Май ще ставам канадка....

  • 1 566
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 452
Оказа се, че на 21 октомври ще се явявам на тест по канадознание Grinning и след това (ако мина теста, разбира се и ако ме одобри "съдията"), ще стана канадски гражданин! Много навреме, защото тъкмо ми изтече българския паспорт и не мога да излизам никъде. Иначе съм много щастлива, защото 1) стана бързо -подадох си документите в края на януари - т.е. около 10 месеца, при средностатистически 15 месеца и 2) писмото пристигна с името ми написано по начина, по който АЗ искам, а не както е в българските документи (които в момента са моите официални документи).
Изобщо имам повод да черпя! Още повече, че след 2 дни имам рожденничка. Така че пийнете по едно питие от мен - аз съм фен на Мартинито; обичам го сухо с две маслинки, но сега ще пропусна, защото съм страшно изморена.

# 1
  • Мнения: 3 491
Честито, Лаура!  Grinning За теста знам че ще го вземеш! Не знам точно какви свободи дава това да си канадка, но аз наистина бих се радвала да стана американка - само като си помисля, че това ще ми даде свободата да взема мама и тати при мене, или да живея колкото си искам в България без да губя зелената карта, ех ...

# 2
  • Мнения: 4 629
Честито Лаура! Ще пийнем нещо с мъжа ми тази вечер за твоята радост   bouquet

# 3
  • Мнения: 7 430
Честито и от мен Wink  Hug

...аз се чудя пък дали да стаам или не
newsm78

# 4
  • Мнения: 2 452
Оказа се, че на 21 октомври ще се явявам на тест по канадознание Grinning и след това (ако мина теста, разбира се и ако ме одобри "съдията"), ще стана канадски гражданин! Много навреме, защото тъкмо ми изтече българския паспорт и не мога да излизам никъде. Иначе съм много щастлива, защото 1) стана бързо -подадох си документите в края на януари - т.е. около 10 месеца, при средностатистически 15 месеца и 2) писмото пристигна с името ми написано по начина, по който АЗ искам, а не както е в българските документи (които в момента са моите официални документи).
Изобщо имам повод да черпя! Още повече, че след 2 дни имам рожденничка. Така че пийнете по едно питие от мен - аз съм фен на Мартинито; обичам го сухо с две маслинки, но сега ще пропусна, защото съм страшно изморена.

Прдимството е, че мога да гласувам и мога да работя за Governement, както и да пътувам без виза до различни страни.  Правата на landed immigrant иначе са същите като на канадските поданници.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4естито,Лаури4ка  Hug Не се и съмнявам,4е Ще вземеШ теста и Ще имаме повод пак да се 4ерпим   bouquet
Хайде,профилакти4но Ще стискаме палци на 21/10  Peace
А канадците разреШават двойното гражданство,нали?
Като писа за бг паспорт: мен ме глождеШе едно лЮбопитство  newsm78 Когато ми изте4е бг паспорт трябва ли задължително да си правя нов или мога да си карам само с другия,заЩото на по4ти вси4ки мои познати с двойно гражданство  на влизане в Бг са им искали да показват и двата паспорта дори на една приятелка с френски паспорт и бяха искали глоба,заЩото бг.паспорта и бил изтекъл от 1 година  Thinking

# 6
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Лаураааа искам с теб.
А че ще се справиш е ясно.

# 7
  • Мнения: 4 244
Хип хип УРАААААААААА!
Страхотна новина, Лаура!  Hug
Стискам палци на изпита Peace

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Успех на изпита! Аз не се съмнявам, че ще те одобрят  Flutter

# 9
  • Мнения: 7 605
Като писа за бг паспорт: мен ме глождеШе едно лЮбопитство  newsm78 Когато ми изте4е бг паспорт трябва ли задължително да си правя нов или мога да си карам само с другия,заЩото на по4ти вси4ки мои познати с двойно гражданство  на влизане в Бг са им искали да показват и двата паспорта дори на една приятелка с френски паспорт и бяха искали глоба,заЩото бг.паспорта и бил изтекъл от 1 година  Thinking

Моят отдавна не само е иzтекъл, но е и със старото ми име, никакъв проблем няма. Влиzам си с немския, като ме питат zа БГ паспорт йм каzвам 4е нямам валиден в момента и това е. Това го практикувам от няколко години ве4е а се прибирам 2 или 3 пъти годи6но  Wink

# 10
  • Мнения: 2 825
Честито, Лаура !!!
То е ясно, че ще се справиш на изпита, но все пак и аз стискам палци  Simple Smile Hug

# 11
  • Мнения: 7 605
И от мен едно голямо 4естито, а zа иzпита ти стискам палци   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 793
браво! чудесна новина! стискам палци за изпита

# 13
  • Мнения: 513
Честито, Лауричке! Да сте живи и здрави и много щастливи.   bouquet

# 14
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Честито Лаура!
Желая ти успех на изпита и весел рожден ден  bouquet!
Пък като станеш канадка пак да почерпиш Wink.

Общи условия

Активация на акаунт