ИДЕИ ЗА ИМЕ НА МОМИЧE С БУКВАТА П?

  • 6 147
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 549
Провокирана от питането за момчешко име с  М, ви питам за идеи за момичешко с П ??? ( май, ми е още рано ама...).
Аз си мисля за Пламена (щото е много буйна и ме рита  Laughing ) или Полина , Паулина и т.н. - чакам идеи.

и още нещо да ви питам - баща ми почина преди 2 седмици , а бях решила едната мома да е на него кръстена (много го обичах и още го обичам де и мно-о-о-ого ми липсва  Cry )т.е. само буквата (той се казваше Петър), та някои роднини ми казват, че не било хубаво 1-во дете да се кръщава на починал, ама те моите като са две, може ли второто (т.е. това което го извадят второ ) да носи буквата му, оф много тъпо го написах, ама дано сте ме разбрали  Embarassed  Embarassed  Embarassed  .
Продварително ви благодаря !

# 1
  • Мнения: 3 200
Петя е много сладко име.
За буквата нищо не мога да ти кажа, не съм в час!! Sad

# 2
  • Мнения: 2 693
Фаворитът ми е ПЛАМЕНА, но Полина също не е лошо.

# 3
Искрено съжалявам за това, което се е случило с татко ти.

Пламена е много хубаво и това, че буквата е същата, няма никакво значение. По едно време си мислех, ако моя бебок се окаже мъж, да го кръстя Петър на дядо ми, но и мен ме разубедиха по същата причина. Май тия суеверия са глупости, ама смее ли човек да не им обръща внимание, щом става въпрос за бебоците... Embarassed

# 4
  • Мнения: 4 414
второто може:)...предполагам, че и за близначките важи...

ние искахме да кръстим нашата красавица Рая, ама роднините гракнаха, че била на баба ми Райна и не можело на умрял човек...ние решихме да я кръстим по друг начин, защото с това отношение на роднините ще се натрупва неблагоприятна енергия около нея...може да ви се струва тъпо, ама за мен тези неща имат значение Embarassed
та така...сега си имаме Ния Laughing  Laughing  Laughing ...аз и без това си го бях харесала това име, ама таткото предпочиташе Рая Wink

иначе с П ми харесва Полина...и Петра ми харесва, но май повечето хора не го харесват...
леко бременеене Laughing  Laughing  Laughing

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Аз на скоро чух името Преслава и ми хареса. Но и това на което си се спряла Пламена също е много хубаво.
При мен мъжа ми искаше да кръсти сина ни на баща си и аз не се противих защото го разбирах, че му е мъчно за него, въпреки, че не харесвам името Иван. Имам в предвид моето дете да се казва така. Но слава богу някой му каза това което си написала и той се отказа, въпрек, че аз не вярвам в тези неща, но този път беше в моя полза.

# 6
  • Мнения: 717
Моята близначка се казва Павлина.  Wink  Баба ми се казваше Пауна Grinning

# 7
  • Мнения: 242
на мен ми харесва - Пресияна. иначе и Преслава и Пламена не са лоши.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 549
а какво ще кажете за Цветилена (на бабите свеки е - Цецка, а майка ми Лена) Laughing, не е ли много претенциозно ???
още се чудя - дали да го кръщавам изобщо на някого - много ми хоресва Бианка, ама ще кажат, че на мене си съм го кръстила аз съм Бранимира , не че много ми пука, ама ще се дразня сигурно  Sad

# 9
  • Мнения: 3 153
Аз се казвам Петя и съм малко пристрастна;), но като изключим това харесвам много Паола.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 300
На мен ми харесват Петя, Преслава, Пресияна, Паола, Петра.

# 11
  • Мнения: 175
А какво ще кажеш за Павлета?
Що се отнася за това, на кого ще кръстиш детето, аз също съм чувала, че не е на хубаво да се кръщава на починал човек. Бебето се кръщавало на здрав и жив човек, да е здраво като него!
Хайде, успех с избора и леко бременеене!  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 042
Е, тука съм пристрастна Laughing аз съм си Павлина, иначе ми харесва и твоя фаворит - Пламена - огнено звучи и готино!
Други интересни имена с "П" - Пролет, Първолета, Пламена, Полина, Пола, Паола. Ако се сетя друго ще пиша.

# 13
  • Мнения: 6 206
Бианка ми звучи супер, много аристократично! Колкото до това да се кръщава на умрял роднина - сестра ми е Надежда, на майката на майка ни, която е починала, когато майка ни е била на 4 годинки. Та за майка ми беше много важно Надя да е Надя. Тя беше най-сладкото и послушно бебе, но сега /на 15 години/ е най-голямата калпазанка и проклетия. Дори и ние в семейството, които много я обичаме сме страшно разочаровани от нея. Дори наскоро си мислех по този въпрос - дали това с името, има общо с отвратителния й характер. От друга страна брат ми е Иван, на дядо ми, който по мое мнение е най-добрия и достоен човек, който познавам и като че ли и братко е взел част от характера му заедно с името. Но по този въпрос съвет никой не може да ти даде, защото никой не знае със сигурност как стоят нещата.

# 14
  • Мнения: 3 569
 Laughing Ама като почнете с тези италиянски Паола, Бианка... Дали има италиянско семейство, което да си е кръстило детето с българско име ?! Аз си харесах Евпраксия (тя си знае коя е) Wink (българско било).

Общи условия

Активация на акаунт