Свинска мас-не мирише потта и сол във водата-не се поти?????

  • 10 689
  • 101
  •   1
Отговори
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте всички мами, вярно ли е, че ако мажеш бебето със преварена свинска мас (по точно свинска мас мината през десет води), като порасне потта му не мирише? И вярно ли е, че ако слагаш малко сол във водата с която го къпеш, като порасне не се поти? Ако сте упитвали и има ефект кажете.

# 1
  • Мнения: 3 153
за първи път чувам Shocked  Shocked  Shocked

# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Според мен няма никаква логика да бъде вярно, въпреки, че са доста разпространени тези бабешки методи.

# 3
  • Мнения: 6 206
Свинската мас мисля,  че е отживелица. Просто са нямали хубави бебешки олиа навремето. А за солта аз питах ли, питах ли и  няколко педиатъра, и детски сестри - и всички ми казаха Не, че можело да се затворят някакви порички и да се предизвикат обриви. Но за собствено успокоение слагаме вечер във водата малко сол, пък след това го обливаме с тетра. Засега кожата ни е идеална.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 694
И аз така съм чувала от баба ми,ама дали е така никой незнае. Можеш ли да знаш след години еди кой си дали е щял да мирише ако не са го мазали с мас или прост няма да мирише и да н е мазан.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Синът ми беше "зимно бебе" и го мажех със свинска мас -то и тогава много избор нямаше / преди 15 год./ Сега вече е в пубертета и не забелязвам такъв ефект - да не му мирише потта. Особено като му се изпотят краката в маратонките - да не си наоколо. Добре, че ми е чистоплътен, та се мие и преобува по няколко пъти на ден.

# 6
Мисля, че съм чела някъде, че самата пот не мирише, но прави реакция с някакви бактерии по кожата и тогава се получава "уханието". Ако това е вярно не виждам смисъл от тези процедури. Аз не съм слагала никаква сол.  Stuck Out Tongue

# 7
  • Мнения: 8 769
Тинка79, моля те, без глупости! Нито свинската мас, нито солта биха повлияли на физиологичния процес потене, който е необходим, за да не прегрее тялото ни....за в случай, че не знаеш....тук имаше толкова полемики по този въпрос, и направо се чудя, че още има хора, които се канят да Упитват от тези странни бабешки методи.... Shocked

# 8
  • Мнения: 1 793
абсолютни глупости са това и моля те недей да го правиш, че такива проблеми може да имаш с тая мас и най-вече със солта. мисля, че тук в бг-мама имаше поместена статия за това как лекари се борили за живота на бебе, което е осолявано. разрови се, намери я и я прочети. а и този въпрос толкова много е разискван тук. порови назад темите и прочети.

# 9
  • Мнения: 966
Spored men svinkskata mas ne e xi4 polezna za beb4o vapreki protestite mi mazaxa i plemenisata mi i plemenika mi s tazi gadost rezyltata e 4e plemenika mi se alergizira edva go opravixme posle, slava bogo ve4e e dobre. Za solta niamam dymi mi to sol se slagali navremeto pri praveneto na mymii mi solta spored men e vredna osven da slagate morska sol znam li ama se pak na malko beb4e abe ne si pravete eksperimenti.

# 10
  • Мнения: 3 042
За солта знам, че поврежда очите и бъбреците( помисли само- в пюретата до една година сол не се слага).
А за свинската мас- тя има токсични вещества, както и да я преваряваш и препенваш.

# 11
  • Мнения: 6 243
Тези "методи" са живи глупости. Свинската мас е силен алерген. Ако нямаш доверие на готовата бебешка козметика, в най-лошия лучай използвай преварени растителни масла - напр. зехтин. Но в момента на пазара има прекрасни хироалергенни продукти за бебета, които при това миришат много по-добре от домашните мазила. И няма абсолютно никаква връзка между това, с какво ще мажеш бебето и дали ще му мирише потта. Виж, ако простираш бебешките дрехи след залез слънце, е 100% сигурно, че ще дойсат самовилите да откраднат бебето. Wink

# 12
  • Мнения: 2 693
Цитат на: sladka hapka
Виж, ако простираш бебешките дрехи след залез слънце, е 100% сигурно, че ще дойсат самовилите да откраднат бебето. Wink


ХА ХА ХААААА, това ме изкефи тотално!  Laughing  Laughing  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 985
никаква мас и никаква сол. виж този линк.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=682

# 14
  • Мнения: 343
Ей живеем в 21 век все пак! Каква мас, каква сол  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт