орехи, а в сиропа прибавям коняк, много е вкусен  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 152
мммммм, май ще ме очарова сладкиша Wink Не съм го правила до сега, но уикенда от него ще започна, предполагам ще върви добре с кафенцето сутринта  Wink

# 13
  • Мнения: 65
мммммм, май ще ме очарова сладкиша Wink Не съм го правила до сега, но уикенда от него ще започна, предполагам ще върви добре с кафенцето сутринта  Wink

МНОГО ДОБРЕ ДАЖЕ  Wink

# 14
  • Мнения: 132
Според мен върви най - добре с лек, но горчив ликьор Laughing, а също може би с черно, силно и горчиво кафе!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт