Отговори
  • Мнения: 819
Ми..... казвайте  Grinning
Аз не си падам много по алзаската кухня.... с изключение на тарт фламбе. 

# 1
  • Мнения: 314
срам не срам ще кажа,че виенски шницел не съм опитвала,защото не ям месо.а и тук като започнат с техните прословути земелки със салам вътре,ми се отяжда.така че за австрийската кухня някой друг да каже.но...това лято бяхме на mallorca и ядох най-вкусната paella!завиждам на испанските мами!беше невероятна!с морски дарове вътре...ох,спирам че ми се отвори апетитaт! eat

# 2
  • Мнения: 1 465
Tuk, tova koeto mi e haresalo e:

kasule, 6ukrut, ratatui/pi6a go ne na frenski za da moje vseki da si go pro4ete/, tele6ko pe4eno, asperji /kakto sveki gi prigotvia/, ki6 /kakto muja mi go gotvi/, pak negovite spagetti karbonara, pu6enata siomga Wink
Oba4e nai-sam vpe4atlena ot sladki6ite i ako po4na da gi izbroiavam niama da mi stigne strani4kata Wink  newsm10

# 3
  • Мнения: 7 605
Еееее Поли, ами то 6укрут си е немско ядене  Laughing а там в Алzас и така после в цялата страна стана иzвестно.

Аz да си приzная не харесвам френската кухня  Cry

# 4
# 5
  • Мнения: 1 072
Пица. Имам една фаворит, пица бианка ( само маслиново олио и сол), напомня ми на мекици.

# 6
# 7
  • Мнения: 1 854
Тук, в Холандия е един миш-маш от култури и традиционната им кухня и манджи са много ограничени и предимно заимствани от други култури. Аз лично предпочитам сладките им изкушения, но темата е за манджички.
Аз много харесвам граховата им супа с бекон. Казват, че е тяхно изобретение рецептата, но кой знае откьде са го "откраднали" Wink. Нищо друго от опитаното не ме е впечатлило, до степен, че да ми е станало любимо..или пьк да не е популярно в другите страни.

# 8
....Аз много харесвам граховата им супа с бекон. Казват, че е тяхно изобретение рецептата, но кой знае откьде са го "откраднали" Wink. ...
Ако е крем супа от граха ще стане май "търкалОто" със скотовете. Щото те пък се бият в гърдите, че е техен специалитет Laughing Laughing Laughing

# 9
  • Мнения: 1 854
....Аз много харесвам граховата им супа с бекон. Казват, че е тяхно изобретение рецептата, но кой знае откьде са го "откраднали" Wink. ...
Ако е крем супа от граха ще стане май "търкалОто" със скотовете. Щото те пък се бият в гърдите, че е техен специалитет Laughing Laughing Laughing

Хайдееее, стана мелето и побоят. Хвьрлям ти рькавица, кьде ще е дуела newsm78
 WinkЗнаех си аз, че са плагиати тия дьчковци..хихихи.

# 10
  • Мнения: 1 854

Хм, вкусна манджичка и вьрви с всичко да се консумира Mr. Green.Не е честно, как ми се допи поне за бляськ в очите Crazy
Аз тук си купувам питието "Адвокат", което се прави с яйца....яйчен пунш ли му се казва? Напомня ми на аеро-коняк, майка го правеше преди години.

# 11
  • Мнения: 2 452
....Аз много харесвам граховата им супа с бекон. Казват, че е тяхно изобретение рецептата, но кой знае откьде са го "откраднали" Wink. ...
Ако е крем супа от граха ще стане май "търкалОто" със скотовете. Щото те пък се бият в гърдите, че е техен специалитет Laughing Laughing Laughing

Хайдееее, стана мелето и побоят. Хвьрлям ти рькавица, кьде ще е дуела newsm78
 WinkЗнаех си аз, че са плагиати тия дьчковци..хихихи.

Девойки, не се карайте! Супата се казва Лондонска мъгла, така че явно не е нито шотландска, нито холандска, ами чисто английска. smile3534 smile3534 smile3534

От чисто канадските ястия обичам печена пуйка за Деня на Благодарността, който е след седмица.  Wink
Наистина любимо местно ястие са ми "бобровите опашки" - страшно вкусни са! Да не си помислите, че в канада ядем опашки от бобри? Не! Става въпрос за мекици оформени като боброви опашки с различни неща отгоре - супер вкусно!
Другият специалитет - фидълхедс (това са връхчетата на една папрат, които се обират през пролетта и се приготвят задушени с масло или като супа) са о.к., но не са ми любими.
За сведенеие, подобна тема с рецепти имаше преди известно време и там публикувах картинки и рецепти за гореспоменатите неща; като седнах да пиша и се сетих.

# 12
  • Мнения: 2 452

Хм, вкусна манджичка и вьрви с всичко да се консумира Mr. Green.Не е честно, как ми се допи поне за бляськ в очите Crazy
Аз тук си купувам питието "Адвокат", което се прави с яйца....яйчен пунш ли му се казва? Напомня ми на аеро-коняк, майка го правеше преди години.


Пила съм го това питие - купих го като сувенир от Холандия, заедно с едно друго, нещо като вермут с много билки - доста горчива напитка. Не си спомням точното име. Ние с моя мъж обичаме интересни напитки и затова винаги му нося по нещо необичайно. От Япония му бях донесла саке - най-сккъпото, което намерих, защото ми бяха казали, че то няма нищо общо с това, което продават по магазините тук.
Отдавна си чакам аз колетчето с добавката към хайландските гъби, но то все не идва и не идва...........

# 13
  • Мнения: 3 098
Паея,харесва ми и хамон със зелен фасул. eat

# 14
.....
За сведенеие, подобна тема с рецепти имаше преди известно време и там публикувах картинки и рецепти за гореспоменатите неща; като седнах да пиша и се сетих.

Вярно е. Ето и линка към темата. Вал я беше пуснала.

# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
естествено, че паеята! ориз и морски дарове... и двете са ми любими!
първо обаче ще започна с гаспачо .........Heart Eyes

# 16
......Отдавна си чакам аз колетчето с добавката към хайландските гъби, но то все не идва и не идва...........
Embarassed Embarassed Embarassed
Ня място е по-сладка консумацията Wink Mr. Green

# 17
  • Мнения: 208
WhistlingМилата,сигурно все гладна ходиш Mr. GreenНе си падам по кухнята тук ,даже на моменти се страхувам дори да опитам-толкова странни ми изглеждат понякога нещата. newsm78

# 18
  • Мнения: 3 461
Най-вкусния арабски десерт за мен:омали,мога да ям до пръсване. Simple Smile

# 19
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Хахахаха,в темата ,кьм която е дала линк Хонда сьм писала на латиница smile3533.
Аз не харесвам Paella,амо ако е сьс зален4уци и пиле(както я прави Тея Wink) я ям ,но ина4е не Naughty.(морски"4удесий не ям Sick).
Харесва ми до някьде Carcamusa,много я ядях преди да забременея Blush

# 20
  • Мнения: 1 194
Ами нямам EmbarassedНе познавам българин да му е харесала прословутата френска кухня.
Харесвам касуле по Тулузки Embarassed(cassoule toulousain),ама то си е боб с патешки кълки. не много изискано.
Иначе и аз обичам по-скоро сладките неща:кроасани, еклери, малки плодови тартелетки(тортички) и т.н...

# 21
  • Мнения: 1 465
Ами нямам EmbarassedНе познавам българин да му е харесала прословутата френска кухня.
Харесвам касуле по Тулузки Embarassed(cassoule toulousain),ама то си е боб с патешки кълки. не много изискано.
Иначе и аз обичам по-скоро сладките неща:кроасани, еклери, малки плодови тартелетки(тортички) и т.н...
I az taka kato teb - ama nali pitaha koe bilo nai-vkusno ot kuhniata, ta zatova gi spomenah tezi iastia - ina4e ne sam im 4ak pak koi znae kakav fen.
Za6to ne pitate za desertite be hora - tam ve4e sam pristrastena Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 194

Za6to ne pitate za desertite be hora - tam ve4e sam pristrastena Hug Hug Hug

Какво ще кажеш за Ile flotante sur creme anglaise? :lol:ili Profiteroles?

# 23
# 24
  • Мнения: 1 194
Забравих да спомена , че обичах много червеното вино преди да забременея. сега още не съм се захранила с алкохол, нали бях кърмачак героиня до скоро

# 25
  • Мнения: 1 465

Za6to ne pitate za desertite be hora - tam ve4e sam pristrastena Hug Hug Hug

Какво ще кажеш за Ile flotante sur creme anglaise? :lol:ili Profiteroles?
Oho obojavam gi, ama ne go i spomenavam pred muj mi, 4e toi gorkia kato 4ue profiteroles i o4i4kite mu svetvat hahaha Oba4e nie si imame tradicia  - vsiaka nedelia sutrin zakusvame razli4ni sladki64eta s kafenceto v legloto /zakupeni prednata ve4er v Carrefour/ - tolkova sa presni i vkusni 4e niamame otkazvane. Posledniat vid sladki6 be6e niakakav "mandarin" ot 3 plasta, nai-gorniat e parfe s vkus na mandarini, dolniat - 6okolad i nai-dolniat- niakakav hrupkav, no kato go iade6 tozi sladki6 i ti se topi napravo v ustata Hug

# 26
  • Мнения: 7 605
Срамота, ние ходим до Италия и там купуваме бино и го внасяме във Франция  Embarassed

# 27
  • Мнения: 7 605
Oba4e nie si imame tradicia  - vsiaka nedelia sutrin zakusvame razli4ni sladki64eta s kafenceto v legloto /zakupeni prednata ve4er v Carrefour/ - tolkova sa presni i vkusni 4e niamame otkazvane. Posledniat vid sladki6 be6e niakakav "mandarin" ot 3 plasta, nai-gorniat e parfe s vkus na mandarini, dolniat - 6okolad i nai-dolniat- niakakav hrupkav, no kato go iade6 tozi sladki6 i ti se topi napravo v ustata Hug

Оооооо, zнае6 ли таzи 6околадова торта от Карфур, не6то с Три.... бе6е името й, великолепна   chef  А много сладка традиция имате  Wink

# 28
  • Мнения: 1 194
Абе безтуй мислех утре да ходя до Карфура, ама нещо ме мързеше. Виж промениха ми се възгледите сега с тази торта... Embarassed

# 29
  • Мнения: 1 465
Oba4e nie si imame tradicia  - vsiaka nedelia sutrin zakusvame razli4ni sladki64eta s kafenceto v legloto /zakupeni prednata ve4er v Carrefour/ - tolkova sa presni i vkusni 4e niamame otkazvane. Posledniat vid sladki6 be6e niakakav "mandarin" ot 3 plasta, nai-gorniat e parfe s vkus na mandarini, dolniat - 6okolad i nai-dolniat- niakakav hrupkav, no kato go iade6 tozi sladki6 i ti se topi napravo v ustata Hug

Оооооо, zнае6 ли таzи 6околадова торта от Карфур, не6то с Три.... бе6е името й, великолепна chef А много сладка традиция имате Wink
Tatian4e, kak da ne ia znam - po edno vreme samo neia iadiahme ama malko ni omrazna i ia smenihme s "mandarina", a ina4e tortata ne se li kazva6e "trianon"? Wink  chef

# 30
  • Мнения: 1 854
niakakav "mandarin" ot 3 plasta, nai-gorniat e parfe s vkus na mandarini, dolniat - 6okolad i nai-dolniat- niakakav hrupkav, no kato go iade6 tozi sladki6 i ti se topi napravo v ustata Hug

Как не те е срам, имай милост моля Praynig. Потекоха ми лигите. Аз като сьм в Германия си купувам един мандаринов сладолед сьс специален сос и спиране няма, особено като му добавят и сметана.... Crazy

# 31
  • Мнения: 7 605
Oba4e nie si imame tradicia  - vsiaka nedelia sutrin zakusvame razli4ni sladki64eta s kafenceto v legloto /zakupeni prednata ve4er v Carrefour/ - tolkova sa presni i vkusni 4e niamame otkazvane. Posledniat vid sladki6 be6e niakakav "mandarin" ot 3 plasta, nai-gorniat e parfe s vkus na mandarini, dolniat - 6okolad i nai-dolniat- niakakav hrupkav, no kato go iade6 tozi sladki6 i ti se topi napravo v ustata Hug

Оооооо, zнае6 ли таzи 6околадова торта от Карфур, не6то с Три.... бе6е името й, великолепна chef А много сладка традиция имате Wink
Tatian4e, kak da ne ia znam - po edno vreme samo neia iadiahme ama malko ni omrazna i ia smenihme s "mandarina", a ina4e tortata ne se li kazva6e "trianon"? Wink  chef

То4но така, Трианон, браво на теб  Wink  Ееее, ли4и се кой я е ял пове4е, виж аz не се сетих  Laughing

# 32
  • Мнения: 980
Амииииии newsm78 Месцата добре ги приготвят, но гарнитурите малко блудкави. Сервираха ми веднъж морковена супа с портокали и едва я преглътнах от кумова срама Sick. Иначе от сладкиШи отбират определено Mr. Green

# 33
  • Мнения: 6 390
Ох каква вкусна темичка  Grinning
аз обичам от местната кухня /НАЛОЖЕН ХЕРМЕЛИН  Heart Eyes/ това е плесниво сирене /като БРИЕ/ киснато в буркан с олио, чесън и чушлета  Heart Eyes мммммм супер е  Mr. Green
иначе и печено колянце ми харесва /печено бутче на прасенце  Wink Grinning/ но едва ли е много чешко ядене... но пък всяка класическа чешкакръчма го предлага  Grinning а от техните сосове с кнедлите най много ми харесва СВИЧКОВА  Grinning  Wink

# 34
  • Мнения: 1 465
Tedsan, az kato ne obi4am mnogo pasirani supi, a tuk kakvoto vidiat i go pasirat. Mai samo ribenata supa haresvam.

# 35
  • Мнения: 980
Tedsan, az kato ne obi4am mnogo pasirani supi, a tuk kakvoto vidiat i go pasirat. Mai samo ribenata supa haresvam.

Аz напротив zа супички дуШата давам, но преди две седмици мойто zлато кат направи една крем супа от тиква и.... си я яде сам Sick Sick Sick

# 36
  • Мнения: 1 465
Obi4am mnogo supi4ki, ama da ne sa pasirani 4e na mnogo ot zelen4ucite im se gubi vkusa. Nai-obi4am az da si ia napravia.  chef

# 37
  • Германия
  • Мнения: 8 096
.... а от техните сосове с кнедлите най много ми харесва СВИЧКОВА  Grinning  Wink
А да! Това го ядохме като бяхме в Прага преди 3 години. Това ми е любимото от чешката кухня  Flutter

# 38
  • Мнения: 7 430
Аз пък нищо канадско не съм хапвала...и даже не съм чувала за тия споменати от Лаура гозби Confused

# 39
  • Мнения: 7 837
Хамбургер, брои ли се  newsm78
Щото за нищо друго американско не се сещам  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 491
И аз като Кейси  newsm78, плюс пържени картофи. О, и пуканки!!!

# 41
  • Мнения: 62
Cheesecake, German chocolate cake, Pumpkin pie, Boston Cream cake.........barbekq, texsas xambyrger-napraven ot nakalcano svinsko barbekq s parjeni kartofi i kiseli krastavichki eat

# 42
  • Мнения: 464
green bean casserole, pigs in a blanket, buscuits and gravy...Mr. Green..Ако може да се говори за американска кухня изобщо

# 43
  • България-София
  • Мнения: 573
Гефилтефиш /кюфтенца от риба/, хумус /пюре от нахут, чесън и тахан/, джахнун / май е по-скоро арабско, отколкото израелско - баница ама без пълнеж, пече се цала нощ и се хапва със стъргани доматки.. smile3502 уф, ама ми пристърга нещо Blush

# 44
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оф,бееее,заЩо все на ядене го избиваме  Crossing Arms
Ами аз се 4удя от къде да запо4на: всякакви видове ризото, паста карбонара,паста кон песто, паста кон тонно,паста кон салмоне,пицокери,полента,лазаня,аросто ди витело,салси4а си4илиана,аран4ини,сирена всякакви,пица,фока4а,импаната със спанак,разните видове супи,тортелини ин бродо,....офф не знам колко оЩе мога да пиШа ooooh! Сладките: сладоледи всякакви,профитеролите,Щрудел,пастиера наполетана,тирамису,киакере и освен тях оЩе хиляди други сладки и сладкиШ4ета от сицилианската и другите регионални кухни.  Embarassed

# 45
  • UK
  • Мнения: 1 334
знам си аз Италия е моята страна Grinning местната кухня виж какво прави с хората (Хонда) Mr. Green
аз обичам фиш енд чипс с дижонска горчица и кола (и после отдавам излишните си килограми на кърменето) Grinning

# 46
  • Мнения: 4 244


Аz напротив zа супички дуШата давам, но преди две седмици мойто zлато кат направи една крем супа от тиква и.... си я яде сам Sick Sick Sick
Тедсан, той май е объркал нещо.
Аз такова чудо също готвя и тенджерата бива облизана. Така че ела опитай мойта и да му я сготвиш на Томазини както трябва Mr. Green

Иначе при нас - има едно дето му викат Дипелапес. Голяма вкуснотия е, нищо че не вади вид. Смес от картофи, праз и мръвка , запечено и след това полято с ябълков мус
Най редовно го бъркам зимата

# 47
  • Мнения: 208
Оф,бееее,заЩо все на ядене го избиваме  Crossing Arms
Ами аз се 4удя от къде да запо4на: всякакви видове ризото, паста карбонара,паста кон песто, паста кон тонно,паста кон салмоне,пицокери,полента,лазаня,аросто ди витело,салси4а си4илиана,аран4ини,сирена всякакви,пица,фока4а,импаната със спанак,разните видове супи,тортелини ин бродо,....офф не знам колко оЩе мога да пиШа ooooh! Сладките: сладоледи всякакви,профитеролите,Щрудел,пастиера наполетана,тирамису,киакере и освен тях оЩе хиляди други сладки и сладкиШ4ета от сицилианската и другите регионални кухни.  Embarassed
Майко мила,то голямо ядене при вас... #CrazyВърза ми се езика,толкова неща накуп...Отваряла си си навреме очите smile3521

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Оф,бееее,заЩо все на ядене го избиваме  Crossing Arms
Ами аз се 4удя от къде да запо4на: всякакви видове ризото, паста карбонара,паста кон песто, паста кон тонно,паста кон салмоне,пицокери,полента,лазаня,аросто ди витело,салси4а си4илиана,аран4ини,сирена всякакви,пица,фока4а,импаната със спанак,разните видове супи,тортелини ин бродо,....офф не знам колко оЩе мога да пиШа ooooh! Сладките: сладоледи всякакви,профитеролите,Щрудел,пастиера наполетана,тирамису,киакере и освен тях оЩе хиляди други сладки и сладкиШ4ета от сицилианската и другите регионални кухни.  Embarassed
Майко мила,то голямо ядене при вас... #CrazyВърза ми се езика,толкова неща накуп...Отваряла си си навреме очите smile3521

Оооо ама то това е някаква ниЩожна 4аст от вси4ко. То и аз не съм им яла вси4ки манджи ,но това са в най_обЩи линии неЩата,които най_4есто правим в къЩи.
Мъжа ми готви добре и прави фантасти4ни спагети с миди и ябълкова торта  Blush
Затова и аз откакто съм тук съм на + 6 кг и не мога да мръдна от тях  Confused

# 49
  • Мнения: 208

Затова и аз откакто съм тук съм на + 6 кг и не мога да мръдна от тях  Confused
Цитат
Това да ти е проблема,и колко са все пак 6 кила-нищо.Да не ти казвам аз как се скопосах/не хапвам от прословутия хумус,от които толкова се дебелее/-ама какво да правя-нося си ги newsm44 newsm44

# 50
  • Italia
  • Мнения: 4 492

Затова и аз откакто съм тук съм на + 6 кг и не мога да мръдна от тях  Confused
Цитат
Това да ти е проблема,и колко са все пак 6 кила-нищо.Да не ти казвам аз как се скопосах/не хапвам от прословутия хумус,от които толкова се дебелее/-ама какво да правя-нося си ги newsm44 newsm44

А какво представлява този хумус  newsm78

# 51
  • Мнения: 208
Пюре от мляна леблебия и тахан,подправено с чесън и т.н.-кой,както желае-варианти много.Ако те интересува повече,преди около 2 дни някой беше пуснал тема в ''готварски рецепти''На мен лично не ми харесва,но тук примират за хумус newsm78

# 52
# 53
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Не мога да определя само едно ядене като най вкусно. Thinking Flammkuchen  напр. ми харесва, (Tarte flambеe на френски), вариациите с аспержи, преди много ми харесваше Labskaus, но сега нещо не...., Sauerbraten (това е печено, което е било преди това в маринада с оцет и подправки и се поднася с малко сладнеещ сос), Heringsstip (това е от херинги, zабъркани с ябълки, лук и др.), коледните сладкиши и бисквити и т.н.

Blutwurst напр. не мога да понасям. бляк Sick

Фид, а това, което ти каzа го има и тук, наричат го Potthucke и е общо вzето като това в Заарланд.

# 54
  • Мнения: 7 605
Blutwurst напр. не мога да понасям. бляк Sick

Мммммм а аz как оби4ам, с кисело zеле...мммммммммм

# 55
  • Мнения: 1 910
Stroopwafel

# 56
  • Мнения: 1 777
Хамбургер, брои ли се  newsm78
Щото за нищо друго американско не се сещам  Laughing
Хотдог Wink

# 57
  • Мнения: 7 837
Хамбургер, брои ли се  newsm78
Щото за нищо друго американско не се сещам  Laughing
Хотдог Wink
Не съм пробвала още  Grinning
Ама аз не съм и голям фен на този тип храна.
И пай не съм пробвала. Но Мъфините са ми любими  Wink

Общи условия

Активация на акаунт