Дете на 3 месеца

  • 888
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, имам бебе на 3 месеца.
Храним го само с Фризолак1, вече започнахме да му даваме сок от ябълка и морков. Веднъж сменихме млякото с Аптамил и веднъж с Нутрилон. От известно време обаче акото му стана зелено незнам на какво се дължи това ?! Възможно ли е от смяната на млякото или е настинал? На мен ми се струва обаче , че доста го обличаме и по-скоро му е винаги горещо.

# 1
  • Мнения: 5 577
А по какви причини сте сменяли млякото?

# 2
  • където има любов
  • Мнения: 307
Здравей!При нас акото започна да става зелено като въведохме сокчетата,също и по-миризливо.Зеленото ако не винаги е признак ,че бебчо е настинал.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Цитат
При нас акото започна да става зелено като въведохме сокчетата,също и по-миризливо.Зеленото ако не винаги е признак ,че бебчо е настинал.
И при нас така се получи.

# 4
  • Мнения: 523
не се притеснявай Simple Smile
редовно на тази възраст акото ни беше зелено. И то без да сме въобще на адаптирано мляко. Нищо общо нямаше с настинки и бла-бла. След много питане, четене и говорене с кой ли не, единствения по-смислен отговор, който намерих, е че акото става зелено при бърза (ух може би не го пиша правилно Embarassed) перисталтика на червата на бебета. Като почна да яде и пюрета, акото му се сгъсти... и не съм обърнала внимание, но престана да е зелено.
Освен ако не сме хапнали преди това спанак със нещо  Mr. Green уха какъв зелен цвят докарвааа  Laughing
лека вечер Simple Smile послушно бебе и послушен тати Mr. Green
п.п само да допълня, обаче ако има слуз, боли го коремчето и въобще има признаци  детето да не е добре, пуснете едно изследване на акото, защото може и от някакви бактерии  също да да се получи

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
 При нас се редуват жълти и зелени изпражнения. Аз кърмя и поради тази причина спрях да ям грозде, круши и сливи по препоръка на педиатъра. Обаче нищо не се промени.
 Изследвания не сме правили, защото бебето е добре физически. Другата причина (пак според доктора), била да са зелени от претопляне - както може би е при вас. Педиатърката каза, че щом бебчо се чувства добре да не се притеснявам.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Точно преди малко обсъждахме това с нашия доктор. Акото става зелено от сокчетата и пюретата, освен това всеки вид адапт. мляко докарвал друг цвят (това вече не знам, ние сме само на НАН).
Ако има малко слуз, също не е проблем, при условие, че няма разстройство. И аз се изплаших снощи от тая слуз, а то нямало за какво  Hug

# 7
  • Мнения: 404
На моята щерка акото и ставаше тъмно синьо и отвратителен мирис на химикал от Nestle: Carnation Good Start.  Сменихме го и след това проблеми не е имало.

# 8
  • Мнения: 920
Цвета на акото е пряко свързан с това, което папкате - в момента е ябълка и за това е зелено. Ние като ядем прасковка си става жълто...че дори и намирисва леко на прасковата. Не му се тревожи. Знам мнението на бабите, че зелено аки = настинал корем, но след консултация с педиатърката отговора беше друг  Laughing .

# 9
  • Мнения: 206
Да споделя и аз....преди седмица минахме от Фризолак на Фризо2. Веднага след това акото ни стана зелено, миризливо и доста начесто.От цялата работа ни пострада дуето - зачерви се ужасно и се появиха пъпки...Доктора каза, че просто не му е понесла смяната на млякото - има повече желязо и магнезии.Минахме си пак на Фризолак и се оправихме.

Общи условия

Активация на акаунт