За нощното хранене

  • 479
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Сега сигурно някои направо ще ме намразят Embarassed  При мен нещата с наличието на кърма са си на кантар от почти от самото начало и се опитвам да я стимулирам с всичко възможно. Четох доста по въпроса, за това колко било важно нощното хранене за лактацията. Да де, ама мойта беба не ще да яде нощно време Rolling Eyes Прави едни порядъчни паузи от по 7-8 часа, а тази нощ направо на 10 без някакви мунитки ги направи. Аз се събудих към 3 часа, защото обикновено тогава се хранеше, ама то не. Опитах се да я разбудя - нищо не постигнах (та даже и памперс сменях), само дето я разревах истерично. Сложих я на гърдата, тя не засука ефективно нито веднъж и кротко си заспа. Та въпросът ми е много ли ще е фатално за кърмата, ако все пак го пропуснем това нощно хранене newsm78 Още веднъж да отбележа, че по никакъв начин не съм я залъгвала или подтиквала да се отказва - тя си реши съвсем самостоятелно. През деня ядем през около 2 часа и в общи линии ги докарваме до 6-7 хранения в денонощие.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами според мене, щом сама не иска - какво можеш да направиш!Оставяш я да спи и толкоз!Вече ако видиш, че започва много да ти намалява кърмата - ставаш и цедиш.Гадно е, ама нЕма начин понякога SadА как наддава бебето при такива големи паузи?Пишка ли хубаво?Питам те, защото има вариант да спи много и от недояждане, но ако беше така по-скоро щеше да дреме по цял ден.А щом през деня си папка хубаво, най-вероятно няма нищо притеснително!
За мразенето - права си Twisted EvilВече те намразих #2gunfire

# 2
  • Мнения: 463
Luluto,и моето бебе така правеше паузи доста отрано и аз се чудих дали да го будя.Питах акушерката и тя каза,че ако наддава добре да не го правя.По въпроса за лактацията ,не ми е спряла кърмата от това,че не кърмя нощем.
А също и ти вече си установила,че е много трудно да се буди дълбоко заспало бебе,така,че остави го да се наспи.
А и да добавя,първо спеше по цяла нощ като вас,после взе да се буди,сега пак взе да спи,така че възползвай се.

# 3
  • Мнения: 8 450
Хич не смятам да те намразвам! WinkИ мойта беба спи от втория месец и категорично отказва да яде нощем.В началото бях доста изплашена,детето едно такова отпуснато,сънено,а аз се мъча да го кърмя Joy-имам опит от баткото,който сучеше до края на 5-ия месец през нощта и си мислех ,че и тя ще иска.И до днес си е такава,а кърмата ми хич не е намаляла.3-4 пъти в месеца яде и през нощта,по-скоро за успокоение,отколкото за нахранване.И зъби ни растат в момента и пак не се буди/чукам на дърво/ PraynigАко суче достатъчно през деня,няма опасност да намалее кърмата. Laughing
Сега се сещам и за още нещо.В началото ставах да се цедя,с цел да замразявам и да не ми намалее кърмата.Сега вече не го правя.Пий течности и чайче,лактогонно.
Обаче сега се чудя,къде да се скрия.Белинда вече не може да ме гледа.  bouquet

Последна редакция: пн, 03 окт 2005, 14:04 от Emia

# 4
  • Мнения: 1 107
Същата работа беше и при нас с нощното хранене - от втория месец вече не се будеше. На мен също ми струва големи усилия поддържането на лактацията, затова ставах да се цедя към 3 часа. За съжаление още ми се налага да се изцеждам, че сега яде само 4-5 пъти, но поне изместих цеденето преди да си легна - към 1 часа.
Дано при теб по-скоро отпадне необходимостта от това досадно действие  Twisted Evil

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Радвайте се, че спят...И беба спеше така, но от 2-3 седмици започна да се буди поне по 2 пъти на нощ. Не знам какво и става-може и да са зъби...Иначе винаги си е наддавала добре/само на кърма е/.Те децата си знаят най-добре. Аз цедях при изключително дълго спане от 10 часа нагоре/имаше и такива/ и гърдите ми започваха да текат.Но кърмата май винаги и е стигала Laughing

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 603
Щом наддава, радвай се, че спи. Ставай да изцеждаш, няма да ти отнеме много време. Аз не съм спала от 4 месеца и 3 седмици през нощта без будене в 24, 03 и 06 4аса СПИ МИ СЕ УЖАСНОООООО

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 375
До преди една седмица се будеше през час. От тогава е през 2 и аз съм щастлива, дори успявам да мина с едно кърмене вече. Сега остава само да си възвърна способността да спя.
Просто си се наспивай и споко!

Общи условия

Активация на акаунт