Какви документи се представят за получаване нa покана за France?

  • 3 764
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 465
Zdraveite momi4eta,

az si misleh 4e e kato minalata godina - ama ne. Niakoy da e pra6tal pokana na svoy blizak za prebivavane tuk do 3 meseca s obiknovena turisti4eska viza? Iavno Sarkozi e promenil pravilata. Okaza se 4e iskat mai zdravna zastrahovka, niakakva marka ot 14? i ostanalite tam bumagi ot tozi koito 6te pra6ta pokanata.
Interesuva me sa6to niakoia ot vas znae li kakva suma se deklarira dnevno za prestoi tuk?
Mnogo 6te sam vi blagodarna ako mi dadete niakakva polezna informacia Hug

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 14:00 от Freya

# 1
  • Мнения: 1 854
Zdraveite momi4eta,

az si misleh 4e e kato minalata godina - ama ne. Niakoy da e pra6tal pokana na svoy blizak za prebivavane tuk do 3 meseca s obiknovena turisti4eska viza? Iavno Sarkozi e promenil pravilata. Okaza se 4e iskat mai zdravna zastrahovka, niakakva marka ot 14? i ostanalite tam bumagi ot tozi koito 6te pra6ta pokanata.
Interesuva me sa6to niakoia ot vas znae li kakva suma se deklarira dnevno za prestoi tuk?
Mnogo 6te sam vi blagodarna ako mi dadete niakakva polezna informacia Hug

Поле, виж тук http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=10561 в сайта на Министерството.Пише, че се искат по 46 евро на ден  Crazy. За поканата- моята приятелка беше в Париж началото на тази година и не са и искали покана, никакви проблеми не е имала на границата. Ако искаш се обади на някой от предоставените телефони да ги питаш за поканите...и като научиш нещо повече споделяй. Майка ми идва в средата на тази година, аз и бях написала покана, но не я бах заверила в полиция или пред официална служба и не е имала проблем на границата, но това е за Холандия.

# 2
  • Мнения: 7 605
Поли, нека майка ти да се обажда в посолството в София. Аz zнам по принцип, 4е ако 4овек гарантира zа гостинката, няма нужда тя да покаzва таzи пари4на гаранция при влиzането. За това трябва оба4е в поканата да пи6е 4е гарантирате zа нея и трябва да добавите и Bulletin de Paie.

# 3
  • Мнения: 1 465
Поли, нека майка ти да се обажда в посолството в София. Аz zнам по принцип, 4е ако 4овек гарантира zа гостинката, няма нужда тя да покаzва таzи пари4на гаранция при влиzането. За това трябва оба4е в поканата да пи6е 4е гарантирате zа нея и трябва да добавите и Bulletin de Paie.
Ami toy muj mi se obadil sutrinta v kmetstvoto tuk/4e nali tam gi izdavat tia pokani/ i sa mu kazali 4e iskat zadaljitelna zdravna zastrahovka za prestoia tuk, tazi marka ot 14?, mislia 4e sa6to triabva da predstavi Bulletin de Paie i da garantira za neia 4e 6te ia priutim unas/ hahaha mi mnogo iasno de - poslednoto/ I az se 4udia za6to triabva da se deklarirat pari na granicata - na men nikoga ne sa mi iskali takova ne6to, ama nali vse sas samolet sam letiala, a tia 6te pristigne s avtobus direktno v Nica, 4e sas samolet e dalga i 6iroka Thinking Znam li gi kakvi sa mitni4arite tam /ne e kato po leti6tata i zatova se pritesniavam/, a i srabska granica 6te presi4at Thinking

# 4
  • Мнения: 7 605
Ами виж, приятелките ми бяха тук на гости миналата година, и двете под 30 години, красиви, неженени а едната даже е туркиня (етни4еска де, с БГ паспорт) и на тях ни6то не йм искаха, даже и покана не бяхме пратили. Най добре се обадете до Френското посолство в София или може би префектурата в Ница, там според мен 6те zнаят по добре, но според мен ако един турист има гарант (т.е. съпруга ти), няма нужда да покаzва тия пари.

За6то не идва със самолет?

# 5
  • Мнения: 1 854
но според мен ако един турист има гарант (т.е. съпруга ти), няма нужда да покаzва тия пари.

За6то не идва със самолет?

Ние затова в поканата посочихме, че сме гаранти на майка ми и ако има нужда от справка и потвьрждаване на данните, то нека се обадят на посочените в поканата телефони /тоест нашите/.

# 6
  • Мнения: 1 465
За6то не идва със самолет?
za6toto ne znae nito dobre angliiski nito dobre frenski, a poletite sa s preka4vane v Paris, a tam znae6 kakva e ludnica i kolko e lesno 4ovek da se zagubi ili propusne sledva6t polet - ne mi se riskuva, a i za Koleda smiatame i brat mi i ba6ta mi da dodat i posle zaedno vsi4ki da si hodiat i stava mnogo slojno sas samolet, a i s avtobusa razstoianieto se vzimalo za den i polovina. A pristigat na leti6teto v Nica /s avtobus de Wink/

# 7
  • Мнения: 7 605
Ами ако смени самолета другаде където лети6тето е по нормално от парижкото?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 465
Ами ако смени самолета другаде където лети6тето е по нормално от парижкото? newsm78
Tatian4e, az kogato triabva 6e da letia za parvi pat, biah absolutno sama i s preka4vane na Malpensa Italia, a znam uj i frenski i angliiski i tam kak me hvana ot vednaj 6ubeto ne e istina, a nakraia se okaza 4e az pomognah na ciala grupi4ka bulgari da si hvanat poleta do Paris Crazy A predstavi si niakoi, koito ne moje za ni6to da popita sam sami4ak na edno takova leti6te. E to Malpensa ne e ne6to super slojno, ama Charles de Gaul si e. Poznavam hora /priateli/ otli4no vladee6ti angliiski kak si izpusnaha tam polet za Amsterdam, ama se opraviha posle de, nali sa se razbrali na angliiski, a moeto mam4e taka ne si go ostaviam samo, viarno 4e s avtobus pak e malko po-opasno, ama to 4ovek ve4e znae li newsm78

# 9
  • Мнения: 847
Zdravei Polia,
az izpratih na maika mi takav dokument.
Pravi se v kmetsvoto ,markata se kupuva ot buro tabac i struva 15?,i e ot OMI ,otdelno ti triabva da predostavich dokumenti-faktura RDF,cart de sejours ,i danni na maika ti -nomer na pasporta ,tochnite inskripcii na imenata i;Posle chakach ot centralnoto kmetstvo da odobriat tova,no po princip chte stane...
Za zastrahovkata-moje da se napravi ot BG;az napravih tozi dokument tai kato tia chte idva s avtobus,i da niama problemi po granicite,i to v Slovenia;
Za pari -neznam kolko triabva da ima.
No tia sled kato chte patuva sas samolet mislia che niama da i triabva ,no kakto rechich..
Uspeh

# 10
  • Мнения: 1 465
Smarfietke,

da ne zabravia parvo da ti blagodaria /4e to ve4e se slu4i de/ za otgovora ti na vaprosa mi za premiata za rajdane  bouquet - polu4ihme ia i neia /tikvite kazaha 4e ne mi bili polu4ili deklaraciata za bremennost, koeto estestveno ne e viarno/.
A maika mi 6te patuva i tia s avtobus - az zatova sam se pritesnila. Ina4e za pokanata mai problemi niama da imame.
Maika ti s koia avtobusna kompania 6te patuva?

# 11
  • Мнения: 7 605
Ами ако смени самолета другаде където лети6тето е по нормално от парижкото? newsm78
Tatian4e, az kogato triabva 6e da letia za parvi pat, biah absolutno sama i s preka4vane na Malpensa Italia, a znam uj i frenski i angliiski i tam kak me hvana ot vednaj 6ubeto ne e istina, a nakraia se okaza 4e az pomognah na ciala grupi4ka bulgari da si hvanat poleta do Paris Crazy A predstavi si niakoi, koito ne moje za ni6to da popita sam sami4ak na edno takova leti6te. E to Malpensa ne e ne6to super slojno, ama Charles de Gaul si e. Poznavam hora /priateli/ otli4no vladee6ti angliiski kak si izpusnaha tam polet za Amsterdam, ama se opraviha posle de, nali sa se razbrali na angliiski, a moeto mam4e taka ne si go ostaviam samo, viarno 4e s avtobus pak e malko po-opasno, ama to 4ovek ve4e znae li newsm78

Права си, ако до сега не е пътувала никога със самолет и не zнае лети6тето..... Кофти, zа6тото с автобуса пък е бая дълго  Sad Ако все пак ре6и6 zа самолет и ти трябва иzгоден билет преz Милано, кажи, мога да ти помогна  Wink

# 12
  • Мнения: 7 605

da ne zabravia parvo da ti blagodaria /4e to ve4e se slu4i de/ za otgovora ti na vaprosa mi za premiata za rajdane  bouquet - polu4ihme ia i neia /tikvite kazaha 4e ne mi bili polu4ili deklaraciata za bremennost, koeto estestveno ne e viarno/.

Я да питам аz на аванта  Wink 4е тъкмо в събота полу4их от CAF "Declaration de situation et de ressources" да попълня. Кой най добре да е allocataire -  аz (не работя, никакъв доход) или мъжа ми или няма zна4ение?   Thinking

# 13
  • Мнения: 1 465
ami pri nas muja mi ia popalni, az li4no ne ia poglednah, 4e toy mnogo 4evrast i ve4e zatvaria6e plika. No az sa6to ne rabotia - predpolagam 4e vatre se deklarirat dohodite i na dvamata. No ot CAF ni otgovoriha, 4e semeini pomo6ti niama da polu4avame, za6toto mnogo pari sme imali Thinking iavno neznam kolko triabva da izkarva 4ovek 4e da polu4ava pomo6ti.
No pak tazi premia za koiato pitah Smurfietka /prime de naissance/ mislia, 4e ne zavisi ot dohodite vi /ne sam 100% sigurna, za6toto edna priatelka tvardi, 4e ne sa i ia izplatili/ i ti ia izpla6tat prez 7 mesec - 860? ili tam niakade be6e. Triabva da im prati6 deklaraciata si za bremennost/na CAF/. Moiata ne ia biaha polu4ili, no muj mi im ia pusna po faksa i v srok ot 1 sedmica ni prevedoha parite /nali ve4e biah v 8 mesec/.

# 14
  • Мнения: 1 194
Леле, Поля, аз те мислех още в начална бременост, а ти скоро ще ни изненадаш с добри новини... Crazy
Моята свекърва идва вече два пъти за по три месеца и не сме и правили покана, не е имала проблеми, нищо че единия път идва с автобус. даже и пари в брой нямаше в нея. Може да е късмет, знам ли. Просто се чудя дали си струва труда да правиш тази покана? newsm78
А за CAF, с тях вече имам много опит... #2gunfireТрябва да си настоятелна , защото много често бъркат в сметките. Аз понеже не работих цяла година им поисках там една помощ за жилището-бях пресметнала он-лайн , че имам право. да ама ми я отказаха... аз отново им писах мейл(така най-лесно и бързо общувам с тях), пак ми отказаха, и чак на третия ми мейл изведнъж пресметнаха , че имам право на100 ? помощ за наема...
Иди на www.caf.fr, i провери за PAJE, така казват на детските помощи. Там има дадени лимитите за доход за помощите. Така ще видиш дали имате право . Почти съм сигурна, че и prime de naissance зависи от доходите и ако нея я получиш трябва да ти дават и детски по 166 ? на месец.

Общи условия

Активация на акаунт